"היא שיספה לה את הגרון כמו צאן לטבח, בלי רחמים ובלי שמץ של מחשבה" - כך אומרת הבוקר איריס מרציאנו, אחותה של טלי עטר ז"ל שנרצחה אמש בדקירות סכין בביתה באשדוד, בראיון לגלי צה"ל. "אנחנו לא מצליחים להבין ולעכל את מה שעובר עלינו", היא מספרת בבכי.

רוצים לקבל עדכון ברגע שיהיה עדכון על מצבו של התינוק? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היה ויכוח בין השתיים", משחזרת מרציאנו, המתגוררת באותו הבניין, בדירה שמול דירת אחותה. "היא העירה לטלי, והשתיים החליפו גידופים. ואז היא שיספה לה את הגרון".

בתה של איריס בדיוק שבה הביתה מבית הספר, ירדה מההסעה ונחרדה לגלות את דודתה מתבוססת בדמה בבניין. "היא עדיין לא מוכנה לדבר על הכל עם הפסיכולוג. טלי שכבה שם לבד, אף אחד לא ניגש אליה".

"כל דבר רע היא הפכה לטוב"

על החשודה ברצח, מזל בראושר (38), אמרה מרציאנו: "הבעיה היא בהתנהגות שלה. רק אדם אחוז טירוף יכול לדקור מישהו אחר שמונה פעמים בבטן, זה משהו בראש. כשאורבים לבנאדם עם סכין - זה משהו שנקרא 'אקראי'?! אם זה לא תכנון לרצח, אז מה כן?!".

איריס המשיכה לספר על אחותה: "היא הייתה אישה שלעולם לא הייתה יכולה להרע לאף אחד. היא שכנה לבבית שישבה עם כולם. כל נושא הוויכוחים רחוק ממנה, היא צחקה מכל דבר - וכל דבר רע הפכה לטוב. כל הסיטואציה הזו הזויה, זה לא אמיתי. כולי תקווה שלא יקרו עוד מקרים כאלה".

למרבה הצער, גם מצבו של התינוק שיולד אמש בבהילות, רגע לפני פטירתה של טלי, לא משתפר. "הוא במצב מאוד קשה, מונשם ומפרכס", אמרה מרציאנו.

הדוקרת בחקירה: לא מתחרטת

הדוקרת, אם חד הורית לשניים, נעצרה בביתה ונלקחה לחקירה במשטרה. חמשת ילדיהן של עטר ושל הדוקרת נאספו על ידי רשויות הרווחה ומטופלות על ידיהן בשעה זו.

לחקירה הביאה הדוקרת את סכין המטבח איתה דקרה את עטר. החשודה הודתה במעשים המיוחסים לה, הביעה צער על המוות של שכנתה, ואמרה "אני מצטערת על המוות של טלי" - אך גורמים המקורבים לחקירה מעריכים שהבעת הצער נועדה להוריד מעצמה את מידת האשמה וכי לא מדובר בחרטה כנה.

לטענת השכנים היה סכסוך ממושך בין השתיים, אולם מעולם לא נרשמה היסטוריה פלילית הידועה למשטרה במסגרת הסכסוך הזה.

רצח בהריון - סיקור מיוחד:

הדוקרת במשטרה: מצטערת - אבל לא מתחרטת

השכנה: "ככה לרצוח בגלל לכלוך במדרגות?"

עדי ראייה: "היא נרצחה לעיני ילדיה"

רצח באשדוד: אשה הרה נדקרה בסכין מטבח