על דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בתל אביב עלתה היום לראשונה החיילת אור לוי, הנאשמת באי מניעת רצח אריק קרפ ז"ל בקיץ האחרון בטיילת תל ברוך, וסיפרה כיצד הותקף באכזריות על ידי שלושה מחבריה.

"הם נתנו לו בוקסים לפנים ולראש", העידה לוי בקור רוח. "ראיתי שיורד לו דם". לדברי החיילת, שלושת הנאשמים המשיכו להכות נמרצות את קרפ ז"ל, גם אחרי שהצליח להימלט מידיהם, וגם כשנפל לקרקע ושכב חסר אונים.

לוי אף סיפרה כי הבחינה בשיניו של הקורבן על הרצפה, שנפלו כתוצאה מהתקיפה האלימה, אך מאוחר יותר חזרה בה לאחר שעורך הדין עימת אותה עם גרסתה במשטרה. "שמעתי איך הם דיברו על זה ששברו לו את השיניים", תיקנה את עצמה.

השתכרו אחרי התקיפה

בהמשך העדות סיפרה החיילת כי היא והקטינה ששהתה עמה במקום צעקו לחבורה להניח לקרפ, אך ללא הצלחה. "היא רצה אחריהם ואחד מהם העיף לה בוקס כי הוא התבלבל וחשב שהיא הבת של קרפ", העידה.

לאחר האירוע, כך סיפרה לוי, היא התקשרה לנאשמים וביקשה מהם שיעזרו לה לחזור לביתה. "לא חשבתי שהבן אדם מת", הסבירה. כאשר הגיע החבורה, נסעה החיילת יחד עמם ליער חורשים, שם שתו לשוכרה. 

האישום: רצח בדם קר

בחודש אוגוסט הגישה הפרקליטות כתב אישום בגין רצח נגד ג'מיל עדס (25), עבד אל-רחמן עדס (21) ואדם נוסף, קטין בן 17, מג'לג'וליה. "הם רצחו את הנאשמים בדם קר, בלא שקדמה לכך התגרות לפני המעשה", נכתב בכתב האישום. השלושה מואשמים גם בעבירות נוספות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ותקיפה בנסיבות מחמירות.

"הנאשמים המטירו בתקיפתם סדרת אגרופים חזקים בפניו, בחלקי ראשו, בפלג גופו העליון, ובעטו בו בעוצמה, בראשו ובצלעותיו", נטען . "גם לאחר שנפל המשיכו הנאשמים בתקיפה ולא שעו לבקשתו לחדול מהמעשים". קרפ סבל מפגיעה רב מערכתית, וגופתו נמשתה מהמים בבוקר שלמחרת.

הלינץ' בטיילת - סיקור מיוחד:

הלינץ' בטיילת: החשוד הודה - ושיחזר את הרצח

מאות ליוו את אריק קרפ למנוחת עולמים

סקר חדשות 2: הציבור חושש מאלימות

אחיו של הנרצח בראיון מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב