במהלך תקופת ההתמחות הארוכה מטופלים רבים עוברים תחת ידיהם של המתמחים (פרק חדש הערב, ראשון, אחרי החדשות, ערוץ 12), אבל יש את אלה שנכנסים להם עמוק ללב ולא יוצאים ממנו גם שנים ארוכות אחר כך. המטופל המבוגר שד"ר יוני ראובן לא מפסיק לחשוב עליו, בן ה-14 שנדקר ומת מול עיניו של ד"ר נמרוד אבירן, האישה שד"ר איה מור ששון יילדה כנגד כל הסיכויים, המטופל שלא שוכח לשלוח בחגים שוקולדים לד"ר ענבל ברוך והמשפחה שאימצה את ד"ר נתי בן שלום - אלה המטופלים שהמתמחים לא יישכחו.

ד"ר יוני ראובן
מנתח אף אוזן גרון בבית החולים בילינסון

"בחודש הראשון להתמחות הייתי חסר ביטחון בטירוף. פחדתי לעשות טעויות שיעלו למישהו ביוקר. פגשתי מטופל אחד ותיק (עם כרטיסיה מלאה אצלנו במחלקה) ששם לב לחששות שלי ולקח אותי תחת חסותו. הוא לימד אותי על המחלקה, על הנפשות הפועלות ותמיד הפציר בי לעשות הפסקה. נקשרנו מאוד לאורך האשפוזים שלו. לצערי הרב, כחצי שנה מאוחר יותר הוא נפטר אחרי מאבק ממושך. התמזל מזלי להיפרד ממנו ביום לפני שנפטר, לחבק אותו ולהודות לו על התמיכה שלו. המוות שלו נשאר איתי עד היום אבל יותר מכך, טוב הלב והחיוך שלו לא יעזבו אותי לעולם".

ד"ר יוני ראובן (צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12)
"החיוך שלו לא יעזוב אותי לעולם". ד"ר יוני ראובן | צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12

ד"ר ענבל ברוך
מנתחת לב בבית החולים בילינסון

"בתחילת ההתמחות הגיע למחלקה בחור צעיר שהיה צריך לעבור פעולה פשוטה יחסית בפעם השנייה, כשהפעם הראשונה השאירה בו טראומה. בפעם השנייה השתדלתי מאוד להקל עליו והוא עבר חוויה מתקנת. אחרי שהשתחרר הביתה, בכל פעם שהיה מגיע לבילינסון לביקורת או בחגים הוא היה משאיר לי שוקולד קטן לאות תודה. זה מרגש לדעת שאפילו בפעולות הקטנות ולפעמים אפילו בלי שנרגיש אפשר לעזור ולהשפיע על תחושה של מטופל".

ד"ר ענבל ברוך (צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12)
"בחגים הוא משאיר לי שוקולד קטן לאות תודה". ד"ר ענבל ברוך | צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12

ד"ר נמרוד אבירן
מומחה בכירורגיה כללית, התמחות על בטראומה וכירורגיה דחופה במרכז הרפואי שיבא תל השומר

"יש כמה פצועים שמלווים אותי ותמיד אזכור אותם, כאלה שנפטרו במהלך הטיפול. אחד מהם היה ילד בן 14 שנדקר למוות".

ד"ר נמרוד אבירן (צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12)
"תמיד אזכור את הפצועים שנפטרו במהלך הטיפול". ד"ר נמרוד אבירן | צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12

ד"ר איה מור ששון
מומחית צעירה בגניקולוגיה ומיילדות במרכז הרפואי שיבא תל השומר

"בתקופה שעבדתי במחלקת היריון בסיכון, פגשתי אישה שהייתה בהיריון עם שלישייה. ליוויתי אותה מתחילת ההיריון, היא הייתה סימפטומטית וסבלה מהרבה צירים ומקיצור צוואר. כל יום חשבנו שזה יום הלידה, אבל היא הצליחה לסחוב מאוד יפה ובסוף ילדה בשבוע יחסית מתקדם. אחרי שנה קיבלתי ממנה תמונה של שלושת הילדים ומאז היא דואגת לשלוח לי תמונות שלהם מדי שנה. זה כיף ומרגש מאוד".

ד"ר איה מור ששון (צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12)
"היולדת שולחת לי תמונות של הילדים מדי שנה, זה כיף ומרגש מאוד". ד"ר איה מור ששון | צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12

ד"ר נתי בן שלום
נוירוכירורג בבית החולים בילינסון

"בתחילת ההתמחות נקראתי לפעוט בן שנה וחצי שעקב סיבוך של שפעת סבל מדימום במוח. כשהגעתי אליו הוא היה שניות ממוות והחלטתי לעשות פעולה לא שגרתית ולנקז את הדימום ליד מיטתו. הצלנו אותו. היום הוא בן חמש ונשארתי בקשר עם המשפחה ששולחת לי בכל יום הולדת שלו תמונה וסרטון. המשפחה הזאת נכנסה לי ללב".

הכירו את המתמחה ד"ר נתי בן שלום (צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12)
"משפחת הפעוט נכנסה לי ללב". ד"ר נתי בן שלום | צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12