בני משפחתה של בת ה-19 מהמרכז שנעצרה בחשד למעורבות בלינץ' שבוצע בלאונרד קרפ בחוף תל ברוך בתל אביב הלילה המומים. הם לא מאמינים שבתם יכלה לעשות דבר כזה. "אני מרגיש לא נעים עם העניין הזה", אמר אמש אביה בריאיון בלעדי לחדשות 2 באינטרנט. "אדם בעל משפחה נרצח. הלוואי והאשמים יבואו על עונשם".

"אני לא מסוגל", אמר בבכי האב. "זה אסון". לדבריו, קשה לו להאמין שהרצח בוצע על רקע לאומני. "זה לא הגיוני", הוא אומר. "היא בן אדם שמשרת בצבא. אין לה שום נגיעה בפוליטיקה. היא לא מספיק חכמה בשביל זה".

האב המופתע מנסה להבין מה הביא את בתו להיות מעורבת, על פי החשד, במעשה הנורא הזה יחד עם צעירה נוספת בת 17 מהשרון ועוד חמישה צעירים מג'לג'וליה. "הם כנראה היו שיכורים", הוא מציע. "אולי שמו לה חומר בתוך המשקאות".

הלם גם בג'לג'וליה

כששאלנו אותו אם בתו נוהגת להשתכר, השיב: "לפעמים. היא ילדה בת 19 שיוצאת הרבה". לבתו, ששוהה במעצר, הוא מבקש להעביר את המסר הבא: "תגיד את האמת ואל תגני על אף אחד שלא צודק". הוא מצטער בפני משפחת קרפ על הרצח ואומר: "לבי עמכם".

גם בג'לג'וליה מזועזעים מהמעשים. בני משפחותיהם של החשודים לא מבינים איך זה קרה. "הם בחורים שעובדים קשה", אמר סבם של חלק מהחשודים. "אני לא מקבל את הדבר הזה".  לדבריו, הם מעולם לא היו פוגעים באדם חף מפשע.

ביישוב מספרים שכבר תקופה ארוכה היו הצעירים בקשר עם שתי צעירות מהמרכז. "הוא לא עשה דבר כזה", אמרה אמו של אחד מהחשודים.

האם והבת ניצלו

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי קרפ טייל בלילה בחוף תל ברוך עם אשתו ובתם בת ה-25. למקום הגיעה כעבור זמן מה חבורה של צעירים שבשלב מסוים החלו לתקוף את בני המשפחה. האם והבת ברחו מהמקום, כשחלק מהתוקפים רדפו אחריהן ואחרים המשיכו להכות את האב בחוזקה.

במשטרה חושדים כי האב הצליח לברוח מאחר ובנתיב בריחתו נמצאו כתמי דם, אך החשודים המשיכו לרדוף אחריו, הכו אותו למוות והטביעו אותו במי המעגן. האם והבת החבולות הזעיקו למקום את כוחות המשטרה ומסרו תיאור של החשודים. כוחות גדולים פתחו בחיפושים אחר קרפ בסיוע מסוקים. כעבור מספר שעות התגלתה הגופה במעגן והועברה לבדיקה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

"אנחנו לא מבינים מה שקרה", אמרה לחדשות 2 באינטרנט סבטלנה אליס, קרובת המשפחה שהגיעה לבית. "זה אסון. אף אחד לא מבין את מה שקרה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות

נתניהו ואהרונוביץ': המומים מהפשע