רינת כהן בעיצומן של החזרות (צילום: עודד קרני)
אתם בחרתם: רינת היא המבצעת של העונה | צילום: עודד קרני

ארבעת הפיינליסטים ביצעו 55 ביצועים בסך הכל (לא כולל השירים שיבוצעו הערב), אליהם התווספו לא מעט קטעים מצחיקים ומרגשים שעשו לנו את העונה. במהלך סוף השבוע אתם הגולשים הצבעתם ודירגתם את הרגעים שהכי אהבתם במהלך העונה - קבלו את הזוכים שאתם בחרתם:

ים של דמעות: רינת גרמה לכם לבכות

הביצוע שאתם הצבעתם לו הכי הרבה הוא הקאבר שעשתה רינת לשיר "לבכות", אותו מבצעת במקור השופטת ריטה, שישבה באולפן ולא הפסיקה לבכות בעצמה במהלך הביצוע. כנראה שגל הדמעות שטף גם אתכם.

מיד אחריו, בהפרש של קולות בודדים, הגיע ביצוע מרגש לא פחות – "אבא" ששרה טינה והקדישה אותו לאביה, עימו היא לא בקשר בשנים האחרונות. מאז הוא הספיק להתקשר ולספר לה עד כמה הוא גאה בה.

אל המקום השלישי הגיע "נשבע" של אביתר קורקוס, הביצוע ששבר את אביתר וגרם לו לפרוץ בבכי וגם הכניס אותו כל הדרך אל הגמר.

 בלתי נשכחים: הבכי, הפרישה והאמברגו של רני

בקטגוריות "הבלתי נשכחים", נמצא במקום הראשון מבחן המסך הראשון של אלון טאוב, שעלה לבמה אחרי שנולד לו בן רק יומיים לפני כן, מה שגרם לו לבכות בשידור חי ולקבוע שיא שאף אחד לא שבר מאז – המסך התרומם עם 94%.

מעט אחריו מגיע אליאס מלייב, שפרש מהתכנית בשידור חי לתדהמת ההפקה וצופים. ומי שהתמקם בנחת במקום השלישי הוא רני רהב והקמפיין שלו נגד שירים באנגלית.

שערוריית השנה: אסתי ועמוס

ומי שתקבל פרס מיוחד שנוסד על שמה היא המנחה האהובה, אסתי גינזבורג, שבתחילת העונה עוד התרגשה מהשידור החי ולפעמים קצת התבלבלה. אחד הרגעים הזכורים מהעונה היה כאשר התבקשה לראיין את עמוס בן-דוד, אך בטעות פנתה אל המתמודד שעמד לידו, מה שהביא לעולם את הקאץ'-פרייז של העונה: "זה עמוס".

אסתי שמרה על רוח ספורטיבית ולכבוד הגמר הגדול תבצע דואט חגיגי על הבמה, בשידור חי, עם לא אחר מאשר "זה עמוס", הלא הוא עמוס בן-דוד, המעבד המוזיקלי של התכנית.

>>אסי עזר מהמר על הזוכה שלו לגמר

מי יהיה הכוכב הבא של ישראל? אירוע הגמר, הערב ב-21:00