גיל: 38

תחום מומחיות: מומחית צעירה בגינקולוגיה ומיילדות במרכז הרפואי שיבא תל השומר

הרגע שבו הבנת שאת רוצה להיות רופאה: רק כשהייתי צריכה לבחור מה ללמוד באוניברסיטה החלטתי להיות רופאה. זה לא היה חלום ילדות, אבל זרעים של זה נזרעו כבר אז. אבא שלי רופא, הדודים שלי רופאים ונחשפתי לזה מאוד מגיל מאוד צעיר. היה בי הרצון לדעת על מה הם מדברים.

הכי הרבה שעות ברציפות שלא ישנת? התורנויות הן סביב 24-25 שעות, אבל בהחלט היו כמה מקרים שחזרתי הביתה אחרי 30 שעות פלוס.

הפעם הראשונה שהצלת חיים: זה קרה לי בסטאז' ומאז קורה כמעט בכל יום. בכל פעם זה דורש כמה דקות של התאוששות לאחר מכן, לא רק של המטופל אלא גם שלנו, הצוות. לא מתרגלים לזה, אנחנו לא נשארים אדישים למקרים האלה.

הרגע הכי קשה בעבודה: זה משתנה בתקופות שונות בחיים. בעבר הייתי עושה תשע תורנויות בחודש וזה היה מאוד אינטנסיבי. הכי קשה היה להתחיל את הבוקר כשאני יודעת שמצפה לי יום מאוד ארוך שבו לא אהיה בבית בכלל. עם זאת, כשכבר הייתי מגיעה למחלקה, היום היה מתגלגל וזורם".

מטופלת שנכנסה לך ללב: בתקופה שעבדתי במחלקת היריון בסיכון, פגשתי אישה שהייתה בהיריון עם שלישייה. ליוויתי אותה מתחילת ההיריון, היא הייתה סימפטומטית וסבלה מהרבה צירים ומקיצור צוואר. כל יום חשבנו שזה יום הלידה, אבל היא הצליחה לסחוב מאוד יפה ובסוף ילדה בשבוע יחסית מתקדם. אחרי שנה קיבלתי ממנה תמונה של שלושת הילדים ומאז היא דואגת לשלוח לי תמונות שלהם מדי שנה. זה כיף ומרגש מאוד.

מה הטריק שלך להישאר ערנית במשמרת ארוכה? אין טריק, אני בהילוך גבוה כל הזמן ופשוט לא ישנה. כל רגע משהו דרמטי יכול לקרות וצריך לשמור על עוררות גופנית גבוהה. בתורנות יש אדרנלין מאוד גבוה בגוף, העייפות נופלת עליי כשאני מתיישבת לרגע או הולכת הביתה, ברגע שהמתח יורד. אני כל הזמן בהיכון ובאיזשהו שלב מתרגלים לזה ולומדים להגיב מהר. יורים עלייך, בום, את מתעוררת ומתפעלת.

על איזה הרגל לא בריא הרופא שלך היה מעיר לך? אני מכורה לדיאט קולה ומתה על שוקולד, אבל מאזנת את זה בעזרת דברים אחרים. אני די חנונית, לא מעשנת ועושה מלא ספורט. חוסר שינה זה גם הרגל לא בריא, אבל בזה אין לי כל כך איך לטפל.

איך את נרגעת בסוף יום עבודה? לוקח לי זמן לפעמים להוריד את האדרנלין ואת הטורים. בדרך כלל אני מגיעה הביתה, עושה מקלחת, יוצאת עם הכלבה ודי מהר מאבדת את ההכרה.

האוס או מקדרימי? לא ראיתי לא את זה ולא את זה.

מה היית אם לא היית רופאה? הייתי מלמדת ילדים ועובדת איתם. החלום שלי עמוק בלב היה להיות וטרינרית, אני מתה על חיות, אבל קשה לי לראות בעלי חיים סובלים.