היא שיגעה את כולנו עם הליכה ששייכת רק לה, תחפושת מנקרת עיניים ומבנה גוף שלא השאיר מקום של ספק - מדובר בכוכבת. הערב (שבת) היא שרה את "All By Myself" של אריק כרמן מול התרנגול באירוע הגמר של הזמר במסכה, שסימן גם את הביצוע האחרון בהחלט לעונה זו. השפירית קטפה את המקום השני, וכשהגיע זמן הניחושים כל חברי הפאנל שמו את הקלפים על לא אחרת מאשר כוכבת הילדים, רינת גבאי. ברגע האמת היא גם זו שנחשפה מתחת למסכה, והנה פיצוח כל הרמזים שמסבירים למה היא המפורסמת שהסתתרה בתחפושת לאורך כל הדרך. 

14 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
שלום לך שיפי | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

הרמז הראשון

 1. את השפירית הכרנו כשהיא משחקת עם מטוס צעצוע, מה שמרמז לנו על הקרבה של השפירית לנתב"ג ולמעשה רינת גדלה בלוד, שסמוכה לנמל התעופה.
 2. השפירית אוחזת בבובה, ומאחוריה מאבטח אחד קופץ בקלאס, השני משחק ביויו ושניים משחקים במחיאות כפיים. הרפרנס ליויו הוא ברור, זוהי הדמות הבולטת ששיחקה לצידה בקלטות הילדים של רינת ויויו. 
 3. בהמשך, השפירית מספרת לנו על כך שאביה בנה עבורה ועבור אחותה ארץ של שירים, ולמעשה אחת מהקלטות הראשונות של רינת נקראת "רינת בארץ השירים".
 4. כשהשפירית מכניסה את ידה לתוך כלוב של כדורי בינגו היא מוציאה כדור עם הספרה אחת. זהו רפרנס להגרלת הלוטו, שאחת ממנחיה היא עירית ענבי. מה הקשר לרינת? היא הייתה זמרת הליווי של עירית בקדם האירוויזיון בשיר "השד הקטן שלי".
 5. רמז נוסף לשיר הוא במילים של השפירית, כשאומרת לנו שהלוואי והדמות שלה תתן לה מעוף ותצליח להסתיר את השד הקטן שבי

>> מי המפורסם שהגיע למקום השלישי בגמר הזמר במסכה?

הרמז השני

 1. השפירית יושבת במרכז החדר ומסביבה עומדים ארבעה מאבטחים. אחד מחזיק בלונים, השני עוגה, השלישי מתנה והרביעי שמלה – מסיבת יום הולדת 16. זהו רפרנס לעובדה שרינת פרצה בגיל 16, ב"סיבה למסיבה".
 2. המסיבה ממשיכה והשפירית מספרת לנו שהעלייה לבימת הזמר במסכה הרגישה לה כמו חלום שנסק לגבהים. המילה גבהים מתייחסת גם לפריצה המהירה שלה וגם לתחום האופרה, בו כמו שצדי צרפתי כבר אמר – היא החלה את הקריירה. 
 3. החדר מחשיך וזרקור נדלק על השפירית, שעוטה על צוואר טבעת ברזל. זהו רפרנס ל"טבעת החנק", שזהו שמה של האופרה הראשונה בה רינת השתתפה.
 4. השפירית מקבלת מתנה ענקית ומתוך הקופסה יוצא מאבטח. השם הנרדף של מתנה הוא דורון, וזה גם השם של בעלה.
 5. לאחר מכן, השפירית רוקדת לצלילי נעימת החליל עליו מנגן מאבטח, מה שמוביל אותנו למחזמר בו רינת השתתפה בשם "החלילן מהמלין".
 6. השפירית מספרת לנו שאנשים הזהירו אותה, אבל מי שהכווין אותה נתן לה נחמה. הכוונה היא לבעלה, דורון, שמשפחתה של רינת לא הייתה בעד השידוך ביניהם.
 7. החיבור ביניהם הוליד את הרגעים המשמעותיים בחייה של השפירית, וכאן כוונת המשורר היא לסינגל היחיד של רינת למבוגרים שהצליח – "רגעים". 

הרמז השלישי

 1. השפירית מופיעה מול המאבטחים, ומספרת לנו שהיא רגילה לעמוד בפני אנשים חשובים. למעשה, רינת הופיעה מול יצחק ולאה רבין, האפיפיור ובוב דילן, שכאמור, הם אנשים חשובים מאוד.
 2. ולא רק זה, היא גם הופיעה בפני השופטים הכי קשים ושירים שיש. כאן הכוונה היא לעולם הילדים שנחשבים לשופטים קשוחים במיוחד. 
 3. בהמשך, המאבטח מגיש לשפירית נעליים אדומות, מה שמוביל אותנו להצגה "הקוסם מארץ עוץ" בה רינת השתתפה, וגם למסע שהייתה עושה מלוד לרמת אביב.
 4. השפירית מושיטה אצבע קדימה ומתקרבת לאצבע הזהב של המאבטח, וזהו רפרנס לאהרל'ה גולדפינגר (אצבע הזהב בתרגום לעברית), המפיק של "סיבה למסיבה", שם רינת התגלתה. 

>> לא רק שלישיית הגמר: מי הסתתר מתחת לתחפושות הקרמבוהקקטוסהדב, הכריש, השור, הפטריה, הפופקורן, מלפפון חמוץ, החסידה, היעל והדרקון?

הרמז הרביעי

 1. השפירית מספרת שאחרי הצבא הכירה את בעלה, ומיד ידעה ש"מצאתי טוב", צמד המילים האלה הוא גם שם אלבום הבכורה של רינת שנגנז.
 2. יחד עם המאבטח, השפירית מסתכלת על פסל קופידון בחלון הראווה של טורי איימוס. למעשה, הרינת עבדה על אלבום שנגנז ובו גרסת כיסוי באישור של טורי איימוס לשיר שלה: "Sweet Dreams". טורי גנזה את השיר שלה וגם רינת לבסוף גנזה את גרסת הכיסוי שלה לאותו שיר, שנקראה "לילה טוב". 
 3. תמונה ממוסגרת נוספת שהשפירית רואה בחלון הראווה היא של עפרה חזה, ששרה את "חי חי חי". זהו רמז שמתייחס לקדם האירוויזיון, שזה הדבר הראשון שבעלה של רינת עשה.
 4. עוד דבר שנמצא מאחורי חלון הראווה הוא כדור שלג עם ארמון הוותיקן ושרשרת עם מגן דוד ויהלומים. כוונת המשורר היא שרינת הופיעה מול האפיפיור, בעוד עפרה חזה סירבה מטעמי דת.
 5. בחלון הראווה רואים שמלת סאטן תכלת ואחר כך שרשרת יהלומים עם מגן דוד, וזו הייתה התלבושת של רינת כשהופיעה מול האפיפיור.
 6. לבסוף, השפירית מספרת על הקשיים בעבודה המשותפת יחד עם בעלה, מה שמתייחס למשברים בזוגיות של רינת ודורון. 

הרמז השישי

 1. השפירית שלנו זכתה בחסינות, ולכן דילגה בקלילות מעל לרמז הבימתי, מה שמוביל אותנו לנקודה הבאה. היא נמצאת במטבח ביתה ולוקחת עוגת אופרה ומצקת כדי לחתוך את העוגה. זהו רמז לעולם המוזיקה והאופרה ממנו הגיעה רינת. 
 2. היא מוזגת כוס חלב ולוקחת צנצנת עוגיות שכתוב עליה "ליזה וברטה", ולמעשה זהו שם המסעדה שהייתה לבעלה של רינת בזמנו.
 3. בהמשך, השפירית לוקחת דיסק ועליו מודבקת תמונה של החסידה. זהו רמז ל"חסידה הפקות", שם הלייבל עליו הוציאה רינת את כל אלבומי הילדים. בנוסף לתמונה, בטח שמתם לב למספר 10, ושנת 2010 הייתה השנה בה הקימו את הלייבל. 

הרמז השביעי

 1. השפירית מקבלת הודעה מריינה דה פלורנס בה כתוב "היית מדהימה בתכנית", וזה השם של סבתא של רינת, על שמה היא נקראת. השפירית כותבת לה בחזרה: "שמחה שהתחברת", וזהו רפרנס ל"מחוברים" בה רינת השתתפה יחד עם בעלה. 
 2. היא מקבלת סמס נוסף – "יש לך את המספר של רבקה מיכאלי?", וכאן הרפרנס הוא ל"סיבה למסיבה" עם רבקה מיכאלי בה רינת התפרסמה.
 3. המאבטח גם כן מקבל הודעה ומראה לה: "לזיווג הגון, לרפואה שלמה, לפרנסה ולכל מי שרוצה לזכות בישועה, לחץ כעת 1 לתיקון הקדוש בקבר רחל". למעשה, רינת התקרבה לדת בשנים האחרונות, וההודעה מצביעה בדיוק על זה.
 4. בסמס הבא כתוב "You are the one, you’re my number one", וזהו ציטוט מהפיזמון של השיר "Let Me Try", שזכה באירוויזיון בשנה שבה רינת התמודדה בקדם (2005). 

הרמז השמיני

 1. ברקע הרמז אנחנו שומעים השיר "הדרך היורדת אל הכפר", והשפירית מתחילה להקליד טקסט שמתאר את החוויה שלה בתוכנית. לאחר מכן היא מספרת לנו שהייתה צעירה מדי כשהתפרסמה, וכאן הכוונה כמובן לפריצה של רינת בגיל 16 בלבד. 
 2. למרות זה, השפירית טוענת שתמיד הייתה מפוקסת ולמרות הגובה אליו נסקה נשארה עם שתי רגליים על הקרקע. הגובה כאן מתייחס לגובה הקול של רינת כשהיא שרה.
 3. השפירית תמיד ידעה שיש בה משהו שונה, אבל רצתה להיות כמו כולם. היא מקלידה טקסט באנגלית, שלמעשה לדרך שבה רינת מספרת על עצמה.
 4. בהמשך היא מצוטטת טקסט מתוך "שיר הלהקה", שהושמע בסרט "הלהקה" ועוסק כמובן בלהקה צבאית. ומה הקשר לרינת? גם היא הייתה בלהקה צבאית.
 5. היא מסיימת את ההקלדה עם ציטוטים מתוך "הכבש השישה-עשר", וזהו רפרנס לעולם הילדים ממנו רינת מגיעה. 

הרמז התשיעי

 1. השפירית שרה את "Euphoria" של לורין, וזה השיר שמתאר את החוויה הרגשית ותחושת האופוריה שרינת חווה בתוכנית בעקבות המחמאות שמקבלת מהפאנל והקהל באולפן. כמו כן, השיר התחרה באירוויזיון, תחרות שאליה רינת ניסתה להגיע אבל לא צלחה את קדם האירוויזיון. 

רמז הגמר

 1. צנצנת דבש – רמז לזמר אייל גולן, שמשמעות השם של ביתו "מיאל" בצרפתית זה דבש. אייל קשור לאופירה בעבותות ולרינת דרך דורון, בעלה של רינת שהיה גם הוגה הרעיון למחזמר העוסק בחייו של אייל, בשם "זה אני".