הסרט השערורייתי של נטפליקס, "365 ימים", ממשיך לעורר לא מעט מחלוקות כחודש לאחר שעלה לאוויר, והפעם מצד הזמרת הוולשית דאפי. דאפי כתבה מכתב פתוח למנכ"ל חברת נטפליקס, ריד הייסטינגס, בו היא מעלה חששות לגבי הסרט וטוענת שהוא מהווה עבורה טריגר לאור החוויה האיומה שעברה באופן אישי.

בחודש פברואר האחרון חשפה דאפי בת ה-36 חשפה באינסטגרם כי נאנסה בעבר והוחזקה בשבי מספר ימים על ידי אדם אותו לא זיהתה. "רבים מכם וודאי תוהים מה קרה לי, לאן נעלמתי ולמה. האמת היא, ובבקשה תסמכו עלי כשאני אומרת את זה - שאני בסדר ובטוחה. נאנסתי, סוממתי, והוחזקתי בשבי מספר ימים. ההתאוששות לקחה זמן ואין דרך קלה לומר זאת, אבל אני יכולה לספר לכם שאחרי העשור האחרון - השמש שוב זורחת על ליבי", כתבה אז.

כעת, לטענתה, הצפייה בסרט "365 ימים" - אשר עוסק עצמו בחטיפה, שבי ותקיפה מינית של אישה על ידי בכיר במאפיה הסיציליאנית, שמקציב לה שנה שלמה של כליאה כדי להתאהב בו - מחזיר לה שוב את אותן תחושות קשות ולמעשה מאדיר אונס וסחר במין. "מצער אותי שנטפליקס מעניקה פלטפורמה ל'קולנוע' שכזה, שהופך חטיפה לארוטית ומציג בצורה מעוותת אלימות מינית וסחר במין בתוך סרט 'סקסי'", כתבה דאפי בעצומה. "באופן טראגי, קורבנות של חטיפה ומסחר במין הם לא גלויים לעיני כל, ובכל זאת בסרט '365 ימים' הסבל שלהם הופך לדרמה ארוטית, כפי שהיא מתוארת על ידי נטפליקס. אני פשוט לא מסוגלת לדמיין כיצד נטפליקס יכולה להתעלם מכמה שזה חסר התחשבות, חסר רגישות ומסוכן".

מכתבה של הזמרת פורסם באתר דדליין במהלך סוף השבוע, ואליו צורפה עצומה באתר Change.org הקוראת לנטפליקס להסיר את הסרט משרתיה שכן הוא מעודד אלימות מינית כלפי נשים, ועליה חתומים נכון לעכשיו יותר מ-6,000 אנשים. הזמרת אף קראה לנטפליקס ולצופי הסרט "ללמוד יותר על סחר באנשים ולהתחייב לחולל שינוי", לאור היום הבינלאומי למניעת סחר באנשים שיצויין ב-30 ביולי.

תגובתה הרשמית של נטפליקס לא איחרה להגיע, אבל הפתיעה את כולם: דובר החברה בחר להתעלם מהביקורת סביב הסרט ורק הדגיש כי הסרט מכיל אזהרות צפייה מקדימות שמעידות על כך שבסרט יש אלימות, מין ועירום. בנוסף ציין הדובר כי מדובר בסרט פולני שהוקרן בבתי הקולנוע במספר ארצות בעולם בחודש פברואר, וכי נטפליקס רק רכשה את זכויות ההפצה הבינלאומיות שלו ולא הייתה מעורבת כלל בהפקה.

"אנחנו מאמינים באופן נחוש בלהעניק למנויים שלנו ברחבי העולם יותר אפשרויות ושליטה על חווית הצפייה שלהם בנטפליקס", מסר. "המנויים יכולים לבחור במה הם רוצים או לא רוצים לצפות על ידי הגדרה של פילטרים המסננים תוכן בוגר והסרה של תכנים ספציפיים על מנת להגן על עצמם מתוכן שהם חשים שהוא בוגר מדי".