"קשה לעכל מכה כואבת שכזאת שאדם חף מפשע, אדם טוב, בעל משפחה למופת, שתי בנות שלומדות רפואה, נרצח בלי שום סיבה" - כך אומר היום ד"ר יעקב קרפ, אחיו של לאונרד (אריק) קרפ שנרצח בליל שבת בחוף תל ברוך בעת שבילה עם אשתו ובתו.

לאחיו של הנרצח, שהתראיין לעודד בן-עמי בתכנית "שש", קשה להבין איך קורה רצח "ככה סתם. בתוך המדינה. בלי התגרות. בלי שום מעשה. לחינם".

"אני מתאר לעצמי שאם אמרו איזו מילה כזאת או אחרת לבת שלו", התייחס האח למה שכנראה הוביל לרצח הנוראי, "הוא בסך הכול ביקש לומר שזה לא ראוי: 'אל תדברו ככה, זה לא יפה'. הוא מעולם לא הרים את הקול. הוא לא רב עם אף אחד. הוא דיבר בדרך ארץ, בתרבות, אבל לבני שטן, לצערי הרב, לא עוזרת שום תרבות".

"את הרצח אתה רואה בעיניים"

כותרות העבר: רצח אריק קרפ
לאונרד קרפ וזירת הרצח בליל שבת | צילום: חדשות 2

מתברר שגם ד"ר יעקב היה קורבן למעשה אלימות, מתוקף תפקידו כרופא עיניים. אחד ממוטופליו תקף אותו, אך המשטרה סגרה את התיק. "את הרצח בעיניים בשני המקרים אתה רואה", משווה ד"ר יעקב בין תקיפתו לרצח אחיו. "במקרה אחד הרצח נגמר ברצח של ממש. במקרה השני זה רק רצח נפשי. לשמחתי אני לא נרצחתי אבל את הרצח בעיניים ואת האלימות הפיזית. ראיתי וחשתי בה".

את הביקורת על המשטרה הוא הרגיש כשהוא הותקף, ומרגיש גם עתה. "אזרתי אומץ והתלוננתי למשטרה", הוא מספר. "לצערי הרב, לא נעשה דבר. התיק נסגר מחוסר עניין לציבור. לדעתי המשטרה כשלה פה, אבל גם בית המשפט כשל כי המשטרה לא מקבלת רוח גבית מבתי המשפט ולכן היא סגרה את התיק".

"תמיד חושבים במושגים של מסכן, נשחרר אותו, הוא לא ידע, הוא לא חשב, אולי הוא היה שיכור, אולי הוא היה על סמים, אולי הוא משוגע". אומר ד"ר יעקב אך מבקש מהציבור לא לשכוח את הקורבנות האמיתיים, "לא חושבים על האדם שנהרג, שנרצח, ועל המשפחה שנרצחה לעולמי עד".

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות

נתניהו ואהרונוביץ': המומים מהפשע