כשבוע לאחר ההשתלטות על הספינה "מרמרה" מתפרסמות הערב תמונות חדש מהמבצע שנועד לבלום את המשט לעזה והסתבך.

קטע הווידאו ששודר ברשת אלג'זירה מתעד את השניות בהן הוחזק אחד מלוחמי השייטת בבטן כלי השיט כשהוא מדמם ואינו נושא נשק. מסביב הפעילים הטורקיים מקיפים אותו מכל עבר.

את החומרים העביר כתב מאלג'יר שהיה על הסיפון והבריח את הצילומים החדשים. בסרטון אפשר גם לשמוע את חיילי צה"ל יורים בכדורי פיינטבול. בנוסף רואים את הפעילים מתפללים לפני העימות עם לוחמי חיל הים.

במקביל ממשיכים בטורקיה לתקוף את ישראל על פעולת צה"ל ומחריפים את הטון. נשיא טורקיה עבדוללה גול מאשים את ישראל באירועי המשט לעזה ומזהיר אותה מפני ההשלכות.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים על המשבר עם טורקיה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך נאום שנשא בוועידה שנערכת באיסטנבול בהשתתפות נציגי "ציר הרשע" אמר גול כי 21 החברות בכינוס גינו את ישראל בשל התקרית הקטלנית בשבוע שעבר. "זו הוכחה שישראל מבודדת ותישא בתוצאות הטעות נגד ארצי", תקף.

בנוסף ציין המנהיג כי 21 המדינות בוועידה קראו לישראל להצטרף לאמנת האו"ם לאי הפצת נשק גרעיני.

במקביל מתרחבת החזית האנטי-ישראלית ברחבי העולם וגולשת לפסים אלימים. במהלך כנס שנערך אתמול באוניברסיטה במדריד הותקפו חמישה אנשי עסקים מישראל על ידי מפגינים פרו-פלסטינים שהתפרצו למקום. האירוע האלים תועד ושודר במהדורות החדשות בספרד.

כ- 200 המתפרעים, רובם ספרדים, לא אפשרו לפורום הבינלאומי לאנרגיה להתחיל, פרצו אל האולם באוניברסיטה ה'פתוחה' של מדריד והטילו מצור על המשתתפים.

כוחות משטרה שהוזעקו למקום נאלצו לחלץ את חמשת הישראלים, אך הדרמה לא הסתיימה. כאשר הוציאו השוטרים את אנשי העסקים החוצה תקפו המפגינים את הניידת ושברו את הזכוכית. במקביל הם קראו לעברם: "רוצחים. תשחררו את עזה". כתוצאה מהתקיפה נשרט אחד הישראלים.

בעקבות התקרית האלימה הוחלט לבטל את הכנס, אך טרם ידוע אם איש מהמתפרעים נעצר.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

האם רויטרס ערכה את תמונות המשט?

עוזי דיין: אם ארדואן ישוט לעזה - צריך להטביע אותו

טורקיה טוענת: ההרוגים נורו 30 פעם מטווח קרוב

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק