לאחר שנרצחה אמו בדקירות סכין מטבח, ממשיכים הרופאים בבית החולים קפלן להיאבק על חייו של בנה התינוק של טלי עטר, שיולד אתמול בניתוח חירום בחדר המיון. מצבו מוגדר עדיין קשה מאוד, וסיכוייו לחיות אינם גדולים.

רוצים לקבל עדכון ברגע שיהיה עדכון על מצבו של התינוק? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אביו של התינוק בבית החולים
אביו של התינוק בבית החולים | צילום: חדשות 2

אביו של התינוק נמצא כל העת ליד מיטתו ומתפלל להצלת חייו. ד"ר אריק שינוויל, מנהל הפגייה בבית החולים קפלן, אמר הבוקר לחדשות ערוץ 2 כי מצבו של התינוק ממשיך להיות קשה והוא נמצא בטיפול נמרץ ואינטנסיבי.

"הוא ממשיך להיתמך בהנשמה ונשקפת סכנה משמעותית מאוד לחייו", אמר הרופא, "במקרים כאלה, כשתינוק סובל מבעיות חמצון שלפני הלידה, שלושת הימים הראשונים לחייו הם הקריטיים ביותר וקובעים אם יחיה או ימות".

הדוקרת בחקירה: לא מתחרטת

הדוקרת, אם חד הורית לשניים, נעצרה בביתה ונלקחה לחקירה במשטרה. חמשת ילדיהן של עטר ושל הדוקרת נאספו על ידי רשויות הרווחה ומטופלות על ידיהן בשעה זו.

לחקירה הביאה הדוקרת את סכין המטבח איתה דקרה את עטר. החשודה הודתה במעשים המיוחסים לה, הביעה צער על המוות של שכנתה, ואמרה "אני מצטערת על המוות של טלי" - אך גורמים המקורבים לחקירה מעריכים שהבעת הצער נועדה להוריד מעצמה את מידת האשמה וכי לא מדובר בחרטה כנה.

לטענת השכנים היה סכסוך ממושך בין השתיים, אולם מעולם לא נרשמה היסטוריה פלילית הידועה למשטרה במסגרת הסכסוך הזה.

סכין בלב בגלל כוס קפה שנשפכה

כל הדיירים בבניין באשדוד הכירו את הסכסוך בין הדיירת בקומה הראשונה לדיירת בקומה השלישית, אבל איש מהם לא שיער שזה יסתיים ברצח של אישה בחודש השמיני להריונה.

השכנה הדוקרת טענה שעטר, בת 34 ואם לשלושה ילדים, שפכה קפה מהקומה השלישית על הכביסה שלה, בקומה הראשונה. מאוחר יותר, כשיצאה עטר מהבניין, תקפה אותה השכנה בסכין מטבח לעיני העוברים והשבים.

בבית החולים נאלצו הרופאים להיאבק על חייהם של שניים: האם ועוברה. ד"ר יורם קליין, מנהל היחידה לטראומה וכירורגיה דחופה בביה"ח קפלן סיפר לחדשות 2 כי "היא הייתה במצב אנוש. הלב שלה כבר לא פעם בשלב הזה ולצערנו לא היה ניתן להציל אותה. הסכין חדרה ללב. קרוב לוודאי שגם אם היא הייתה נדקרת בחדר הניתוח - זו הייתה פציעה ממיתה". 

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן, גלעד שלמור ושגיא בשן