עם פתיחת משפטו של מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי, שנאשם בניסיון אונס, הודה אפרתי לראשונה במעשים המיוחסים לו. אך לצד הודאתו פרקליטיו של אפרתי מפנים אצבע מאשימה למועדונים שבהם בילה באותו ערב וטוענים: מכרו לו משקאות אלכוהול מזויפים ששיבשו את דעתו.

אך מי שממהר לסתור את קו הגנה החדש של אפרתי הוא זמיר נחום, בעל מועדון "הפוסיקט", שבו בילה אפרתי באותו ערב. "כל המשקאות שנמצאים במועדון הפוסיקט מסופקים על ידי ספקים מורשים", הצהיר נחום בראיון לתכנית "שש". "אין משקה שנמכר, שהגיע מכתובת לא מוכרת".

כדי לחזק את טענתו מדגיש נחום כי הוא מוכן להתעמת עם אותו חוקר שנתן את חוות הדעת שלו לבית המשפט. "אין דבר כזה אצלי במועדון משקה מזויף ואני מוכן להתעמת עם אותו אדם שטוען שהוא לקח דוגמיות משקה מהמועדון שלי", אמר נחום.

אך מלבד ההתנערות מאחריות להתנהגותו האגרסיבית של אפרתי, בעל המועדון מדגיש שאפרתי לא התנהג בצורה חריגה כשבילה במועדון. "אני נכחתי שם באותו ערב. אנחנו העובדים מזהים לקוחות ששותים יתר על המידה ומשתדלים להוציא אותם בצורה אדיבה אל מחוץ למועדון, אבל לגבי המקרה הזה אני לא זוכר שהייתה התנהגות יוצאת דופן שמעידה על תגובות של אדם ששתה מעבר למידה המקובלת. למיטב הבנתי הוא לא היה שיכור".  

"האם צריך למצוא אשם בכל מחיר?"

קו ההגנה החדש של אפרתי נשען על חוות דעת של מומחים שבדקו לטענתם דגימות ממשקאות האלכוהול שמגישים במועדון שבו בילה באותו ערב. "נאשם צריך גם לבצע את העבירה וגם שתהיה לו רצון ומודעות לבצע אותה. מחוות הדעת הפסיכיאטריות שאנחנו הגשנו, נראה שלא הייתה לו כל כוונה לבצע את העבירה", אמרה פרקליטתו של אפרתי עו"ד קרן נהרי.

"אם בית המשפט ימצא לנכון להאמין לגרסתנו, לאור אותן נסיבות שקרו באותו ערב - הרי שמדובר בזיכוי מוחלט", הוסיפה נהרי. "אחת הטענות שלנו היא שאפרתי היה בגילופין, ודוח של משרד חקירות בדק את המקומות שבהם בילה ומצא שהם מוכרים משקאות מזויפים".

לדברי עו"ד נהרי מדובר בחוות דעת מעמיקות, שמנקות את אפרתי מאשמה. "האם צריך למצוא מישהו אשם בכל מקרה או לחקור את האמת?", תהתה נהרי. "ברור שמדובר בקורבן, אבל צריך להתייחס לאפרתי כמו שמתייחסים למקרה של חולה נפש".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

אישום נגד המאבטח: ניסה לאנוס

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"