אביתר הזוכה הגדול של העונה (תמונת AVI: mako)
אביתר הוא הזוכה הגדול של העונה | תמונת AVI: mako

לביצוע שסוגר את העונה בחר אביתר קורקוס את "רק האהב תנצח" של אתניקס ואייל גולן, בתקווה לעקוף את האחים גת. זה היה צמוד לאורך כל הביצוע, אבל ברגע האחרון הוא הצליח לעקוף את האחים ולסיים את הביצוע עם 63%: "תודה רבה!", הוא צעק כשהבין שהוא הזוכה הגדול, ואסי מיהר להצטרף אליו על הבמה בהתרגשות.

האחים גת הצליחו לעקוף את טינה עם 60%, וזאת למרות שמוקי וריטה הצביעו נגדם. מוקי אמר שלדעתו היה מדובר בביצוע חסר מעוף אבל עדיין הזכיר לאחים שהוא רוצה להיות איתם באולפן כשהם יקליטו את האלבום הראשון. טינה היא המקום השלישי של העונה: "אני רוצה לומר תודה לכולכם שתמכתם והצבעתם, תודה לשופטים המקסימים ולהפקה המדהימה, אני מאוד מתרגשת שהגעתי עד כאן", סיכמה טינה.

בסולו הגורלי ביותר העונה בחרה טינה לבצע את השיר "מכאן" של שלומי שבת, ויחד עם הצבעות מארבעת השופטים סיימה את הביצוע עם 49 אחוזים, שזה הרף שיעמוד בפני אביתר קורקוס והאחים גת. "איזה קול יש לבחורה הזאת, זה לא יאומן", התלהב אסי בתום הביצוע. טינה בכתה בתום הביצוע וצעקה: "התכוונתי לכל מילה, אני רוצה שבאמת הכל יתחיל מכאן ולא ייגמר לעולם כי זה החלום שלי". 

 

אביתר, טינה והאחים גת בתלת-קרב גמר (תמונת AVI: mako)
התלת קרב הגורלי של העונה יוצא לדרך | תמונת AVI: mako

רינת היא המקום הרביעי

בתום הצבעת הקהל בבית רינת הוכרזה כמקום הרביעי של העונה: "הדרך שלך לא נגמרת פה, ואני רוצה שתבואי להופיע איתי", בישרה לה ריטה באהבה. טינה מצטרפת לאחים גת ולאביתר קורקוס לתלת-קרב הגורלי שיכריע מי יסיים את הערב ככוכב הבא של ישראל. אבל לפני שהכל מתחיל, השופטת ריטה בכבודה ובעצמה עלתה לבמה למחרוזת גמר חגיגית והראתה למתמודדים איך מופיעה כוכבת אמיתית

אסתי ועמוס בביצוע בלתי נשכח:

אחרי שבמהלך העונה אסתי התקשתה לזהות מי הוא העמוס האמיתי, מתאחדים השניים לביצוע מרגש לכבוד הגמר הגדול. השניים שרו את השיר "Dream a Little Dream" והצליחו לרגש את כל מי שישב בקהל באולפן. אין ספק שאסתי שלנו היא לא רק יפה, אלא גם זמרת מדהימה - אנחנו היינו מרימים לה את המסך

 

הנבחרת מצדיעה לאמנים הגדולים:

בעוד יומיים ימלאו 30 למותו של אריק אינשטיין, ובגמר הזה כל מתמודד בחר לו זמר נערץ שכבר אינו איתנו – כדי לבצע איתו דואט מיוחד: האחים עם אריק אינשטיין, אביתר עם  זוהר ארגוב, טינה עם  עופרה חזה, ורינת עם אריק לביא, כשבסוף הביצוע המיוחד הצטרפו כל חברי הנבחרת לפיינליסטים לפזמון אחרון ומרגש.

הדואט של טינה ורינת (תמונת AVI: mako)
טינה או רינת - מי תצטרף לקרב המכריע על התואר "הכוכב הבא" | תמונת AVI: mako

הדו-קרב השני: טינה איברגימוב VS. אביתר קורקוס:

טינה איברגימוב:

לביצוע הגורלי טינה בחרה את השיר "לוחמת" שכתב והלחין איציק שמלי וסיימה את הביצוע עם 56%, שזה הרף שיעמוד בפני אביתר. "לא משנה מה תשירי אני אצביע לך כחול", הודה צביקה הדר, "וגם אני אוכל היום את הכובע". צביקה אמר לטינה שהיא באמת באה היום כמו לוחמת ושלדעתו היא מוכשרת בצורה קיצונית. רני לא פספס הזדמנות להזכיר שהוא נלחם עליה מהרגע הראשון, ומוקי הסכים: "את לגמרי לוחמת ולגמרי מגיע לך".

אביתר קורקוס:

אביתר עלה הערב לבמה במטרה להשיג לפחות 57% כדי לעקוף את טינה ולהבטיח את מקומו בסבב המכריע שיקבע מי יהיה הכוכב הבא. הוא בחר לבצע את "עד מתי אלוהי" של זוהר ארגוב, הזמר האהוב עליו. כבר באמצע הביצוע האחוזים טיפסו ואביתר עבר את טינה, כשארבעת השופטים מצביעים בעדו. את הביצוע הוא סיים עם 72%, מה שאומר שהוא עולה לקרב המכריע מול האחים גת. "כולם פה בהתמוטטות, אתה לא מבין איזה צרחות היו פה", דיווחה אסתי מחדר המצב. 

 

האחים גת ורינת בדו-קרב גמר (תמונת AVI: mako)
האחים גת מנצחים בדו-קרב מול רינת | תמונת AVI: mako

הדו-קרב הראשון: האחים גת VS. רינת כהן:

האחים גת:

האחים גת הם הראשונים לעלות לבמה הערב כדי לבצע את הסולו שהם מקווים שיעביר אותם לסבב הבא. הם בחרו לבצע את "Perfect Day" של לו ריד, וכבר באמצע הביצוע זכו לתמיכתם של צביקה, רני וריטה. בתום הביצוע, כשמוקי גם מצטרף עם "כחול", הציבו האחים גת רף של 70 אחוזים, עלה אסי על הבמה וביקש מהשופטים להגיב לביצוע: "התכנית הזאת היא הרבה יותר משירה, אתם תמיד יוצקים תוכן שמקשר ומביא הרבה אהבה, שמביא כבוד למוזיקה", פרגן צביקה, וגם רני הוסיף: "האחים גת הם הוכחה שאפשר להיות גם בצבא וגם חרדים וגם לעשות מוזיקה". אסי עימת את ריטה עם האמירה שלה באודישנים כשהכריזה שהיא לא רואה את האחים זוכים במקום הראשון, וריטה השיבה: "אתם סמל לייחודיות ואני שמחה שהגעתם לכאן, אני אוכלת את הכובע ובשמחה גדולה".

רינת כהן:

רינת עלתה לביצוע כשהיא בלחץ היסטרי, כפי שהעידה על עצמה. היא בחרה לבצע את "שמחות קטנות" של מיכה שטרית, אך לצערה לא הצליחה להרים את המסך וסיימה את הביצוע עם 54% בלבד. מוקי שהצביע אדום הפתיע כשעמד בתום הביצוע על רגליו ומחא לה כפיים: "זה לא היה ביצוע לגמר אבל מבחינתי את ניצחת, תסתכלי סביבך כמה את אהובה ומוערכת, המסע זה הנצחון שלך". ריטה פרגנה ואמרה שזה היה ביצוע מלא בשמחה של הניצחון הפרטי של רינת, הניצחון על כל הקשיים שלה בתקופה האחרונה. רינת עוד לא סיימה את דרכה בתכנית ותקבל הזדמנות נוספת

 

רני רהב מתפלל לשלומו של אריק איינשטיין (תמונת AVI: mako)
אסי לרני: "אתה נראה כמו מלווה בריבית" | תמונת AVI: mako
השופטים מגלים שהכח שלהם ירד

מיד בתום שיר הפתיחה החגיגי הגיעה כניסת השופטים: מוקי, ריטה, צביקה הדר ורני רהב עלו על הבמה, אסי פרגן לשופטים על הלוק וגם  לרני: "אתה נראה כמו מלווה בריבית". לא עברו מספר שניות ואסי בישר לשופטים כי הערב הכח שלהם יורד - במקום 5%, יש להם את אותה השפעה בדיוק כמו שלכם, השופטים מהבית.

 נאמבר פתיחה - "מחכה"

ממש בקרוב נגלה מי יהיה הכוכב הבא של ישראל, אבל לפני הכל עלו הפיינליסטים על הבמה ופתחו את הערב עם ביצוע לשירה המפורסם של השופטת ריטה, "מחכה", אותו שיר שליווה את העונה עוד מהפרומו הראשון. אל הפיינליסטים הצטרפו כל מודחי העונה, וגם האחים גת שהופיעו על המסך.

אסי עזר (צילום: רונן אקרמן)
הגמר הגדול - יוצאים לדרך | צילום: רונן אקרמן

>>ככה זה נראה מאחורי הקלעים: תמונות בלעדיות מהסט

>>בלעדי לאתר: תכניות מיוחדת מהאולפן החגיגי

>>אסי עזר: "מוקי שינה את חוקי המשחק, אני מעריץ אותו"

>>הגולשים קבעו: "רינת היא המבצעת של העונה"

מי יהיה הכוכב הבא של ישראל?