זהו, זה קרה. אחרי חצי גמר מותח במיוחד, יש לנו סוף סוף שלישיית פיינליסטים – השפירית, התרנגול והפלאפל, שייחשפו בעוד שבוע בדיוק באירוע הגמר של הזמר במסכה (שבת, 5.2 בקשת 12). בדרך, נפרדנו ממי שהצליח לגרום לבן אל תבורי להתאהב, ובעיקר לזרז את פאנל המומחים בכל סשן ניחושים מחדש – דרקוננו. אמנם כולם חוץ מפאנליסט אחד (שחר חסון) שמו את הקלפים על אקי אבני, אבל ברגע האמת מי שנחשף מתחת למסכה הוא לא אחר מאשר השחקן והקומיקאי, איציק כהן. אז איך שחר הצליח במקום שאחרים טעו בו? הנה פיצוח הרמזים המלא של הדרקון.

נחשף: זה המפורסם בתחפושת הדרקון (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
איציק כהן הוא המפורסם בתחפושת הדרקון | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

הרמז הראשון

 1. את דרקוננו הכרנו כשהוא מבשל במטבח, וחדי העין ישימו לב שעל האי לידו ניצב בקבוק קוניאק. זהו רפרנס לדמות הראשית בקומדיית המצבים "ג'וני", אותה כתב איציק יחד עם יונתן קוניאק.
 2. זה כמובן לא הכל. בזמן שהדרקון מספר על אהבתו לבישול, שימו לב לעכביש שכלוא ברשת מאחוריו. זהו רמז שמתקשר לסרט של בן קינגסלי בשם "עכביש ברשת", בו איציק השתתף.
 3. בצד האי ניצב לו הספר "East London Cook", שרומז לנו על אהבתו הגדולה של איציק ללונדון הרחוקה.
 4. הדרקון בוחר לדפדף בספר הבישול של חיים כהן, מה שמצביע לנו על שני דברים. הראשון הוא ההשתתפות של איציק בתוכנית "מאסטר שף", בה למקרה שלא ידעתם, חיים הוא אחד השופטים. השני הוא רפרנס לסגנון החיים של איציק בצעירותו, בה חי על קו יפו תל אביב, בדיוק כמו שם המסעדה של חיים.
 5. לאחר מכן, הדרקון מכניס קוויאר לפיתה, והכוונה כאן היא לרמוז לנו על התוכנית שהגיש – "גורמה בפיתה".
 6. בעוד הדרקון מספר לנו על האהבה שלו לבישול מורכב, הוא אומר: "צרבת פרגית על מחבת? מה הביג דיל?". כאן למעשה רומזים לנו שאיציק שיחק בסרט הקולנוע "סיפור גדול".
 7. הדרקון ממשיך ומספר לנו על אהבה שלו לכאוס של טעמים, וכאן רומזים לנו על הסדרה פאודה, בה איציק השתתף. הרי פאודה בתרגום לעברית זה כאוס, מבינים?
 8. לסיום, הדרקון מכה בחוזקה בחזה העוף, ומספר על כך שאנשים תופסים אותו כקשוח, מניפולטיבי וחסר גבולות. זהו רפרנס לדמות של קפטן איוב ששיחק בסדרה "פאודה", אז בוא נגיד שהוא לגמרי ירק אש כשצריך.

>> לא רק הדרקון: מי הסתתר מתחת לתחפושות הקרמבוהקקטוסהדב, הכריש, השור, הפטריה, הפופקורן, מלפפון חמוץ, החסידה והיעל?

הרמז השני

 1. את כישרון הציור של הדרקון הכרנו ברמז השני, כששרבט לנו על כן הציור את הלוגו של הפועל. זהו רמז לאצטדיון בלומפילד ביפו, שמשמש בין השאר כמגרש הבית של קבוצת הכדורגל הפועל תל אביב. למה דווקא שם? כי איציק גדל בקרבת האצטדיון מן הסתם.
 2. בהמשך הדרקון מצייר את הלוגו של הרצליה, וזהו רפרנס לגימנסיה הרצליה, שם למד איציק בילדותו ולא הצליח להשתלב חברתית בתור ילד שהגיע מיפו.
 3. כשהדרקון רוכן אל עבר פלטת הצבעים שנמצאת בתוך תיק ג'יימס בונד, אנחנו מגלים כריך של פסטרמה בפנים. נכון, אולי אפשר להתבלבל שזהו הכריך מהתוכנית "שמש", אבל למעשה איציק הסתובב בילדותו עם תיק ג'יימס בונד לכל מקום, מה שהפך אותו לחריג בגימנסיה.
 4. מה שהציל את הדרקון הוא ההומור שלו, גם בתור ילד וגם בתור קצין בצבא. הקצין מתייחס לתפקידו כקפטן איוב בסדרה "פאודה".
 5. לאחר מכן, הדרקון מצייר את שלושת העיגולים של סמל אוניברסיטת תל אביב, ולמי שלא יודע, איציק למד בחוג לתאטרון באוניברסיטה זו.
 6. הציור הבא על הכן הוא של אישה וממנה נשפך כתם צהוב, מה שמתקשר ללבוש של ריטה בשיר "שביל הבריחה". למעשה, את השיר הזה שר איציק בתיכון, וברגע הזה הבין שרוצה לעשות דראג.
 7. הכוכב הסגול מסמל את התוכנית "רוקדים עם כוכבים", בה השתתף איציק.
 8. הדרקון מספר לנו שהתגרש מהאהבה הראשונה שלו והלב שלו נשבר. כאן הכוונה לפירוק הלהקה "בנות פסיה", נקודה בחייו שהרגישה עבורו כמו גירושים, ולכן גם הלב השבור שהדרקון שלנו מצייר לאחר מכן.

הרמז השלישי

 1. דרקוננו הולך במנהרה עד שמגיע לחדר עם קופסאות צבעוניות ומתחיל לשלוף דברים. הוא מספר לנו שתמיד אמרו שלא יצא ממנו כלום, וברגעים הקשים ביותר אמר לעצמו "זה אני". צמד המילים האלה מתייחס לשם המחזמר בו איציק כיכב.
 2. מתוך אחת הקופסאות מוציא הדרקון תלבושת של רקדן סלונים, מה שרומז לנו על ההשתתפות של איציק בתוכנית "רוקדים עם כוכבים", בה הגיע למקום השלישי למרות המשקל שלו.
 3. בהמשך, הדרקון מוציא ראש של בובת גבר עם צמה, רמז שמוביל אותנו להצגה "הצמה של אבא" בה שיחק איציק. למעשה, זה היה חלום שהתגשם עבורו, משום שהגיע ממקום של דראג וקומדיות ולבסוף התקבל להצגה שכזו.
 4. הדרקון עובר לקופסה הבאה ומוציא ממנה שלט של רחוב קינג ג'ורג'. זהו הרחוב בו הוקמה החנות המיתולוגית של "בנות פסיה", ועל שמה נקראה גם להקת הדראג של איציק.
 5. לאחר מכן, הוא מוציא מחזיק מפתחות ועליו צרובה תמונתו של יאיר לפיד. למעשה, את הדירה הראשונה שלו רכש איציק מיאיר בכבודו ובעצמו.
 6. לבסוף, דרקוננו מוציא תחתוני טנגה אדומים מתוך הקופסה, וזהו רפרנס לחיתול הסומו האדום שלבש איציק במהלך הצילומים לסרט "סיפור גדול". אגב, זה היה עבורו חתיכת אתגר.

הרמז הרביעי

 1. הדרקון מתיישב מול מראת האיפור ומתחיל להתארגן. לידו נדלק השלט Open, מה שרומז לנו על עבודתו של איציק במספרה. למי שלא יודע, במשך שנים עבד כחופף וטיפל במספרה בנשים המפורסמות ביותר בישראל.
 2. המאבטחים מגיעים לעזור לדרקון להתארגן – מסרקים אותו, ומרססים את ראשו עם ספריי לשיער. כאן כוונת המשורר היא למחזמר "הייר ספריי" בו השתתף איציק.
 3. במראה מופיעה בבואה של מאבטח שחובש כובע ועוטה גלימה, וזהו רפרנס למחזמר "המפיקים" בו איציק השתתף.
 4. זה לא נגמר כאן. הדרקון פותח אלבום ובתמונות מתגלים כמה מפורסמים, כאשר הראשונה היא סי היימן שהייתה לקוחה קבועה במספרה של איציק.
 5. בתמונה השנייה, ירדנה ארזי, שמתקשרת לשם הדמות של איציק בבנות פסיה – ירדנה ג'עלאה.
 6. דורין אטיאס בתמונה השלישית קשורה לדרקון דרך המותג שהיה בבעלותה "פטיט דוריס", ודוריס היא שם דמותו של איציק בקומדיית המצבים "ג'וני".
 7. החסידה מהתוכנית היא רפרנס לדמות הידועה של איציק מ"בנות פסיה" בשם חסידה וורת'ווייל.
 8. כמו סי היימן, גם ריקי גל ביקרה תכופות במספרה של איציק.
 9. גם התמונה של גלדיס נייט מרמזת לנו על שם הדמות האגדית של איציק מ"בנות פסיה" – גלדיס.
 10. ואחרונה חביבה, גלית גוטמן קשורה לאיציק משום שהשתתפה בקומדיית המצבים "ג'וני" יחד איתו.
 11. אחרי אלבום התמונות, הדרקון מספר לנו שלא היה מסתפק בכמה דקות של תהילה, וזהו גם שמה של תוכנית הטלוויזיה בה איציק השתתף.
 12. לבסוף, הוא מספר שגם כשהנשים הכי מפורסמות עמדו אצלו בתור, לא היה לו צורך שידעו עם מי הוא מבלה בלילות. החלק הראשון מתייחס כמובן לנשים שעמדו אצלו בתור במספרה, ובחלק השני הכוונה היא למיניות שיחסית מוסתרת אצלו.

הרמז החמישי

 1. כשעידו רוזנבלום הציג את תעודת הפסיכומטרי עם הציון המטורף – 720, כוונת המשורר הייתה לגלות לנו שאיציק אכן קיבל את הציון הזה במבחן הפסיכומטרי לפני 20 שנה.

הרמז השישי

 1. הדרקון פותח את הדלת לשני מאבטחים שנכנסים לחדר עם מזוודה, ומתחילים להוציא מהארון פריטים לאריזה. הראשון הוא חולצה עם הכיתוב "I Will Survive", וזהו גם שיר הנושא של "פרסיליה מלכת המדבר", שבהשראתה נוצרה הלהקה "בנות פסיה".
 2. בהמשך, המאבטח מראה לדרקון סט של בגדי ילדים בצבעי מכבי בכדורגל, ואיציק שלנו היה בתנועת הנוער "המכבי הצעיר".
 3. הפריט השלישי שהמאבטח אורז במזוודה הוא בגדי כומר, וכוונת המשורר היא לדמות הכומר ששיחק איציק ב"רומיאו ויוליה".
 4. בסופו של דבר, המאבטח מגיש לדרקון דרכון, ובו תחת הקטגוריה של שם האב נכתב השם – יואב מרדכי. למעשה, הדמות של קפטן איוב בסדרה "פאודה", מבוססת על שם יואב מרדכי שגם כן כונה קפטן איוב. כאמור, איציק גילם את קפטן איוב בסדרה.

הרמז השביעי

 1. הדרקון עומד בחדר מלא בלונים ומפוצץ אותם בזה אחר זה. הוא מתחיל ליד בלון עם תמונה של אלי כהן, ואיציק גילם את עו"ד אלי כהן בסדרה "פמת"א" של כאן 11.
 2. הוא עובר לפוצץ בלון שעליו כתוב "הון שלטון עולם תחתון", וזהו רפרנס לשחיתות. אז מה הקשר לאיציק? שחיתות הוא שם המועדון בו התקיימו ההופעות הראשונות של "בנות פסיה".
 3. על הבלון הבא מודבקת תמונה של להקת "התרנגולים", מה שלוקח אותנו למונולוג של גלדיס מתוך השיר של התרנגולים – "כשאת אומרת לא, למה את מתכוונת?" בהופעות של בנות פסיה.
 4. הדרקון ממשיך ומפוצץ בלון ועליו תמונה של מלך, ולמעשה איציק שיחק את המלך במחזמר "המלך ואני".
 5. לבסוף, הוא מפוצץ בלון עם אוטובוס לוונדר עליו, וזהו רפרנס לאוטובוס מ"פרסיליה מלכת המדבר" שהיווה את ההשראה ל"בנות פסיה".

הרמז השמיני

 1. הדרקון מגיע עם שני מאבטחים לדוכן תה ועוגיות מזל, הוא פותח עוגייה ובה כתוב "סוד כמוס לפרה ולסוס". זהו רפרנס ל"חסמבה", בה איציק השתתף בעבר.
 2. לאחר מכן, הוא מספר לנו שלקח סיכונים פרובוקטיביים, וכאן הכוונה היא למופעי הדראג שהעלה במסגרת "בנות פסיה".
 3. הוא ממשיך ופותח עוגיית מזל נוספת, ובפתק כתוב "Holy Grace Academy". למעשה, זוהי אקדמיה מפורסמת בהודו, והרפרנס הוא ל"בוליווד" בה השתתף איציק.
 4. בעוגייה נוספת כתוב "את יחידת סגולה", והכוונה היא לכומתה הסגולה של גבעתי. מה הקשר, אתם שואלים? מפקד חטיבת גבעתי נושא את אותו השם של הדרקון – איציק כהן.
 5. הדרקון פותח עוד עוגייה ובה נכתב "שחק אותה טרבולטה", ואיציק שיחק את אותו התפקיד של ג'ון טרבולטה ב"הייר ספריי".
 6. בין עוגיית מזל אחת לאחרת, הדרקון מספר לנו שהיה צריך להילחם על החלום, מה שמתקשר לדיאטה הקשוחה שעבר איציק בעבר.
 7. בעוגיית מזל נוספת נכתב "עתידות – בקרוב תגלה את אמריקה", ואיציק שיחק בסדרה "נויורק".
 8. על עוגיית המזל האחרונה, גילינו את המשפט "אילו רק ידעתי לסמן לי את שביל הבריחה", ושביל הבריחה של ריטה הוא שיר הדראג הראשון שאיציק ביצע.

הרמז התשיעי

 1. The Show Must Go On – זהו שיר שמרמז על היותו של איציק שחקן, וכמובן שיש גם סיפור מאחוריו. איציק הופיע בצורה מאוד אינטנסיבית לאורך תקופה ארוכה, עד שיום אחד הוא אושפז בבית חולים. זה קרה לאחר יום צילום ב"פאודה", והחשש של הרופאים היה שחווה אירוע מוחי. אבל אין דבר שיעצור את איציק, כי באותו ערב חיכתה לו הצגה בלו"ז, והוא ברח מחדר המיון על מנת להגיע ל-2000 איש שחיכו לו באולם. מבחינתו – ההצגה חייבת להמשך. וגם עכשיו כשאנחנו נפרדים, אנחנו בטוחים שההצגה של איציק עוד תמשיך למשך שנים רבות. נתגעגע.