16:00 - הסתיימה החזרה, המתמודדים הולכים להתלבש

הספירה לאחור בעיצומה, והמתמודדים מנסים לשמור על קור רוח: "אנחנו מתכוננים כמו שהתכוננו לכל התכניות. כמובן שיש פה יותר מתח והתרגשות, אבל מצד שני היה לנו יותר זמן לעבוד, זה יותר מרווח ונקווה שזה יהיה לטובתנו", אומר אריה גת. גם אביתר מנסה שלא לחשוב יותר מדי על המעמד הגורלי: "אני משתדל שלא לקחת את זה בסטרס. הגעתי לפה, ומכאן הכל זה רק בונוס".

ובעוד על הסט האווירה ספק רגועה ספק לחוצה, בחוץ מתנהל ויכוח לגבי ההחלטות של האחים גת: "בעיניי ההקפדה של האחים גת על ההלכה רק מעוררת הערכה", כותב דרור כהן, "זה מראה שהם לא מכרו את נשמתם למולך הרייטינג, אלא שהם עדיין נאמנים לאמונתם. ואת זה, אני חושב, גם חילונים אמורים להעריך". ליטל אבזון לא מסכימה וטוענת שמדובר בהדרת נשים בפריים טיים: "ברור שהניסיון להגביל את השירה נובע בעצם מהרצון להגביל את יכולת הביטוי".

רותי והמעטפה עם האחים גת (צילום: עודד קרני)
הכוכב הבא - החזרה הגנרלית | צילום: עודד קרני

14:00 - אסי עזר עושה הפסקה בין החזרות

מנחה התכנית עומד על הרגליים מהבוקר, ובזמן ההפסקה תפסנו אותו לראיון בלעדי לאתר: "כרגע אני בעיקר מאוד עייף, ביומיים האחרונים עבדנו שעות ארוכות וישנו פחות, יש המון הכנות בשטח כדי להפוך את הערב הזה למושלם וזה מתיש. אבל אני בטוח שככל שיעבור הזמן ההתרגשות תעלה והעייפות תרד", מסביר אסי את התמונה שלו מנמנם על הבמה.

אסי נח בין החזרות (צילום: רועי מדלי)
אסי מנמנם על הבמה. מזל שאסתי מצילה את המצב | צילום: רועי מדלי

12:00 - הסלבס מהמרים: טהוניה וליהיא בוחרות את הזוכה שלהן

בעוד חברי הנבחרת של הכוכב הבא (מתחילת העונה ועד הפיינליסטים) עסוקים בחזרות באולפן, שאלנו את הסלבריטאים מי הם חושבים שיזכה הערב. טהוניה שעקבה באדיקות אחרי העונה מתלבטת: "טינה מאוד מיוחדת, יש לה גוון קול שעדיין לא נשמע. מצד שני האחים גת זה קטע היסטרי".

האמא הטרייה ליהיא גרינר מתלבטת גם היא: "או רינת או האחים גת", וולעומן דפנה שחר ודפנה לוסטיג בטוחות שאביתר קורקוס הוא הכוכב הבא של ישראל: "הוא שר מקסים ויש לו קסם אישי".

הביצוע של טהוניה (תמונת AVI: mako)
היא כבר הרימה את המסך: טהוניה בחרה את המנצח שלה | תמונת AVI: mako

11:00 - חברי הנבחרת מגיעים לחזרות בהרכב חסר

ביחד עם הפיינליסטים שילחמו על הקרב האחרון של העונה, יעלו גם כל חברי הנבחרת שיבצעו את שיר הפותח של הערב. ברגעים אלו ממש התייצבו חברי הנבחרת באולפן, ובלט בחסרונו ג'ורג' ששוהה כעת בחו"ל לרגל חגיגות חג המולד.

ג'ורג' אבו שקארה נכנס לנבחרת (תמונת AVI: mako)
שיהיה מרי כריסמס גם לג'ורג'! | תמונת AVI: mako

 9:30 - המתמודדים כבר באולפן - הראן מתחיל

אחרי לילה שבו בקושי הצליחו להירדם מרוב התרגשות, הפיינליסטים התעוררו הבוקר מוקדם והגיעו לנווה אילן לחזרה האחרונה בהחלט. טינה לבשה את השמלה הנוצצת שהכינה לה המלבישה, האחים גת נשאו תפילה להצלחה, רינת המשיכה לשנן את המילים ואביתר זרח מהתרגשות. קבלו תמונות בלעדיות מהסט:

אביתר בחזרות אחרונות לשיר (תמונת AVI: mako)
אביתר מחמם את הגרון | תמונת AVI: mako

רינת וטינה מאחורי הקלעים (צילום: עודד קרני)
טינה ורינת חוזרות על הטקסטים. מזל שיש סמארטפון! | צילום: עודד קרני
הבמה מוכנה לגמר (צילום: עודד קרני)
הבמה מוכנה לגמר | צילום: עודד קרני
אביתר קורקוס בחדר ההלבשה, הבוקר (צילום: עודד קרני)
מכופתר זה הכי אחי | צילום: עודד קרני
גיל גת מכוון את הגיטרה (צילום: עודד קרני)
מכוונים את הגיטרה | צילום: עודד קרני

מי יהיה הכוכב הבא של ישראל? הגמר הגדול, הערב ב-21:00