רצח בדם קר - כשלושה שבועות לאחר הלינץ' האכזרי בטיילת בתל אביב, הוגשו הבוקר כתבי אישום נגד שבעת הצעירים, בגין מעורבות ברצח אריק קרפ ז"ל.

בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש כתב אישום בגין רצח בכוונה תחילה נגד שלושה מהצעירים, אחד מהם קטין, ובבית משפט השלום בתל אביב הוגשו כתבי אישום נגד ארבעה צעירים נוספים, המואשמים בכך שלא הצילו את קרפ.

בפרקליטות דורשים היום את העונש החמור ביותר - רצח בכוונה תחילה, למרות שמדובר בסעיף אישום אותו קשה מאוד להוכיח במשפט. בפרקליטות החליטו ללכת עם התיק עד הסוף. השלושה מואשמים בכך שהכו נמרצות ובאכזריות את קרפ, על מנת להרוג אותו.

"גם לאחר שנפל לא חדלו"

שלושת הנאשמים ברצח הם ג'מיל עדס (25), עבד אל-רחמן עדס (21) ואדם נוסף, קטין בן 17, מג'לג'וליה. "הם רצחו את הנאשמים בדם קר, בלא שקדמה לכך התגרות לפני המעשה", נכתב בכתב האישום. השלושה מואשמים גם בעבירות נוספות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ותקיפה בנסיבות מחמירות. הפרקליטות תבקש להאריך את מעצרם של השלושה עד תום ההליכים.

כותרות העבר: רצח אריק קרפ (צילום: חדשות 2)
אריק קרפ ז"ל, על רקע זירת הרצח. "היכו אותו נמרצות" | צילום: חדשות 2

"הנאשמים המטירו בתקיפתם סדרת אגרופים חזקים בפניו, בחלקי ראשו, בפלג גופו העליון, ובעטו בו בעוצמה, בראשו ובצלעותיו", נכתב בכתב האישום. "גם לאחר שנפל המשיכו הנאשמים בתקיפה ולא שעו לבקשתו לחדול מהמעשים". גם לאחר שקרפ ז"ל הצליח לקום על רגליו, רדפו אחריו השלושה, הפילו אותו בשנית והמשיכו להכותו. קרפ סבל מפגיעה רב מערכתית, וגופתו נמשתה מהמים בבוקר שלמחרת.

במשפחה הגיבו היום ברגשות מעורבים לכתב האישום, לאחר שלטענתם לא עודכנו בדבר הגשת כתבי האישום. "אריק היה אדם צנוע, איש חם ומסור למשפחה, אוהב חיים", אמרו היום במשפחה. "אנחנו לא מעכלים את האסון שקרה לנו".

"המשפחה לא עודכנה בדבר הגשת כתב האישום היום, אלא רק דרך אמצעי התקשורת", אמרה עו"ד דקלה טוטיאן, המייצגת את המשפחה. "זה מנוגד לחוק המחייב את הפרקליטות ליידע את המשפחה ומלמד, לצערנו, על אי שמירת הזכויות הבסיסיות ביותר של נפגעי עבירה".

החיילת ששהתה במקום בזמן תקיפתו של קרפ, וששוחררה בשבוע שעבר לביתה, שבה השבוע לצבא - אך הודחה מתפקידה. ייתכן שהיא, והנערה הנוספת ששהתה במקום באותו הזמן, ישמשו עדות תביעה במשפט, ובכך למעשה לא יקבלו עונש.

ההגנה תטען: קרפ נמלט מהתקופים - וטבע

השבוע העלו חוקרי המשטרה הערכה כי במהלך האירוע הקשה בטיילת, ניסה קרפ להימלט מתוקפיו וניסה לעקוף גדר סלעים ליד הים. תוך כדי בריחה, סברו החוקרים, התמוטט, איבד את ההכרה, נפל למים וטבע למוות בעודו מטושטש מהמכות שספג. פרקליטיהם של הנאשמים עשויים לאמץ הערכה זו ולעשות בה שימוש כקו הגנה במשפט.

החוקרים העלו סברה לפיה קרפ נמלט מהצעירים שהכו אותו ובכוחותיו האחרונים הלך דרומה, ונתקל בגדר. ישנה אפשרות כי ניסה לעקוף את הגדר המוקפת בסלעים ואז התמוטט ונפל למים. אפשרות נוספת שהוצגה היא שקרפ הגיע לחוף עצמו, וכשניסה לשטוף את פניו, התמוטט וטבע במי הים. ואולם, לפי ממצאי נתיחת גופתו של קרפ, גולגלתו נשברה כתוצאה מהמכות שנתנו לו ולאחר מכן מת.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הלינץ' בטיילת - סיקור מיוחד:

הלינץ' בטיילת: החשוד הודה - ושיחזר את הרצח

מאות ליוו את אריק קרפ למנוחת עולמים

סקר חדשות 2: הציבור חושש מאלימות

אחיו של הנרצח בראיון מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב