האם הצעירים החשודים ברצח לאונרד (אריה) קרפ מוכרים לרשויות החוק? איבראהים, פקח מתנדב בחוף בתל ברוך, אמר לחדשות 2 הלילה: "אני ראיתי את הצעירים האלה שכביכול חשודים ברצח כבר בשבוע שעבר, מסתובבים כאן בחוץ, תוקפים אנשים ופורצים למכוניות".

לדבריו, זיהה אותם היום לאחר כשראה אותם בטלוויזיה. "דיווחנו למשטרה על החבורה עם שתי הבנות שהיו איתן, אך לא נעשה דבר", אמר. הוא אף סיפר כי "את אשתו של הנרצח אני רואה כל יום עושה ספורט בחוף. באותו לילה ניגשה אליי וסיפרה שהותקפה על ידי צעירים, שבעלה ברח והם רדפו אחריו".

המשטרה כבר גיבשה את החשדות שהיא מייחסת לשתי הצעירות היהודיות שנעצרו לאחר הלינץ', יחד עם שמונת הגברים מג'לג'וליה. אחת מהן היא קטינה בת 17 והחשודה השנייה בת 19. שתיהן מאזור המרכז.

החשדות, "תקיפה הגורמת חבלה של ממש" ו"קשר לפשע", הם לא בגין השתתפות ברצח עצמו, אלא עוסקים יותר באי מניעתו, אי דיווח וגם העלמת ראיות.

בית משפט השלום בתל אביב התמלא הלילה בקרובי משפחה רבים של שבעת החשודים מג'לג'וליה שהגיעו לדיון הארכת מעצרם של החשודים. אלה התקשו להאמין שמדובר בקרובים שלהם, אותם כינו "ילדים טובים".

"ביקשו לשנות את המעגלים החברתיים"

דקירה ליד החוף, ארכיון
זירת הרצח בחוף תל ברוך | צילום: חדשות2

הבוקר צפוי להתקיים מסדר זיהוי לעשרת החשודים. אשתו של לאונרד קרפ, שרה ובתו הילה יגיעו לתחנת המשטרה כדי לזהות את החבורה שהקניטה אותם בליל שבת ותקפה את בני המשפחה.

אמש סיפר לחדשות 2 באינטרנט אדם שהשתתף בחיפושים הליליים אחר לאונרד כי שרה האם הגיעה לחפ"ק המשטרתי שהוקם במקום כשהיא מבוהלת, עם יד שבורה, ולא הסכימה לעזוב את המקום לבית החולים עד שיימצא בעלה. והיא אכן נשארה שם כל הלילה - עד שלפנות בוקר אותרה גופתו של בעלה.

עוד נודע כי משפחתה של החשודה בת ה-19 פנתה למשטרה כדי להתייעץ לגבי יחסיה של בתם עם שאר החשודים. עו"ד ניר אלפסה, שמייצג את החשודה אמר כי "ההורים שלה לא אהבו את החברה שבה היא הסתובבה וביקשו לשנות את המעגלים החברתיים שלה".

בהכנת הידיעה השתתפה דנה סומברג

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות

נתניהו ואהרונוביץ': המומים מהפשע