עונה שלמה היא תעתעה בכולנו, זורקת רמז פה ועוד אחד שם, אבל הערב (ראשון) סוף סוף התעלומה נפתרה. מי שהגיעה למקום החמישי והמכובד בתחרות של הזמר במסכה, היא לא אחרת מאשר השחקנית והזמרת גלית גיאת, שלמרות הקרבה לצדי צרפתי הצליחה לבלבל אותו בכל פעם מחדש. בסופו של דבר הוא אמנם ניחש שזאת היא, יחד עם רוב חברי הפאנל, אבל היי, לרגע היינו בטוחים שזאת בכלל מגי אזרזר. אז איך הרמזים קשורים לגלית? הנה הפיצוח המלא.

>> מוכנים? נחשף תאריך הגמר של "הזמר במסכה"

נחשפה: זו המפורסמת בתחפושת היעל (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
גלית גיאת ברגע החשיפה | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

הרמז הראשון

 1. הרמז נפתח כשהיעל נמצאת במקום הכי טבעי שלה – במדבר, וברקע מופיע השלט "החושה של אבא". זהו רפרנס לאקס המפורסם של גלית, שעונה לשם דדי זוהר, ובתרגום מאנגלית, דדי שווה לאבא כמובן.
 2. ברקע אנחנו רואים תמונות של פילים, וזה מוביל אותנו לאוסף הפילים הגדול שיש לגלית בבית.
 3. לאחר מכן, המאבטח מציע ליעל שלנו יהלום, וכאן כוונת המשורר היא לרמוז על המקצוע של אביה, שהוא יהלומן.
 4. ולא רק יהלום היעל מקבלת. מאבטח עם חולצה של סרחיו ראמוס מביא לה צ'ק על סך 666,666 ש"ח, וכאן יש לנו בעצם שני רמזים. סרחיו ראמוס מסמן את החיבור של גלית לספרד ולמוזיקה הלטינית, כמו גם להצגה אותה צדי ביים – בוסתן ספרדי. סכום הצ'ק מסמל למעשה את סדרת הטלוויזיה "כסף קטלני", בה גלית שיחקה. הרי כולנו יודעים שהמספר 666 זה הסימון של השטן, ומה יותר קטלני ממנו?
 5. בזמן שהיעל מספרת לנו שהיא מכורה לתחושת הרגליים היחפות על אדמה רותחת, המאבטחים פותחים לה סטופר והיא מתחילה לרוץ. כאן כוונת המשורר היא לתוכנית "עניין של זמן", בה גלית השתתפה בתחילת שנות ה-90. 
 6. כשהריצה מסתיימת, ארבעה מאבטחים שנושאים אפיריון ועליו שלט "לכרמל", מציעים ליעל טרמפ, מה שמרמז על השם של אימה – כרמלה.
 7. היעל מסרבת לטרמפ, לוקחת מפה ומסמנת עיגול מסביב לעיר גבעתיים. זוהי למעשה העיר בה נמצא תיכון "תלמה ילין" בו למדה, וסימל עבורה את היציאה מאזור הנוחות שלה.

>> לא רק היעל: מי הסתתר מתחת לתחפושות הקרמבוהקקטוסהדב, הכריש, השור, הפטריה, הפופקורן, מלפפון חמוץ והחסידה?

הרמז השני

 1. היעל עומדת בכניסה למועדון שמעליו מופיע שלט "מועדון העוגן". זהו כמובן רמז לדמותה של עוגן מהסדרה "שמש", בה גלית שיחקה.
 2. המאבטח בכניסה עוצר את היעל, ומצביע על שלט נוסף עליו כתוב "הכניסה לגילאי 20 ומעלה בלבד". למי שלא יודע, גלית השתתפה בסדרה "20 פלוס". 
 3. היעל מראה למאבטח תעודת זהות ובה כתוב: שם המשפחה: נווה, שם האב: אילן. הכוונה היא לקריית התקשורת נווה אילן, שהשם השני שלה הוא אולפני ג.ג. למי שלא הבין – אלה שתי האותיות הראשונות של שמה המלא – גלית גיאת. בנוסף, תחת מקום הלידה בתעודת הזהות כתוב דרום אפריקה, ואבא של גלית גר שם במשך תקופה ארוכה.
 4. כשהיעל נכנסת למועדון, אנחנו שומעים ברקע את השיר ההודי "צ'ורי צ'ורי", וזהו רמז להודו כמובן. מה הקשר בין גלית להודו? פשוט, היא השתתפה בסדרת הריאליטי "בוליווד".
 5. במועדון אנחנו שמים לב לארבעה מאבטחים שרוקדים עם שרשראות זוהרות בצורת כוכב, מה שמרמז לנו על שני דברים. האחד הוא התוכנית "כוכב נולד", שבה גלית הייתה חלק מהפקת העונה הראשונה, והשני מתקשר לעונה הרביעית של "רוקדים עם כוכבים", בה זכתה במקום הראשון. כבוד. 
 6. למרות שאין עוררין על יכולות הריקוד שלה, היעל רוקדת לבדה. גם כשהמאבטח מגיש לה פתק שעליו נכתב – "את יפה מאוד, אולי תצטרפי אלינו?", היא מסרבת וממשיכה לרקוד לבד. הרפרנס בשלוש המילים הראשונות בפתק הוא לשם השיר מתוך ההצגה "בוסתן ספרדי". צדי, איך לא עלית על זה?

הרמז השלישי

 1. היעל מגיעה לקבלה של "מלון סינדרלה", וסינדרלה זה גם שמה של חנות הנעליים בה עבדה גלית בעברה.
 2. בקבלה נמצאים שני פקידים שעוטים את מסכת היעל, כאשר לאחד תג עם השם "סימה" ולשני "פנינה". סימה זו הדמות שגילמה גלית בסרט "בלדה לאביב הבוכה", ופנינה מתייחס לשם התוכנית "הלו פנינה" אותה הגישה בערוץ 11.
 3. היעל מספרת לנו שמגיל צעיר היה לה חשוב להיות עצמאית, בזמן שמנקה דמוי יעל מנקה רישום של רימון מוזהב מהמראה. זהו רפרנס לסרט "רימון הזהב" בו גלית שיחקה.
 4. פקיד הקבלה מגיש לה טופס, עליו כתוב שמספר החדר בו היא שוהה הוא 80, ומתוך הרובריקות הקיימות לבחירה – היעל מסמנת את "מרפסת שמש". כאן הכוונה היא כמובן לסדרה "שמש" בה השתתפה גלית, ומספר החדר מתייחס להצגה "מסביב לעולם ב-80 יום" בה כיכבה. 
 5. כשהיא מסיימת למלא את הטופס, היעל ניגשת לבל בוי שעומד על יד המדרגות. הוא מניח על העגלה את המזוודה, עליה מודבק הלוגו המפורסם "Jaffa". הרפרנס הוא לתיאטרון יפו, שם הופיעה גלית בהצגה "אום כולתום".

הרמז הרביעי

 1. הרמז נפתח כשהיעל יושבת בבנק בתור טלרית, וברקע מתנגן השיר "Money Money" מתוך "קברט". הרפרנס הוא לסדרה "כסף קטלני" בה כיכבה גלית. 
 2. מול היעל יושב מאבטח שמגיש לה שטרות של כסף. על שטר ה-200 הראשון מוטבע צילום של השחקן דן תורג'מן, ששיחק עם גלית בסדרה "כסף קטלני". על השטר השני בראד פיט, שדיבב במקור את הסרט המצויר "סינבד", ואילו גלית דיבבה אותו לעברית. השטר השלישי עם תמונה של חנוך רוזן, שהיה הבמאי של הפסטיגל "פלאנובלה" בו גלית השתתפה.
 3. לאחר מכן, היעל מגישה למאבטח טופס להלוואה עליו כתוב – בקשה להלוואה: 50,000 ₪, במסלול פעמונית ומספר ערבים: 3. פעמונית מסמל את מופע "פעמוני היובל" בו גלית הופיעה, והערבים מציין את מספר הילדים שיש לגלית, והוא שלושה כמובן.
 4. כשהמאבטח מחזיר לה את הטופס, היעל מציעה לו מסלול אחר. היא מוציאה קופת חיסכון עם סימון של משולש, וזהו למעשה סמל המכביה. למי שלא יודע, גלית הנחתה את טקס המכביה בשנת 2009.

הרמז החמישי

 1. ברמז הבימתי, עידו רוזנבלום מניח על היעל את סרט מלכת היופי לשנת 1989, וכאן רומזים לנו על העובדה שאימה של גלית דחפה, ניסתה והמליצה עליה להתמודדות בתחרות מלכת היופי של ישראל בשנה זו. כמו כן, המליצו על גלית לתחרות מלכת היופי במשך כמה וכמה שנים, אבל היא סירבה בכל פעם. 
   

הרמז השישי

 1. היעל עומדת בפתח הבית ומסדרת את האדניות עם הפרחים. על הראשונה היא מניחה את השלט "ציפור גן עדן", וזהו רמז לפרח שגדל בדרום אפריקה. שם כאמור אביה גר במשך שנים.
 2. היא עוברת לסדר את האדנית השנייה, ושם אנחנו מגלים שלט עם כיתוב "לוטוס". מעבר לעובדה שזה שם של פרח, זוהי גם שמה של תנוחת יוגה מפורסמת. ומה הקשר ליוגה? זה התחביב הגדול של גלית. 
 3. בהמשך, היעל מביאה אדנית מלאה בעשבים שוטים, לוקחת מזמרה ומתחילה לקצוץ. לבסוף העשבים הופכים לדשא סינטטי, מה שמוביל אותנו לסדרה "אגדת הדשא" בה גלית שיחקה.
 4. היעל ממשיכה ושותלת באדמה שלושה סוגים של פרחים – אחד תכלת, השני לבן והשלישי צהוב. זהו רמז לשלושת ילדיה וגם לצבעי דגל ארגנטינה, משם עלה לישראל בעלה, מרסלו זובר.
 5. כשהיעל מספרת שבשיא ההצלחה שלה היא החליטה להוריד הילוך ולעבור מ-142 קמ"ש ל24 קמ"ש, אנחנו יכולים להבין שני דברים. הראשון: 142 הוא מספר הפרקים הכולל שהיה בסדרה שמש, והשני: 24 הוא הערוץ בו גלית עבדה במשך תקופה ארוכה. 
 6. בהמשך, מגיע למרפסת מאבטח שמגיש לה זר של שושנים, וזהו רמז למופע המחווה של גלית לשושנה דמארי בשם: "שושנה, יפה ואסתר גם", שהיה למחווה גם ליפה ירקוני ואסתר עופרים.

הרמז השביעי

 1. היעל מקריאה סיפור לפני שינה למאבטח ששוכב במיטה, ועל כריכת הספר כתוב "מעשה ביעל". עמוד הראשון אנחנו רואים קלטת וידאו לילדים שעליה כתוב "חגיגה לילדים הרקדן האוטומטי", זהו רמז לקלטת הילדים בה השתתפה גלית בשם "מועדון גן הרקדנים". 
 2. היא מדפדפת לעמוד הבא, ושם אנחנו מוצאים איור של בית עם השלט: "כאן גרים בכיף הזוג הזוהר – דוד והיעל". זוהר מתייחס לשם המשפחה של בן זוגה לשעבר דדי זוהר, ודוד הוא שם בנה של גלית.
 3. בעמוד הבא אנחנו מגלים ציור של מדונה והילד. השם העברי של מדונה הוא אסתר, הקיצור לשם אסתר הוא אתי וזהו כמובן שם הדמות המפורסמת שגלית שיחקה בשמש.
 4. היעל עוברת לעמוד הבא, שם אנחנו מגלים שני איורים – זמר אופרה + סבון, וכאן כמו שסטטיק החכים ואמר, הכוונה שהיעל שלנו שיחקה בהרבה אופרות סבון.
 5. אחרי שאנחנו שומעים את הניחושים של פאנל המומחים, מגיע עמוד עם איור של שלושה ילדים, שכמובן רומז לנו כל כך שלגלית גם כן יש שלושה ילדים.

הרמז השמיני

 1. היעל עומדת במרכז משלוחים ומביאה לשליח חבילה ועליה הכתובת: קרנית השוטרת, אילת. קרנית זו הדמות ששיחקה רותם אבוהב ב"בתולות", ורותם שיחקה עם גלית בסדרה "סברי מרנן".
 2. שם המען על החבילה הבאה הוא – עבור מיקי וזאב מרין, נתניה, ולמעשה מיקי וזאב הם המנהלים של "בית הספר הבוסתן", שרומז לנו על ההצגה "בוסתן ספרדי" בה שיחקה גלית.
 3. החבילה הבאה היא עבור האקדמיה לטלוויזיה ולקולנוע, אנגל 6, תל אביב, וזהו רמז לעובדה שגלית השתתפה בסרטים וסדרות בטלוויזיה.
 4. ולבסוף, החבילה האחרונה היא עבור נווה אילן, הזמר במסכה. שוב, השם השני של קריית התקשורת נווה אילן הוא אולפני ג.ג. ומה שנותר לנו הוא להגיד לך גלית, שאפו שהצלחת לעבוד על צדי והנה אנחנו כבר מתגעגעים.