השעון מתקתק, אנחנו שעות ספורות לפני הגמר, הבמה כמעט מוכנה, הבחור שלוחץ על הכפתור שמרים את המסך מחמם את האצבע, הפיינליסטים מנסים להירגע לפני שהכל מתחיל: "מה שצריך לקרות יקרה, יש מי שמכוון את הדברים מלמעלה ומה שצריך לקרות יהיה", אומר אביתר קורקוס ולא שוכח לפרגן לטינה, זו שתתחרה מולו בסבב הדו-קרב הראשון: "היא חזקה מאוד, חבל על הזמן, אני מאחל לה בהצלחה".

טינה, שבכל הביצועים שלה הצליחה לקחת את השירים למקום שלה, בחרה לבצע הערב שיר שהוא דווקא מהסגנון של אביתר, "לוחמת", אותו שיר שאביתר ביצע כשהרים את המסך בפעם הראשונה אי פעם. מלחיץ? "בכל שיר אתה צריך להתחבר, להבין אותו, להכנס אליו ולהביא את כל הכח שאתה יכול", אומרת טינה.

"יש סיכוי שאם נזכה בכלל לא נדע מזה"

האחים גת מבינים שיכול להיות שברגע האמת, בו יוכרז המנצח, הם בכלל לא יהיו על הבמה: "אם תהיו מול טינה או רינת יש סיכוי שתהיו בחוץ?", תוהה זוהר ישראל והאחים מיד משיבים: "זה היה ככה כל התכנית, עכשיו זה קיבל איזשהו פוקוס כי זה גמר", הם אומרים בתגובה לטענות שהועלו בימים האחרונים שמדובר בהדרת נשים בפריים טיים.

דוד דריי (צילום: עודד קרני)
דוד דריי או ליאונרדו דיקפריו? | צילום: עודד קרני
ובעוד טינה, אביתר והאחים גת מנסים לשמור על קור רוח, רינת מתקשה להירגע: "אני לא מצליחה להשתחרר מזה שזה הגמר". במידה ורינת תנצח את האחים גת בדו-קרב ותעבור לסבב השני היא תבצע את שיר הנושא של הסרט "טיטאניק", מה שמיד גרם לסופיה להכריז: "אז בואו נביא גם את דוד דריי, שיהיה לך ליאונרדו דיקפריו, זאת יכולה להיות אחלה העמדה". 
מוקי (צילום: רועי ברקוביץ')
"אם יורים עליך - סימן שאתה עושה משהו טוב" | צילום: רועי ברקוביץ'

 

מוקי: "נחמד פה וקופצני"

מיד לאחר הפיינליסטים הגיעו גם צביקה הדר ומוקי לדבר: "מה שיפה בסגירת עונה הזאת זה שלנו השופטים כמעט ואין השפעה", אומר צביקה הדר על שינוי שיטת ההצבעה בגמר, "זה סוג של קתרזיס, כל ההשפעה היא של הצופים". מוקי, שהצטרף לעונה באמצע וספג ביקורות גם מהגושלים וגם מפאנל השופטים, לא מתחרט: "באתי להגיד את שלי, ואיך אומרים - אם יורים עליך סימן שאתה עושה משהו טוב", ולא שכח גם לתת טיפ לרביעיית הגמר: "שיהנו! ברגעים האלה אם אתה מצליחלעוף על הרגע במלוא עוצמתו וגודלו וכוחו רוב הסיכויים שגם תיקח את זה".

גם המתמודדים שהודחו בשלבים מוקדמים יותר הגיעו כדי להשתתף בגמר החגיגי: "אני לגמרי מפרגנת", אמרה ענבל בקמן, "המקום הזה נתן לי את החשיפה ועכשיו זה בידיים שלי, וגם אם הייתי בגמר אז מחר זה היה בידיים שלי. כולנו עכשיו באותה נקודה". עומר דץ, שהודח רק בשבוע שעבר, מודה שהיום הוא יום קצת מבאס: "יש קצת באסה, היום זה יום קשה בשבילי, הייתי כל כך קרוב, זה כאילו לראות את הסוף אבל לא להגיע אליו". למרות תחושת הפספוס הקלה הוא שומר על אופטימיות: "כבר בערב ההדחה הייתי סבבה עם זה, כל האישו הוא גם ככה העבודה של אחרי ולהגיע לדברים בזכות עצמי".

 הערב, בנוסף לביצועים הגורליים שיקבעו מי יהיה המנצח הגדול, יבצע כל אחד מהתמודדים נאמבר נוסף כשעל המסך תשיר איתו אחת מאגדות הזמר העברי: "זה נאמבר אדיר עם אמנים גדולים שכבר לא איתנו", מספר יואב צפיר, "יש פה שילוב מאוד יפה של המסך"

מי יהיה הכוכב הבא של ישראל? הגמר הגדול, הערב ב-21:00