דודו טופז (צילום: חדשות2)
סוף עצוב לפרשה. טופז, ארכיון | צילום: חדשות2

הבוקר הבדרן דודו טופז שם קץ לחייו בבית המעצר, וסיים בכך באופן הדרמטי ביותר את אחת הפרשות המסעירות ביותר שידעה המדינה.

לפני כשלושה חודשים פורסמו לראשונה החשדות החמורים, לפיהם הבדרן דודו טופז היה המוח שמאחורי שורת התקיפות האלימות נגד אנשי התקשורת בישראל. ההערכה שנראתה תחילה כ"הזויה" התגבשה וקרמה עור וגידים, והתגבשה לכתב אישום חמור במיוחד.  

ב-13 למאי הותר לראשונה לפרסום כי הבדרן דודו טופז נעצר בחשד למעורבות בתקיפת סמנכ"לית רשת שירה מרגלית. המשטרה בדקה אז גם את החשד לפיו טופז קשור גם לתקיפות הנוספות בתעשייה - של האמרגן בועז בן-ציון ומנכ"ל קשת אבי ניר. לטענת המשטרה, הם הצליחו לקשור את העצורים בתקיפת מרגלית אליו ואל התקיפות הקודמות.

בתגובה ראשונה להאשמות נגדו הכחיש טופז את המיוחס לו. "תפסיקו להצחיק אותי",  אמר טופז כשהגיע לתחנת המשטרה בתל אביב, כשעל פניו חיוכים. "הם צריכים הוכחות. אני כבר אמרתי את מה שיש לי להגיד ואגיד את הכל במשטרה".

החלקים החלו להתחבר

דודו טופז חשוד במעורבות פגיעה במנכל קשת אבי ניר (צילום: חדשות 2)
בהתחלה הכחיש כל קשר. טופז, ארכיון | צילום: חדשות 2

אט אט החלו להתחבר חלקי הפאזל סביב תוכניתו המדוקדקת של טופז. לאחר שנמצאו הוכחות הקושרות אותו לתקיפתה של שירה מרגלית, ולתקיפתו של אבי ניר. המשטרה איתרה את שכנו של טופז שנחשד כי שימש כמתווך שקישר בין הבדרן לתוקפיו של אבי ניר.

מספר ימים אחר כך זומנו שורת סלבריטאים שונים בחשד שהיו ברשימת החיסול של הבדרן. ארז טל, אברי גלעד וצביקה הדר הגיעו אחד אחרי השני לתחנת מרחב ירקון, כדי לעדכן אותם בהתפתחות החקירה.

ב-2 ביוני הודה לראשונה הראשון בבידור בחקירתו על המעשים שיוחסו לו. טופז הודה כי הזמין את תקיפת בכירי תעשיית הטלוויזיה וזאת לאחר 12 שעות של חקירה בסיום החקירה אמר טופז לחוקריו כי "הוקל לי ברגע שהודיתי". טופז אמר שהוא רצה להתוודות לאורך זמן רב, אבל לא הצליח למצוא את פתח המילוט.

ניסה בעבר לשים קץ לחייו

דודו טופז, מסתבך (צילום: חדשות 2)
"הוקל לי ברגע שהודיתי". טופז, ארכיון | צילום: חדשות 2

ב-5 ביוני ניסה טופז לשים קץ לחייו בפעם הראשונה בתא המעצר באבו כביר ואף השאיר מכתב התאבדות בתאו. טופז נמצא שרוע בתאו כשהכרתו מעורפלת, לאחר שהזריק לעצמו כמות גבוהה מן המותר של מנת אינסולין. טופז נמצא על ידי מפקד משמרת הלילה בבית המעצר, ופונה במצב קל ובהכרה מלאה לבית החולים וולפסון.

במכתב ההתאבדות של טופז הוא כתב "ילדיי אהובי נפשי, החלטתי שאני רוצה למות. אני לא יכול להתמודד עם החרטה. עם ייסורי המצפון והנפש. אני חש בושה גדולה. סלחו לי", דברי טופז.

ב-18 ביוני הוגש כתב אישום נגד טופז בבית המשפט המחוזי בתל אביב. טופז הואשם בקשירת קשר לביצוע פשע ובתקיפה גורמת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בסוגיית מנכ"ל "קשת" אבי ניר. בכתב האישום נכתב כי טופז כי שילם 13,000 שקלים לתוקפיו של אבי ניר. טופז הואשם גם בשיבוש הליכי משפט, בגין התחזותו לאוהד בית"ר ירושלים, כשכתב את מכתבי הנאצה והאיומים על ניר, ובסחיטה באיומים של ניר בסך מיליון שקלים.

"לא מבין איך הגעתי למצב הזה"

דודו טופז (צילום: חדשות 2)
טופז בבית המשפט, ארכיון | צילום: חדשות 2

במהלך המשפט פנה טופז לשופט ואמר, "אני לא מבין איך הגעתי למצב הזה, זה משהו שהשתלט עליי בגלל כדורים שאני לוקח". טופז סיפא גם על ניסיון ההתאבדות שלו בתא המעצר, "ניסיתי להתאבד לפני שלושה ימים, הישיבה במעצר היא עונש נפשי, לא פיזי", אומר טופז ומדגיש: "אני לא מסוכן לציבור".

המשטרה המשיכה ללקט מידע אודות את השותפים של דודו טופז במקרי התקיפה האלימה, ואט אט התגלה כי טופז שיתף פעולה עם חברי משפחות פשע כדי להוציא לפועל את תוכניתו. המשטרה עצרה את משה אוחנה, אחד מראשי משפחת הפשע אוחנה ואחיו של חנניה אוחנה, בחשד שעזר לטופז לפגוע באבי ניר.

משפטו של טופז היה צפוי להיפתח בחודש ספטמבר השנה. בפניו עמדו שורת האשמות קשות אשר העונש המירבי שעומד נגדו הוא תקופת מאסר ארוכה. טופז כנראה לא יכל לשאת את העתיד הצפוי לו, והבוקר שם קץ לחייו בכלא מעשיהו.

 דודו טופז התאבד: סיקור מיוחד

משדר מיוחד: דודו טופז התאבד

המחדל של שב"ס: כבל של קומקום בתא

הריאיון האחרון של הראשון בבידור

רני רהב: "דודו עשה מעשה אמיץ"

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק