בשבוע שעבר נערכו שני משטים שניסו לשבור את המצור על עזה ולהכניס לרצועה סיוע הומניטרי. בעקבות פעולת צה"ל בשבוע שעבר עם מעצר ספינת "מרמרה" ושאר הספינות שחברו אליה, וביום שבת האחרון עם מעצרה של ספינת "רייצ'ל קורי", הצטבר ציוד הומניטרי רב במחסני משרד הביטחון שבצריפין.

היום נערכה במחסן תצוגה של אותם מוצרים שהורדו מהספינות בנמל אשדוד בניסיון להעביר אותם לרצועת עזה - אותם מוצרים ששלטון החמאס מונע את כניסתם לשטח הרצועה, מכיוון ששם מסרבים לקבלם דרך מעברי הסחורות בגבול היבשתי בין ישראל לעזה.

הציוד המעוכב: מיטות לבתי חולים, בגדים ומשחקים לילדים

מי שאחראי על המחסן הזה מטעם משרד הביטחון הוא איתן קוסטו, המשמש כראש החטיבה לסיוע לוגיסטי במשרד הביטחון. "אין פה ציוד שלא הועבר לרצועה בעבר", הוא אומר, "אם רק החמאס ירצה אנחנו תוך 24 שעות נעביר להם את כל הציוד. מדובר כאן ב-36 משאיות מלאות בציוד שיכולות להיכנס לעזה", מדגיש.

קוסטו ממשיך ומפרט את הציוד שנשמר במחסנים, חלקו נמצא שם כבר מעל לשנה. "יש כאן ספות לבתים, מיטות לבתי חולים, קלנועיות וקביים לנכים, בגדים, ואפילו משחקים לגני הילדים בעזה". כרגע, לצערם של תושבי עזה, מסתמן כי הציוד ימשיך להעלות אבק במחסנים בצריפין.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

האם רויטרס ערכה את תמונות המשט?

עוזי דיין: אם ארדואן ישוט לעזה - צריך להטביע אותו

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון