אחרי ערב מותח במיוחד, שלוש חשיפות ותרנגול מנצח אחד, אפשר סוף סוף להכריז - צחי הלוי הוא המפורסם שהסתתר בתחפושת התרנגול. הוא הצליח לגבור על השפירית והפלאפל שהגיעו למקום השני והשלישי, וקטף את תואר המנצח הגדול של העונה הראשונה. מי שעקב אחר הרמזים, בטח שם לב שגם בת זוגו של צחי, לוסי אהריש, הסתתרה בתחפושת החסידה, ועלתה מיד לאחר החשיפה לבמה ואמרה: "אני ידעתי מההתחלה שהוא הולכת לזכות בתחרות הזאת". אין ספק שהזוג הצליח להתל בנו לאורך כל הדרך. במיוחד על חברי הפאנל, שהתלבטו עד הרגע האחרון בינו לבין יהודה לוי, אז הנה רשימת הרמזים המפוצחים שתסביר להם ולכם - למה צחי הלוי הוא התרנגול? 

15 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
תרנגולנו הזוכה הגדול | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12
התרנגול ובת זוגו (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
צחי הלוי ולוסי אהריש בנשיקה לאחר החשיפה | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

הרמז הראשון

 1. הכרנו את התרנגול לצלילי השיר "יהודה יהודה – תן לו בעניבה", וזהו רמז לסולן להקת השמחות, ישראל ברייט, ששיחק עם צחי במחזה "טקסי" והשניים עבדו יחד על אלבום. 
 2. התרנגול מסיר מההגה של האופנוע שרשרות ומתחיל לענוד אותן על המאבטחים, וכאן רומזים לנו שצחי עבד בצעירותו ביצירת תכשיטים.
 3. בהמשך, אנחנו רואים שמאבטח אחד עונד שרשרת עם מגן דוד, השני עם כוכב והשלישי עם צלב, מה שמרמז לנו על ילדותו של צחי באיטליה, כשכל הילדים קיבלו מהמורה שרשראות עם צלב ורק הוא לא כי היה יהודי.
 4. שני מאבטחים קמים מהקוביות ומתופפים עליהן עם הידיים, בזמן שהשלישי מנגן בקלרינט. זהו רמז לתקופה שבה צחי היה חבר בלהקת "מיומנה", וגם לכך שניגן על קלרינט בעבר. 

>> מי המפורסמים שהגיעו למקום השני והשלישי בגמר הזמר במסכה?

הרמז השני

 1. התרנגול מגיע ליריד דוכנים, ומספר לנו שלאורך השנים לא מצא מקום לקרוא לו בית. הכוונה היא לילדותו של צחי, בה עבר תקופת נדודים בין מדינה למדינה.
 2. בדוכן הראשון, התרנגול מביט בחפצים שעל השולחן, ואלה הדברים שהוא רואה: שוקולד בלגי, שמתייחס לעובדה שצחי גר עם הוריו במשך שנים בבלגיה. צעצוע קטן של מגדל פיזה, רמז לאיטליה שם גם כן צחי גר תקופה. והאחרון הוא כמה חתיכות לגו, שלמביני עניין יודעים שנוצר בדנמרק, וזו גם מדינה בה צחי התגורר. 
 3. בדוכן הבא התרנגול שותה קפה שחור, שבסופו מתגלה ציור של שלד. כוונת המשורר כאן היא לשלד המאובן שכינויו הוא לוסי. לבת זוגו של צחי קוראים כמובן לוסי.
 4. בהמשך, מאבטח פותח לתרנגול קלפי טארוט, ואנחנו מגלים כמה קלפים. על הראשון כתובה המילה "מחילה", שזהו שם הסרט בו שיחק צחי. בקלף השני אנחנו רואים את המילה "מלאך", וגם זה שמו של סרט אמריקאי בו השתתף צחי. ובקלף השלישי כתובה המילה "בתולה", וצחי כידוע שיחק בסדרה "בתולות".
 5. התרנגול מספר לנו שהוא עושה הכל מהכל ולא נשאר באף מקום לנצח. אם נתרגם את המילה לאנגלית – Forever, נקבל את שם הסדרה בה שיחק.
 6. לבסוף, התרנגול אומר שהוא בא לתוכנית אול אין, וזה גם שם הסרט שהשתתף בו. 

>> לא רק שלישיית הגמר: מי הסתתר מתחת לתחפושות הקרמבוהקקטוסהדב, הכריש, השור, הפטריה, הפופקורן, מלפפון חמוץ, החסידה, היעל והדרקון?

הרמז השלישי

 1. לוח חקירה גדול תלוי על הקיר ברמז השלישי, כשהכותרת עליו היא "מי רצח את מיכה שוסטר". למי שלא יודע, מיכה שוסטר זאת דמות מהסדרה "המדרשה", תוכנית שבה צחי שיחק.
 2. בהמשך, מאבטח נועץ בלוח תצלום אוויר של אזור בית לחם, ו"בית לחם" זה שמו של הסרט הראשון בו השתתף צחי. מתחת לתמונה יש שתי תמונות צמודות עם הכותרת "שותפים לפשע" – עם תמונות של שלמה ארצי וזאב רווח ששיחקו יחד בחסמבה. הכוונה בחסמבה היא שחייו של צחי נשמרו במשך שנים בסוד, אם זה בתקופת הצבא או הזוגיות עם לוסי שהסתיר מהתקשורת. 
 3. לאחר מכן, התרנגול תולה תמונה של הכריש, מה הקשר ביניהם? צחי ודביר בנדק שיחקו יחד בסרט "המוסד".
 4. כשהמאבטחים מסמנים לא שזה לא נכון, אחד מהם נועץ תמונה של דגל יפן, ו"ג'אפן" הוא שם המועדון בו צחי הקליט את האלבום שלו.
 5. עוד תמונה נוספת ללוח, והפעם של חזית המסעדה "שורי בורי". למעשה, זהו שם המסעדה בה צחי עבד במשך תקופה.
 6. לאחר מכן, מאבטח נוסף מדביק תמונה של יוליה מ"רומיאו ויוליה", ומעליה כתוב "נעדרת". זהו רפרנס לסיפור האהבה המורכז של צחי ולוסי.
 7. התמונה הבאה על הלוח היא של השוטר אזולאי, ומי ששיחק אותו היה שייקה אופיר שעל שמו מעניקים את פרסי אופיר. כידוע, צחי זכה בפרס שחקן המשנה בטקס. 
 8. תמונה אחרונה של כלי הרצח מתווספת ללוח – מגב, וכאן רומזים לנו על העובדה שצחי עושה מילואים בימים אלה במג"ב.

הרמז הרביעי

 1. התרנגול מתיישב ליד המחשב, כותב בגוגל "התרנגול", ומוצא כתבה עם הכותרת: "התרנגול עולה על הגל", ומשנה: "תמיד הייתי האח הפחות מוצלח ועכשיו זה השתנה". אחותו של צחי נחשבת לאחות היותר מוצלחת במשפחה, עובדת בהיי טק ויש לה תואר מה"סורבון".
 2. בהמשך, התרנגול מספר שלא משנה באיזה נתיב בחר ללכת, תמיד קיבל פרגון מכל הכיוונים ושם האלבום שצחי הוציא נושא את השם "כיוונים". 
 3. כתבה נוספת עולה בחיפושים תחת הכותרת: "התרנגול מככב בקמפיין חדש", עם תמונת סלפי שלו וכיתוב: "צוחק כל הדרך אל הבנק", וזהו רמז לקמפיין ל"גולף" של התרנגול.
 4. הכתבה שכותרתה "תוך שעות – כל הכרטיסים להופעה של התרנגול בפיאנו בר – נמכרו", ומאחור סטיקר עם הכיתוב The Rooster Band, רומזת לנו שצחי למעשה היה שותף ומנהל בפיאנו בר.
 5. בכתבה הבאה, הכותרת היא: "את ואני" בצירוף תמונה עם מיה דגן, שלמעשה מככבת עם צחי בקמפיין לגולף. כותרת המשנה של הכתבה היא: "התרנגול מציג איש משפחה למופת", וזהו רמז לכך שלצחי יש כבר משפחה וילד.
 6. כתבה באתר CNN עם הכותרת: "לתרנגול יש בעיה", וכותרת משנה: "כולם אומרים שהשתנתי". בעקבות החתונה עם לוסי, השניים קיבלו תגובות חריפות ברשתות החברתיות. כמו כן, אחרי החתונה, השניים הגיעו לראיון ב-CNN.
 7. התרנגול מסתכל בתגובות, ומגלה שכתוב "תעשה לי ילד". בתגובה לזה הטוקבקיסטים כותבים: "הוא נשוי יא מתלהבת", "רד מהבמה", ו"מנוכר מדי – מיותר מדי". זהו רמז לסטטוס הזוגי של צחי, והתגובות הקשות שקיבל ברשת בעקבות החתונה.

הרמז החמישי

 1. קרן שנהב – פרי ה"טאוגה" נקרא גם "שנהב בוטני", וממנו מכינים תכשיטים אורגנים דמויי שנהב. צחי בטיולו הארוך במרכז אמריקה גילה את הפרי ועיצב ממנו תכשיטים רבים. 
   

הרמז השישי

 1. התרנגול והמאבטחים משחקים בפוקר, וזה רפרנס לסרט שבו צחי השתתף בשם "אול אין".
 2. הם מתחילים במשחק, ורואים צמד של קלפים חשופים – על קלף אחד יש תמונה של סיגל אבין וקלף עם הכיתוב LA והרקע של העיר לוס אנג'לס. למעשה, צחי השתתף ב"צעירי הבימה" של הבמאית סיגל אבין וגם הופיע ב-LA
 3. רואים עוד שלושה קלפים, שניים עם השמות: "מייקל", "אייל" והשלישי של התרנגול – כולם היו חלק מהרכב מוזיקלי שהיה לצחי בצעירותו. למעשה, שלושתם גרו בבית אחד בקדימה ועשו יחד מוזיקה. 
 4. המאבטח הופך עוד קלף עם תמונה של ביצת הפתעה. הדמות של יהודה לוי בסדרה "המדרשה" נקראת "קינדר", וזו סרה שבה גם צחי שיחק.
 5. התרנגול והמאבטחים ממשיכים להמר, ואחרי שהוא שם את כל הז'יטונים וחושף את הקלפים, מתגלה קלף עם המסל של HOT. צחי שיחק בסדרה "מתים לרגע" ו"בתולות" של HOT.

הרמז השביעי

 1. התרנגול עובר בין התמונות בגלריה ומצמיד לכל אחת מהן מחיר. הוא רואה תמונה של לינור אברג'יל, ושם תג מחיר של 613 שקלים. המספר הזה מציין תרי"ג מצוות, ויחד עם לינור אברג'יל רומזים לנו כאן שהתרנגול מגיע ממשפחה של רבנים. 
 2. תמונה נוספת של מאפיה מקבלת מהתרנגול את המחיר 2013 שקלים, וזה רפרנס לסרט "בית לחם", ו-2013 היא השנה שבה יצא הסרט.
 3. התמונה הבאה היא של דין דין אביב, ושם תג מחיר של 555 שקלים. כוונת המשורר בדין דין היא לרמוז על שם הילד של צחי, דין, ו-555 היא מן הסתם חמסה על הילד.
 4. התרנגול רואה תמונה של אפרת דור ושם תג מחיר של 276 שקלים. אפרת דור שיחקה עם התרנגול ב"מוסד", ו27.6 הוא תאריך יציאת הסרט. 

הרמז השמיני

 1. התרנגול נכנס למתחם שיש בו טלוויזיות בערמה אחת על השנייה, וכשהוא דופק על אחת מהן התמונה מתייצבת ורואים סרטון של לוי אשכול. כאן הכוונה היא לרמוז לנו על שם המשפחה של צחי.
 2. הוא עובר לטלוויזיה הבאה בה אנחנו רואים את עדי הימלבלוי ששיחקה עם צחי ב"מוסד"
 3. בטלוויזיה השלישית רואים את עופר שכטר, והשניים שיחקו יחד בסדרה "מתים לרגע". 
 4. התרנגול מסדר לטלוויזיה הרביעית את האנטנה ואנחנו רואים בה עוגת בוואריה. מינכן היא הבירה של בוואריה, והסרט "פיגוע" בו השתתף צחי הוקרן בפסטיבל מינכן.
 5. הוא עובר לסדר את האנטנה בטלוויזיה החמישית, ואנחנו מגלים את הכיתוב משלי כ"ד פסוק ו'. זהו הפסוק שמופיע על סמל "המוסד", סרט שבו צחי כיכב. 

הרמז התשיעי

 1. רמז השיר: היי פייב – כולם רוקדים עכשיו. צחי היה חבר בלהקת "מיומנה", הלהקה שמשלבת תיאטרון, מחול, תנועה, קול ומשחק ביחד. בלהקה חברים אמנים ממדינות שונות ובהם רקדנים, זמרים, שחקנים, אקרובטים שרוקדים לצלילים ומקצבים שונים. 

רמז הגמר

 1. שחר מקבל תמונה ממסוגרת של השחקנית שירן סנדל עם סימן של נשיקה אדומה על הזכוכית. שירן סנדל השתתפה ביחד עם שחר במחזמר "היי סקול מיוזיקל", ושיחקה גם עם צחי בסרט המוסד.