ליברמן מאיים בהליכה לבחירות. ארכיון (צילום: גיל יוחנן, ynet)
דוחה את הדיווחים, ליברמן | צילום: גיל יוחנן, ynet

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, אביגדור ליברמן, התייחס היום (ד') בפתח ישיבת הוועדה לחשיפה בדבר החזקתו של "אסיר איקס" נוסף בבית הכלא איילון. "אנחנו שומרים על כל הזכויות בהתאם לחוק", טען ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בהמשך לכל דברי ההבל שעלו באחרונה בנושא הפרסומים על אסיר X ,Y או Z אני מבקש להדגיש כי מדינת ישראל מכבדת החוק", הדגיש ליברמן. "כל אותם מקרים נמצאים תחת פיקוח צמוד של המערכת המשפטית והפרלמנטרית דרך ועדות המשנה של ועדת חוץ וביטחון".

ליברמן רמז בדבריו כי האסיר הנוסף, המוחזק גם הוא בכלא איילון, מעורב בפרשה יוצאת דופן. "אנחנו מקפידים בנושא על קוצו של יוד וזאת על אף שמדובר במקרה חמור במיוחד", הדגיש.

את הדברים אמר ליברמן על רקע הפרסומים שלפיהם בישראל מוחזק אסיר נוסף בתנאים דומים לאלו שבהם היה כלוא "האסיר איקס" - בן זיגייר. הפרסום אודות האסיר הנוסף התאפשר במסגרת תביעת הפיצויים שהגישה משפחתו של זיגייר, ששם קץ לחייו בתאו.

"טרוריסטים לא ברי שיקום", ארכיןו (צילום: רויטרס, חדשות)
"תחת פיקוח", אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט אמרה אתמול מבקרת שירות בתי הסוהר, עו"ד רחלה אראל כי הלקחים מהמקרה של זיגייר לא הופקו על ידי הארגון. לדבריה, לאחר פרשת זיגייר החליטו בשב"ס למנוע זליגת מידע ואפשרות של גורמים מבקרים לבדוק את תנאי כליאת האסירים.

לדברי המבקרת, התנאים של מי שמוגדרים כ"אסירי איקס" מחרידים. "אסירי איקס ואסירי הפרדה, שזה באותה קטגוריה, מוחזקים בתאים קטנים וצרים, לא רואים אור יום, חלקם אזוקים ברגליים ובידיים למיטותיהם וסובלים מחסכים נפשיים", הסבירה. "כשהם משתחררים הם יוצאים כמו פצצות מתקתקות לחברה".