קשה להאמין שריב מטופש על קפה שנשפך בחדר המדרגות הוביל היום להירצחה של טלי עטר, תושבת אשדוד בת 34 ואם לשלושה ילדים שהייתה בחודש ה-8 להריונה. הרופאים יילדו את העובר והצליחו להציל את חייו בניתוח חירום, אולם טלי מתה מפצעיה.

רוצים לקבל עדכון ברגע שיהיה עדכון על מצבו של התינוק? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היו סכסוכים ביניהן על רקע לכלוך במדרגות. השכנה טענה שעשו צרכים במדרגות וליכלכו אותן בקפה", אומרת היום נינה אוחנה, שכנתן של הנרצחת ושל החשודה ברצח, בראיון לחדשות 2. "אני יודעת שטלי הייתה אישה הרה בחודש תשיעי עם ילדים קטנים. זה נורא ואיום שאנשים רוצחים על דבר כה פעוט ערך".

"הכל קרה לעיני הילדים" 

זירת הרצח, היום באשדוד (צילום: אשדוד נט)
זירת הרצח, היום באשדוד | צילום: אשדוד נט

"לי היה ילד חולה, במשך חמש שנים נלחמתי בציפורניים כדי שהוא יחיה", הוסיפה השכנה בדמעות. "אז בין רגע לוקחים חיים של אדם? של אישה הרה? זה ממש מזעזע אותי, אני לא יודעת איך להגיב, אני מזועזעת מהחברה".

"הכל קרה לעיני הילדים, הם חזו וצפו בכל, איפה השכנים? איך אף אחד לא הפריד?", אומרת נינה. "לא העליתי בדעתי שזה יכול לקרות, האישה הזו איבדה שליטה, היא הייתה עצבנית נורא, כל הזמן האשימו אותה, אני לא יודעת מי אשם אבל בשביל עניינים פעוטים כאלה - של לכלוך בחדר המדרגות ושפיכת קפה - לרצוח אדם? לגרום עוול לילדים להישאר בלי אמא? זה דבר נורא".

"היא אישה קשת יום, יש לה שני ילדים, קשה לה מאוד כלכלית", הוסיפה השכנה על החשודה ברצח. "אין לה מה לאכול, היא אישה מאד מסכנה ומרירה מהחיים. מאוד ריחמתי עליה. ניסיתי לדבר איתה, לעודד אותה, היא אישה צעירה שסבלה מאד בחיים".

מצבו של התינוק עדיין קשה מאד

אחר הצהריים נקבע מותה של הנרצחת, טלי עטר מאשדוד, בבית החולים קפלן ברחובות, שהייתה בחודש ה-8 להריונה. הרופאים יילדו את התינוק והצליחו להציל את חייו, אך מצבו עדיין מוגדר קשה מאוד.

סגן מנהל בית החולים, ד"ר איתן חבר, סיפר לערוץ החדשות כי האישה הגיעה עם פצעי דקירה בכל חלקי גופה. "היא הייתה פצועה בחלקים נרחבים בגופה. בבית החזה הפציעה הייתה מאוד משמעותית. ביצענו ניתוח קיסרי בחדר המיון, ולאחר מכן היא הובהלה לחדר הניתוח ושם לצערנו נפטרה. התינוק עבר החייאה ולאחר מכן הועבר לפגייה".

"התינוק לא נפגע מהדקירות, אלא מהעובדה שהאם הייתה בשוק ואיבדה דם רב", הוסיף ד"ר חבר.

אחרי דקות בחדר הניתוח, הרופאים יילדו את התינוק והצליחו לייצב את מצבו. "הדופק של הפעוט שב להיות סדיר, אך הוא מונשם ומצבו קשה", ציין גורם בצוות הרפואי. עם זאת, בתום מאמצים ממושכים נקבע מותה של האם.

דקירות באמצע היום באשדוד

האישה בת ה-34 שהייתה בחודש השמיני להריונה, נדקרה בשעות הצהריים בפלג גופה העליון ברחוב סיני באשדוד. צוות מד"א שהגיע לזירה החל לבצע בה פעולות החייאה.

דובר מד"א לכיש מקסים ניזרי, סיפר לערוץ החדשות: "בשעה 13:22 התקבלה קריאה במד"א לכיש, על אישה ברחוב סיני באשדוד. צוות מד"א שהגיע למקום זיהה את האישה עם פצעי דקירה מרובים בחודש השמיני להריונה".

פרמדיקים של מגן דוד אדום במרחב לכיש פינו את האם לבית החולים קפלן ברחובות תוך מאמצי החייאה. עם הגעתם לבית החולים, הרופאים הכניסו אותה לחדר ניתוח - שם היא עברה ניתוח קיסרי דחוף. חייו של התינוק ניצלו - אולם האם נפטרה תוך כדי מאמצי ההחייאה.

בהכנת הידיעה השתתפו גלעד שלמור ושגיא בשן

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון:
ערוץ החדשות