שעות ספורות נותרו עד לגמר הראשון אי פעם של "הכוכב הבא", וההתרגשות כבר מחלחלת ומגיעה גם לכמה מהבתים הכי מוכרים בישראל. פנינו לכמה אנשים שלא קבעו לעצמם תכניות להערב ב21:00, כדי להבין בשביל מי הם מתכוונים להצביע הערב.

טהוניה רובל (צילום: אביב חופי)
טהוניה רובל | צילום: אביב חופי
טהוניה רובל, אחת שיודעת מקרוב איך זה לנצח בתחרות גדולה, אמנם עדיין לא החליטה סופית מי יזכה הערב בגמר, אבל מהמרת על טינה או על האחים גת: "טינה מאוד מיוחדת ויש לה גוון קול שעדיין לא נשמע. האחים גת זה קטע היסטרי, משהו חדש. הייתי רוצה נורא נורא נורא שעומר יהיה חלק מרביעיית הגמר, אבל לצערנו הוא לא שם", מספרת טהוניה שעקבה באדיקות אחרי העונה. "אני צופה בתכנית באופן קבוע ואני חלק מחבורת שופטי האפליקציה. אני לא בטוחה איפה אראה את הגמר אבל זה בטוח יהיה עם חברים".

"אני אצפה בגמר בבית או בחדר הלידה"

ליהיא גרינר למגזין
ליהיא גרינר
האמא הטרייה, ליהיא גרינר, מתלבטת בין שני פיינליסטים. "אני חושבת שרינת תנצח או האחים גת - הם מאד דומיננטיים בעיניי וזה מאוד עוזר. אני חושבת שהם הכי מיוחדים מכל השאר וזה משהו שאין לנו בארץ. גם רינת היא משהו מיוחד שעדיין לא ראינו פה בארץ", אומרת ליהיא.

גלית גוטמן (תמונת AVI: mako)
גלית גוטמן | תמונת AVI: mako
כמו ליהיא, גם גלית גוטמן חושבת שרינת מיוחדת ובחרה בה כמנצחת שלה: "לרינת יש קול מדהים, אפשר לעצום עיניים, להקשיב לה וזה נכנס פנימה. זה מה שאני מצפה מזמר ומהכוכב הבא, מגיע לה לנצח ואני הולכת להצביע לה", היא אומרת.

דפנה שחר (צילום: ראובן שניידר )
דפנה שחר | צילום: ראובן שניידר
דפנה שחר, עוד אמא שמצפה גם היא להרחיב את המשפחה ממש בקרוב, צפתה בעונה והגיעה למסקנה ברורה: "אני בעד אביתר קורקוס. אני חושבת שהוא שר מקסים ויש לו קסם אישי, עם הסיפור האישי שלו עם החיוך, הצניעות, וכל המהות שלו. יש בו משהו מאד אנושי, אמיתי וישראלי שיוצא החוצה. אני מאד מפרגנת לו וחושבת שמגיע לו, למרות שכולם טובים, אבל לדעתי באמת מגיע לו", קובעת דפנה נחרצות, וגם בוחרת את הביצוע שעשה לה את העונה, "יש ביצוע שלו ושל האחים גת ביחד לשיר 'אייכה' שהיה מאד יפה, והיו ביצועים מאד יפים שלו שריגשו אותי". ואיפה תוכלו למצוא אותה הערב ב-21:00? "יש שתי אפשרויות: או שאצפה בגמר בבית, או בחדר הלידה", היא צוחקת.

אירוע שיק ושוק 2013 - דפנה לוסטיג (צילום: צ'ינו פפראצי)
דפנה לוסטיג | צילום: צ'ינו פפראצי
העיתונאית והמבקרת המוזיקלית דפנה לוסטיג, נוטה להסכים עם שחר לגבי הבחירה בקורקוס: "לאביתר מגיע לנצח כי אותי הוא מרגש יותר מכולם". גם דורין סגול מ"האח הגדול" מסכימה איתה:  "אני בעד אביתר. איך שהוא שר הוא כבש אותי. הוא נראה טוב ויש לו קול עמוק ומרגש. אחרי ששמעתי אותו פעם ראשונה מאד התרגשתי."  השיר שהכי עשה לה את זה אגב הוא 'אביא לך אבנים מהירח' של בועז שרעבי: "הביצוע שלו מאד ריגש אותי ואני מזדהה עם השיר כי בעלי אומר לי כל הזמן שהוא יביא לי אבנים מהירח".

 "ראיתי את כל הפרקים ואני חולה על רני רהב"

גם ניקי גולדשטיין משוכנע שצפוי להיות קרב צמוד בין האחים גת וטינה, אבל נוטה להיות בעד האחרונה: "הפייבוריטים שלי האחים גת וטינה. האחים הם תופעה נדירה בעיניי של אנשים דתיים שנראים ברסלבים, אבל עם קול והרמוניות מדהימות,  ואני חושב שיש להם מקום גדול מאד בשוק הישראלי גם לקהל הדתי וגם לקהל החילוני. מאוד אהבתי את הביצוע שלהם ל'אייכה' ו'tears in heaven'."

ניקי גולדשטיין (יח``צ: אביב צדקיה)
ניקי גולדשטיין | יח``צ: אביב צדקיה
למרות החיבה העזה לאחים, ניקי מקפיד שלא לשכוח את המועמדת השנייה שלו: "טינה בעיני היא זמרת חיה שאין דברים כאלו, דיווה אמיתית. היא מזכירה לי את הזמרות מאירופה שרק פותחות את הקול ויוצא מהן קול מדהים. הסיפור שלה הוא בכלל מרגש - יש לה את כל החבילה, שרה מדהים, עוברת מסך מעולה וחסרות זמרות גדולות כאלו שהייתי שמח לראות משתלבות בשוק המוזיקה הישראלי. ראיתי את כל הפרקים ואני חולה על רני רהב. אם הייתי צריך לבחור בין האחים גת לטינה הייתי בוחר בטינה. האחים גת עשו את שלהם גם אם יזכו וגם אם לא. את הגמר אראה בבית עם חברים, נזמין אוכל ויש לי קבוצה בוואטסאפ  יחד עם צביקה הדר והמפיקים של כוכב הבא, סיוון יאנג ואורלי ברק, ואני שולח להם עדכונים בלייב של חיקויים של השופטים ועוד כל מיני דברים מצחיקים".

דנה רון ומישמיש (צילום: תומר ושחר צלמים)
דנה רון | צילום: תומר ושחר צלמים
גם דנה רון עוד לא לגמרי סגורה על המועמד או המועמדת העדיפים עליה: "ברמת הפייבוריט כולם נראים לי נורא חמודים ואין לי אג'נדה ספציפית, אבל נורא נוגעת לי ללב טינה ואני מתנדנדת בינה לבין האחים גת. סיפור החיים של טינה כבש אותי, אבל מעבר לגימיק, יש בה תוכן שהיא יצרה ביכולת הווקאליות שלה ואני מעריכה אותה מאוד, היא תמיד אלגנטית מאד על הבמה והיכולות הווקאליות שלה, כמו גם יופייה, מדהימים בעיניי. לעומת זאת יש גם את האחים, שהגיעו מהעולם החילוני שלנו, ויש בהם המון תום לב ויושרה. הם הישראליים שחצו את הקו לכיוון הדתי ועדיין יודעים לכבד את העולם החילוני ממנו הם באו, משהו שלא אופייני לחוזרים בתשובה שהרבה פעמים הופכים לקיצונים. עצם השילוב שלהם בתכנית ריאליטי שפונה לקהל החילוני נוגעת לי ללב, חוץ מזה שהם שוס והם האנטיתזה של הכוכב, למרות הכל, יש להם אבק כוכבים".

סיון קליין לפן בר (צילום: רפי דלויה)
סיון קליין | צילום: רפי דלויה

האחרונה, שלא מתלבטת כלל, ובטוחה מי הולך להיות "הכוכב הבא" הראשון בהיסטוריה, היא סיוון קליין: "האחים גת מרגשים ואחרים מכל הנוף המוזיקה שאנחנו מכירים כאן, ולראות אותם על הבמה עם גיטרה זה פשוט משובב את הנפש. הביצוע שלהם עם עידן עמדי ריגש אותי מאוד, ואני כבר מחכה לגמר ולהקרנה שנעשה הערב בבית."

בואו להתעדכן בכל מה שקורה בדרך אל הגמר