מטוס של חברת בואינג נאלץ לבצע נחיתת חירום ביום ראשון בבוקר בארצות הברית לאחר שמכסה המנוע נתלש ופגע בדש הכנף במהלך ההמראה, כך אמר מינהל התעופה הפדרלי של ארצות הברית (FAA). מטוס הבואינג 737 של חברת סאות'ווסט (Southwest Airlines) נחת בשלום בדנוור, קולורדו, והנוסעים הועברו למטוס אחר.

נוסעים שהיו בטיסה צילמו סרטון דרמטי של פאנל המנוע מתפרק בזמן ההמראה, כשבאותו הרגע הטייס קיבל את ההחלטה לבצע נחיתת חירום. הטיסה שהייתה אמורה לנחות ביוסטון עם 135 נוסעים, חזרה לנמל התעופה בקולורדו ללא תקלות אחרות ולא דווח על נפגעים. נוסעת בשם ליסה סי, סיפרה כי כיסוי המנוע התפרק כ-10 דקות לאחר השלמת העלייה למטוס. "כולנו הרגשנו סוג של חבטה או טלטלה, והסתכלתי מהחלון כי אני אוהבת לשבת ליד החלון, ואז ראיתי את זה". 

מטוס סאות'ווסט איירליינס (צילום: lorenzatx, shutterstock)
מכסה המנוע התפרק והטיסה נאלצה לחזור. סאות'ווסט איירליינס | צילום: lorenzatx, shutterstock

בהצהרה הרשמית אמרה סאות'ווסט איירליינס כי "אנו מתנצלים על אי הנוחות והעיכוב, אך אנחנו שמים את העדיפות הגבוהה ביותר שלנו בבטיחות האולטימטיבית עבור הלקוחות והעובדים שלנו. צוותי התחזוקה שלנו בוחנים את המטוס". זו התקלה השנייה בשבוע אחד עבור חברת התעופה, כאשר טיסה מטקסס בוטלה ביום חמישי לאחר דיווח על שריפה במנוע.

המטוס נבדק ונחשב כשיר לטיסה במאי 2015, על פי רישומי ה-FAA, שהודיעה ביום ראשון כי יחקור את התקרית במטוס הבואינג 737-800, האחרונה בשרשרת אירועים שבהם היה מעורב מטוס של יצרנית הענק. מטוס מטען מדגם בואינג 747 נאלץ לבצע נחיתת חירום במיאמי בינואר לאחר שעלה באש כתוצאה מ"חור גדול" מעל המנוע השני.

יותר מ-130 בני אדם נהרגו כשמטוס בואינג 737 שהופעל על ידי צ'יינה איסטרן התרסק במרץ 2022, בעוד ברגים רופפים ובעיות טכניות אחרות הובילו לתלישתה של דלת של מטוס בואינג 737 מקס 9 של אלסקה איירליינס  באמצע הטיסה בינואר. מטוסי בואינג 737 מקס 9 קורקעו "ללא הגבלת זמן" על ידי הרגולטור האמריקני בינואר, וחברת בואינג מתמודדת בתקופה האחרונה עם תדמית שהולכת ונשחקת בעקבות אותן תקלות טכניות.