עו"ד אביגדור פלדמן (צילום: חדשות 2)
"ייתכן שיש עוד מקרי אסיר X". עו"ד פלדמן | צילום: חדשות 2

ייתכן שיש עוד מקרים של אסיר X בבתי הכלא בישראל: עו"ד אביגדור פלדמן, שביקר בעבר את האסיר X בן זיגייר באגף השמור בכלא איילון התייחס לדיווחים מהבוקר לפיהם קיים מקרה נוסף של אסיר חשאי הכלוא באגף שמור בכלא איילון ואף אמר כי ייתכן וקיימים מקרים דומים נוספים. את הדברים אמר פלדמן בראיון לתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא בלתי מוכר לי מקרה נוסף של אסיר נוסף. יש מקרה נוסף אחד לפחות ואפילו יותר של אסירים כאלה", אמר עו"ד פלדמן. לדבריו, גם במקרה החדש מדובר באסיר ישראלי שעבד במוסד ביטחוני בדרגת סודיות גבוהה ביותר ושנכלא עקב ביצוע עבירה שקשורה בהפרת סודיות.

"מדובר בעבירה שאותו אסיר ביצע ומהווה פרצה רצינית בחומות האבטחה והסודיות של מנגנון חשאי בשבילו הוא עבד. מדובר בסודות שאם ייחשפו יפגעו לא רק בביטחון המדינה, אלא בעיקר באותם ארגונים שראשי בכירים בהם היו נערפים", הבהיר עו"ד פלדמן. לדבריו, אפילו ניתנה לאותו אסיר הקלה מסוימת בעונש אם יבטיח שישמור על פיו סגור למשך שארית חייו.

"ייתכן שזיגייר ביקש שינסו להציל אותו"

ביקש שיצילו אותו? האסיר X בן זיגייר (צילום: SMH)
ביקש שיצילו אותו? האסיר X בן זיגייר | צילום: SMH

על הפרטים החדשים שנחשפו הבוקר לפיהם ניתן היה למנוע את התאבדותו של האסיר X בן זיגייר אמר עו"ד פלדמן כי ייתכן וזיגייר כלל לא ביקש להתאבד, אלא רק לאותת לסוהרים שהיו אמורים לצפות בו במצלמות האבטחה על מצוקתו ומצבו הנפשי הקשה.

"כשביקרתי אותו פעם אחת לא הייתי מודע למערכת הטכנית שעטפה אותו ולביקורת במצלמות - מה שהעלה בי את הרעיון שאולי לא הייתה לזיגייר כוונה ממשית להתאבדות. שאלתי את עצמי האם ייתכן שזיגייר ביצע ניסיון התאבדות מתוך כוונה שיצילו אותו ברגע האחרון ולשלוח איזה מסר", אמר עו"ד פלדמן. לדבריו, ייתכן שזיגייר היה משוכנע שכל מערכת האבטחה המקיפה שעטפה אותו תציל אותו. "היו בלבו של זיגייר הרבה קריאות זעקה. היה ניתן להציל את חייו", הבהיר.

עוד אמר פלדמן כי לדעתו, הטיפול בזיגייר הופקד בידי מיעוט של סוהרים עקב הנחיות גורמי ביטחון בכירים כמו המוסד או השב"כ שהורו לשב"ס כיצד לנהוג. "שב"ס עושה לפעמים דברים בניגוד לרצונו תחת כפייה של מוסד בטחוני שרוצה לשמור על הסוד. לא הייתה להם ברירה אלא להפקיד את הטיפול בזיגייר בידי צוות מצומצם".