הסרט הפולני הארוטי "365 ימים" עדיין נמצא במקום הראשון ברשימת התכנים הנצפים ביותר בנטפליקס, ואחרי שהצופים הזדעזעו ממנו - הגיע תורם של המומחים. אם נשים בצד את הביקורת שחוטף כל סרט שמעז לחשוף מה בני אדם עושים כדי לייצר בני אדם חדשים (ובמקרים מסוימים גם בכוונה מוחלטת לא לייצר אנשים חדשים), הבעייתיות של "365 ימים" נעוצה במקור אחר לחלוטין. וגם אם סצנות הסקס היו נחתכות לחלוטין מהסרט, עדיין היינו נשארים עם מוצר תרבותי שעושה רומנטיזציה למערכת יחסים בין חטוף לחטופה, ואפילו לא באופן מתוחכם מדי או כזה שמעורר מחשבה וביקורת בריאה, וזה עוד לפני שניגשנו לרמת הכתיבה, הבימוי או המשחק.

אבל עזבו את דעותינו האישיות - מה יש למומחי המיניות והזוגיות לומר על הסרט השנוי במחלוקת, שבמרכזו מערכת יחסים בדס"מית בין מאפיונר מסוכן לאישה שראה לרגע ושבתה את ליבו? ראלף סאטון, מגיש הפודקאסט "סקס, סמים ורוק'נרול", אמר ל מדור התרבות והרכילות של הניו יורק מגזין, Page Six: "מתפתח שם סוג של רומן מסוג תסמונת שטוקהולם, אבל במהלך הסרט אין לך מושג כמה זמן עבר. כמה ימים? כמה חודשים? עד הסוף הרגשתי לא מסופק כמו שאני בטוח שרוב הנשים בחיי הרגישו אחרי שהן צפו איתי בסקס... הדבר היחיד שרציתי לעשות זה להעביר אחורה לסצנת הסקס על הסירה כדי לבדוק אם באמת ראיתי שם את גוף הפין (של השחקן) כמו שחשבתי".

אליס ווהן, מבקרת סרטי פורנו ואחת המנחות של הפודקאסט "שתי בנות, מיקרופון אחד", אמרה: "האם הסרט מבדר? בערך. האם הוא בעייתי? בהחלט. '365 ימים' לא נכתב עבור זכייה באוסקר. הוא נוצר עבור נשים שרוצות לצפות בפורנו, אבל לא רוצות שישפטו אותן על כך שהן צופות בפורנו". אגב, אם אתן שייכות לקבוצה הזאת של הנשים ורוצות להנות מפורנו קצת יותר מציאותי ועם קצת פחות קורבנות חטיפה, יש לנו שתי מילים בשבילכן: אריקה לאסט. גגלו ותודו לנו אחר כך.

למרות הבעייתיות בנרטיב השליטה החד כיווני ש"365 ימים" מנציח, השבוע נודע שסרט ההמשך שלו עשה את המהלך על שם טרילוגיית "50 גוונים" של אי. אל. ג'יימס - וקיבל אור ירוק. כן-כן, גם "365 ימים" מתבסס על שלישיית מותחנים ארוטיים מאת הסופרת הפולנית בלנקה ליפינסקה, ולכן סביר להניח שגם הפעם נזכה (או נפסיד) לטרילוגיית סרטים. הסרט השני, ששמו עדיין לא ידוע, אמור היה להתחיל להצטלם באוגוסט הקרוב בסיציליה, אבל עם בהלת הקורונה המתחדשת, הצילומים נדחו בינתיים למועד בלתי ידוע, והסרט לא צפוי להגיע למסכים לפני המחצית השנייה של 2021.