האם ניתן היה למנוע את התאבדותו של הראשון בבידור? החקירה של מותו בבית המעצר של דודו טופז מעלה כי אחד האסירים דיווח לפני המקרה לסוהרים כי טופז מתכנן להתאבד באמצעות הכבל של הקומקום החשמלי. אולם כידוע, למרות שזה בדיוק מה שקרה, התכנית שלו יצאה אל הפועל.

אתמול הגיעו בני משפחתו לדיון בביתה משפט ברמלה על חקירת ההתאבדות. "אני לא מבין במשפט אבל אני כן מבין בנפש - פחות מעניין אותי אם זה חנק או שבירת מפרקת, ראיתי אותו והבנתי שזה הסוף", אמר מיקי גולדנברג, אחיו של הבדרן.

דליה ברששת אשתו לשעבר של דודו
דליה בר-ששת, היום בדיון | צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן

"דיברנו יום יום, וכמות האיתותים שזה הולך לקרות הייתה גדולה", הוסיף האח. "הוא היה אומר לי 'אתה יודע שזה יכול לקחת שניות'. אין אסיר שלא ידע את זה, אם חוקרים סיבת מוות אין ספק שהוא נדחף לשם, אם שואלים אותו כמה אתה מרוויח בחודש ובגלל ארבע מילים שמו אותו בצינוק - אף אחד לא היה מחזיק מעמד שם".

"רוחו עדיין כאן"

בתום הדיון אמר גולדנברג לחדשות 2 באינטרנט כי "דודו כבר איננו, רוחו עדיין כאן - אני מקווה שיוסקו הלקחים נכון, ולא האם עובי החבל כזה או אחר - אלא על דברים שקשורים בנפש. עובדים סוציאלים אמרו 'יש לך סכינים במטבח, יש לך חלונות מהם הוא יוכל לקפוץ וכדורים', אמרו לי: 'אנחנו נשמור עליו', זה לא הצליח. עכשיו חושבים קדימה על הבנים שלו שנמצאים אצלי עכשיו, אבא שלנו לימד אותנו לחשוב קדימה".

מיקי ודליה
מיקי גולדנברג בביהמ"ש, היום | צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן

אשתו לשעבר של טופז לשעבר, דליה בר-ששת, אמרה בדיון כי הכתובת הייתה על הקיר. "דודו דיבר איתי כשבועיים לפני הכל", סיפרה. "הוא אמר לי 'אני לא יכול יותר אני לא אחזיק מעמד, הם שומרים עלי אבל אני אמצא את הדרך'. האזהרות היו בפיו של דודו".

נציג המשטרה בדיון ציין כי נערכה חקירה בנושא. "נגבו עדויות משישה סוהרים. נודע לנו מנציג השב"ס היושב כאן בדיון שמונתה ועדת בדיקה פנימית בראשות קצינה בדרגת תת גונדר והיא תגיש את מסקנותיה. המשטרה תגיש את מסקנות החקירה לקראת סוף ספטמבר".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

דודו טופז התאבד - סיקור מיוחד:

דודו טופז התאבד בתא המעצר

סנגורו: "אסרו עליו לפגוש את ילדיו"

ניתוח כתב היד של טופז: "תשו כוחותיו מהמלחמות הפנימיות שלו"

המחדל של שב"ס: כבל של קומקום בתא

רני רהב: "דודו עשה את המעשה האמיץ ביותר"

הראיון האחרון של הראשון בבידור

מאיה בוסקילה: הוא נתן לי הזדמנות

שלום אסייג ביקר בבית של טופז: "באתי לנחם"

אברי גלעד ושלמה ארצי הגיעו לנחם את משפחת טופז