בשירות בתי הסוהר כבר החלו לחקור את נסיבות מותו של הבדרן דודו טופז, שהצליח הבוקר לשים קץ לחייו בתא המעצר, למרות הידיעה הברורה על כוונותיו האובדניות.

בכירי שב"ס התכנסו בבית המעצר ניצן ומקיימים שם ישיבת היערכות מיוחדת. למקום הגיעו גם קצינים בכירים של מחוז מרכז במשטרה ואנשי המעבדה לזיהוי פלילי של המשטרה שהחלו באיסוף ראיות בשטח.

התחקיר על סיבות מותו של טופז כבר החל, למרות שמרבית הפרטים כבר ידועים. ייתכן שתידרש אף בדיקה חיצונית לאירוע. מהפרטים שידועים עד כה עולה כי בשעה 07:00 הבוקר, כמדי בוקר, נעשה מסדר בתא בו מוחזק טופז - תא הפרדה בו מוחזקים עוד 4 עצירים.

בתאו של טופז מותקנות שתי מצלמות אבטחה, אחת בכל כיוון, אבל במקלחת אין מצלמה בשל סוגיית פרטיות העצירים. במסגרת התחקיר גם העצורים שישבו עם טופז בתא יתושאלו, כדי לבדוק האם מישהו מהם ראה את טופז לוקח את כבל הקומקום לתוך חדר המקלחת.

התחקיר: התיישב על הרצפה וחנק עצמו למוות

צפו בסיפורים המעניינים של 3.6 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
הסוף העצוב של דודו טופז | צילום: חדשות 2

הסוהר ראה את טופז ואף שוחח עימו. בהמשך נצפה טופז במצלמות כשהוא נכנס למקלחת. בשב"ס אומרים כי כאשר הסוהר שצפה במצלמות הבחין כי דודו לא יצא מהמקלחת הוא הורה לאחד הסוהרים להיכנס למקלחת כדי לבדוק מה קורה איתו.

למרבה הזוועה, הסוהר שנכנס מצא  את טופז תלוי באמצעות כבל הקומקום החשמלי בתאו. חובשים של בית המעצר הוזעקו לתא והחלו בניסיונות החייאה. במקביל הוזעק צוות אמבולנס טיפול נמרץ של מד"א שהצטרף למאמצי החייאה שכשלו. נציב השב"ס רב-גונדר בני קנייאק הקים וועדת חקירה שתחקור כיצד הצליח טופז, למרות המידע המוקדם, לממש את רצונו.

בינתיים, לפני תוצאות הבדיקה, הכשל העיקרי של שב"ס היה הכבל החשמלי שהיה בתאו. בשב"ס היו צריכים למנוע כל אביזר בתא שיסייע לו במעשיו. מבדיקה עולה כי הברז בתא בו שהה טופז, תא לאסירים בסיכון, ממוקם בגובה נמוך של 80 ס"מ בלבד - כדי למנוע ניסיונות התאבדות. אבל טופז, ככל הנראה, התיישב על הרצפה ונחנק למוות.  

דודו טופז התאבד: סיקור מיוחד

משדר מיוחד: דודו טופז התאבד

הריאיון האחרון של הראשון בבידור

רני רהב: "דודו עשה את המעשה האמיץ ביותר"

ההסתבכות של טופז: כך הכך התחיל

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק