השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מתייחס היום (ד') לראשונה לפרסומים שלפיהם מוחזק "אסיר איקס" נוסף בבית הכלא בישראל ואומר: "אין עצורים שנעלמים ומשפחתם או מערכת המשפט לא מודעת למצבם וקיומם", אמר במליאת הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר חשיפת פרשת האסיר בן זיגייר לפני מספר חודשים, נשאל אהרונוביץ' על ידי מספר חברי כנסת בנושא והכחיש באופן גורף כי בישראל ישנם אסירים נוספים מסוגו. "אין במדינה התנהלות במחשכים", חזר היום אהרונוביץ' על דבריו מאז. "יש פיקוח מתאים, הקפדה על החוקים והנהלים ודאגה גדולה לביטחון המדינה".

לפעמים יש לפעול בחשאיות רבה".

השר לביטחון פנים הבהיר כי "על מעצרו של כל עצור נמסרה הודעה לגורם הרלבנטי ועניינו מטופל לפי כל הוראות החוק. יש תיקים שלא ניתן לפרסם את דבר קיומם ברבים, כדי למנוע נזק למדינה ויש תיקים שבהם הוכרחנו להחזיק עצור בזהות בדויה. כל זכויות האזרחים נשמרים בקפדנות, והם אינם נעלמים מעין מערכת המשפט".

אהרונוביץ', שלאחר הפרסום על החזקתו בתנאי בידוד של אסיר נוסף זכה לביקורת חריפה - בעקבות התבטאותו בהקשר של בן זיגייר, אמר כי "כל מה שאוכל לומר זה שאין בפרסום מילה וחצי מילה שסותרת את מה שאמרתי".

"ירושלים שלנו מאז ולתמיד". ליברמן (צילום: חדשות 2)
"מקרה חמור", ליברמן | צילום: חדשות 2

ליברמן: האסיר מעורב בפרשה חמורה

מוקדם יותר היום התייחס יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ אביגדור ליברמן לנושא והבהיר כי האסיר מעורב בפרשה חמורה, אך תנאיו המלאים נשמרים. "אנחנו מקפידים בנושא על קוצו של יוד וזאת על אף שמדובר במקרה חמור במיוחד", הדגיש.

"בהמשך לכל דברי ההבל שעלו באחרונה בנושא הפרסומים על אסיר X ,Y או Z אני מבקש להדגיש כי מדינת ישראל מכבדת החוק", טען ליברמן. "כל אותם מקרים נמצאים תחת פיקוח צמוד של המערכת המשפטית והפרלמנטרית דרך ועדות המשנה של ועדת חוץ וביטחון".

"טרוריסטים לא ברי שיקום", ארכיןו (צילום: רויטרס, חדשות)
התנהלות במחשכים? אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

אתמול נחשף כי בישראל מוחזק אסיר נוסף בתנאים דומים לאלו שבהם היה כלוא "האסיר איקס" - בן זיגייר. הפרסום אודות האסיר הנוסף התאפשר במסגרת תביעת הפיצויים שהגישה משפחתו של זיגייר, ששם קץ לחייו בתאו.

פרשת "האסיר איקס" 2 - הסיקור המלא:

ליברמן על אסיר X: "מקרה חמור במיוחד"

מבקרת שב"ס: "מונעים גישה - כמו בדיקטטורה"

המשרד לביטחון פנים: "אין אסירי X במדינת ישראל"

עו"ד אביגדור פלדמן: "ייתכן שיש עוד מקרי אסירי X"

אסיר X נוסף כלוא באגף הסגור בכלא איילון