הפרקליטות צפויה להגיש בשבוע הבא לבית המשפט הסדר טיעון במשפטה של מזל בר אושר, השכנה שדקרה לפני שנה למוות את טלי עטר ז"ל, שהייתה בחודש השמיני להיריונה.

במסגרת הסדר הטיעון המתגבש, ישונה סעיף ההריגה של העובר להפסקת היריון והאישום ברצח בכוונה תחילה ישונה לרצח באחריות מופחתת. העונש על אותן עבירות: 24 שנות מאסר. בני משפחתה של טלי ז"ל מתנגדים בתוקף לעסקה המתגבשת וזועמים על הכוונה להביאה בפני שופט. "לא ייתכן שעושים הנחות לרוצחים", הם זועקים בכאב.

"אני פותחת לה את הבטן"

בחודש יולי בשנה שעברה הוגש כתב האישום נגד בר אושר, בגין רצח טלי עטר ובהריגת העובר שהיה בבטנה. "אני פותחת לה את הבטן. אני עכשיו אני אדקור אותה. אתם לא באים אני דוקרת אותה. אני אפתח לה את הבטן", אמרה בר אושר למוקדנית המשטרה דקות לפני הרצח, כפי שהופיע בכתב האישום נגדה.

מוקדנית המשטרה, לפי כתב האישום, השיבה לבר אושר "אני שולחת לך ניידת. תירגעי. תישארי בבית, טוב?", ובר אושר אמרה בתגובה: "כן, להתראות תודה". אבל כששמעה בר אושר את טלי ז"ל וחברה נוספת, קלריס בן עמי, עולות במדרגות לכיוון דירתה - היא יצאה מהבית והחל בין שתי השכנות המסוכסכות עימות אלים.

"השתיים החלו לגדף זו את זו ודחפו זו את רעותה", נכתב בכתב האישום. תוך כדי העימות הפיזי, צעקה בר אושר על עטר ז"ל, "אני אהרוג אותך, אני אהרוג אותך". מיד לאחר מכן חזרה לדירתה, הביאה סכין חדשה עם ידית בצבע ירוק והחלה לרדוף אחרי עטר ז"ל וחברתה, שנמלטו במורד המדרגות למראה הסכין.

טלי שכבה מדממת - ואז הגיע החתך הקטלני

עטר, הייתה בחודש השמיני להריונה ועל פי כתב האישום התקשתה לרדת במדרגות. קלריס ניסתה לסייע לה, אך מחוץ לבניין המגורים באשדוד - השיגה אותן בר אושר והחלה לדקור נמרצות את טלי ז"ל. "הנאשמת חתכה את המנוחה בגבה, בירכה ובבטנה, שרטה ופצעה אותה פעמים רבות, באמצעות הסכין, בכל חלקי גופה השונים", נכתב.

קלריס, שנחתכה בידה מהסכין, רצה לקרוא לעזרה. בינתיים, "המנוחה התרחקה מהנאשמת והתמוטטה על המדרכה תוך שהיא נשענת בגבה אל גדר סמוכה. הנאשמת, ניגשה אל המנוחה, שהייתה במצב של חצי שכיבה, נעמדה מעליה, הושיטה את ידה לעבר גופה של המנוחה, ובאמצעות הסכין חתכה את המנוחה תוך תנועה אלכסונית מלמעלה למטה".

בכתב האישום מתוארים גם מאמצי ההחייאה של האם ועוברה בבית החולים. "בטרם הגיע האמבולנס עם המנוחה לבית החולים, הצטרף צוות מחדר לידה לרופאים שהמתינו בחדר המיון לאמבולנס. במקביל לניתוח הדחוף במנוחה ולפעולות ההחייאה שבוצעו בה, נבדק העובר באולטרא סאונד ונמצא כי הוא מצוי במצוקה עוברית ודופק ליבו מאוד איטי, מצב המצריך ניתוח קיסרי דחוף". טלי נפטרה על שולחן הניתוחים. 4 ימים לאחר רצח אמו, נותק עוברה ממכונות ההחייאה.

רוצים לקבל עדכונים ממשפטה של בר אושר? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רצח טלי עטר - סיקור מיוחד:

המשטרה: לא יכולנו למנוע את הרצח

האחות: "גרונה של טלי שוסף כמו צאן לטבח"

הדוקרת במשטרה: מצטערת - אבל לא מתחרטת

השכנה: "ככה לרצוח בגלל לכלוך במדרגות?"

עדי ראייה: "היא נרצחה לעיני ילדיה"

רצח באשדוד: אשה הרה נדקרה בסכין מטבח