ארבעה חודשים לאחר שנפתח משפט הנאשמים ברצח האכזרי של אריק קרפ ז"ל, עלה הבוקר על הדוכן בבית המשפט המחוזי בת"א הפתולוג שבדק את גופתו של קרפ ומסר את עדותו שנחשבת למרכזית ובעלת משמעות מכרעת בפרשה שזעזעה את המדינה באוגוסט האחרון.

"הנזק החמור שנגרם למוח, כמו גם השברים באף ובארובת העין השמאלית נגרמו בגלל חבלות ישירות", תיאר ד"ר קונסטנטין זייצב מהמכון לרפואה משפטית באבו-כביר את מה שהביא למותו של קרפ. עם זאת, ציין הפתולוג כי על פי הממצאים היה קרפ מסוגל לבצע פעולות פיזיות, ללכת ולדבר בטלפון "אפילו עשרים דקות" לאחר התקיפה.

"האם לאחר זמן ממושך לאחר מותו, כשהוא בשמש ולאחר מכן בהקפאה אתה יכול לשלול לחלוטין כי הוא מת מטביעה?", שאל את הפתולוג עו"ד משה מרוז, סנגורו של אחד החשודים ברצח. "לא מצאתי אף סימן שיכול להצביע על מוות בטביעה", שלל ד"ר סייצג את הסברה שהקורבן מצא את מותו כתוצאה מטביעה ונכנס למים בעודו בחיים.

"במקרי מוות של טביעה אנחנו מצפים לראות קצף לבן בנחיריים ובפה, בצקת ריאות ונפחת בריאות, אנחנו מצפים לראות מים בתוך הקיבה וסימנים כלליים של מחנק", הסביר הפתולוג.

האלמנה: רצח בלי סיבה

הפתלוג במשפט רצח קרפ (צילום: גלעד שלמור, חדשות 2)
הפתולוג בבית המשפט, הבוקר | צילום: גלעד שלמור, חדשות 2

בשבוע שעבר התייצבה על דוכן העדים שרה קרפ, אלמנתו של אריק ז"ל והתקשתה לשמור על קור רוח לאחר שראתה את פניהם של הנאשמים ברצח בעלה. במהלך העדות היא השיבה לשאלות הסניגורים בטונים גבוהים והייתה נסערת במיוחד. "רצחו את בעלי בדם קר", אמרה. "ככה סתם בלי סיבה".

עדותה של קרפ חשפה את היריבות שהייתה לבעלה עם גיסה, שגרמה לה לחשוב תחילה שהוא זה ששלח אליהם את הרוצחים. "לא ידעתי מה לחשוב, הם היו מסוכסכים", הסבירה בעדותה מדוע שלחה את החוקרים אליו. בהמשך נחשף סכסוך אחר שהיה לאריק קרפ ז"ל עם האחים לוזון על רקע מגרש משותף, אך היא דחתה את הדברים על הסף. "זה לא רלוונטי", ציינה.

"אני לא ישנה כבר לילות"

בהמשך עדותה, שחזרה קרפ את אירועי אותו לילה נורא בטיילת בתל אביב. "ראיתי שהם מרביצים לבעלי, בועטים בו, זורקים אותו על האספלט. לפני שהמשכתי צפונה ראיתי את המקומות שבהם הם הכו אותו: בפרצוף, בבטן, על ידי גורילות", אמרה בכעס.

"מספר אחד החזיק אותו, שתיים ושלוש הרביצו לו. באותו זמן הפילו אותי ואת הבת שלי. הם דיברו בינהם בצעקות. ניסיתי לחלץ את בעלי, תפסתי לו את היד אבל הם הפילו אותי. הייתי בשוק. כשראיתי את הפרצופים שלהם עכשיו נזכרתי בדיוק מה כל אחד מהם עשה".

סניגוריו של אחד הנאשמים קטע את דבריה וביקש מקרפ שתענה על השאלות בצורה עובדתית. "עובדתית", ענתה קרפ בזעם, "בעלי נרצח בדם קר. אני ראיתי את הרצח שלו מול העיניים. אני לא ישנה כבר לילות. כל יום שישי אנחנו חושבים על מה שקרה בים".

"מספר אחד החזיק אותו, שתיים ושלוש הרביצו לו. באותו זמן הפילו אותי ואת הבת שלי. הם דיברו בינהם בצעקות. ניסיתי לחלץ את בעלי, תפסתי לו את היד אבל הם הפילו אותי. הייתי בשוק. כשראיתי את הפרצופים שלהם עכשיו נזכרתי בדיוק מה כל אחד מהם עשה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלינץ' בטיילת - סיקור מיוחד:

הלינץ' בטיילת: החשוד הודה - ושיחזר את הרצח

מאות ליוו את אריק קרפ למנוחת עולמים

סקר חדשות 2: הציבור חושש מאלימות

אחיו של הנרצח בראיון מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב