השופטים מגיעים לזירה: עשרה חודשים חלפו מאז הרצח האכזרי של אריק קרפ ז"ל שאירע בליל שישי בעת שטייל עם בני משפחתו בטיילת בתל אביב. שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב שדנים בתיק הרצח של קרפ, הגיעו הבוקר לחוף הים תל ברוך בעיר. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את סיור השופטים בזירה.

סיור השופטים נורית אחיטוב, מרים דיסקין ורענן בן יוסף שהתקיים הבוקר, נערך כחלק משמיעת עדויות התביעה, בהמשך למחלוקת בין ההגנה לתביעה על סיבת המוות של קרפ. הפתולוג מטעם ההגנה טוען שהמוות נגרם מטביעה ולכן אין קשר ישיר בין התקיפה של קרפ למותו. מנגד טוענת התביעה כי חוקר המוות שביצע בעבורם את הנתיחה, מצביע על כך שהמוות נגרם כתוצאה מדימום במוח.

נוסף לעדויות הוגשה במהלך המשפט קלטת מצלמת אבטחה ובה תיעוד הרגעים שקדמו לרצח בטיילת, שנחשפו כאן בחדשות 2 בתיעוד בלעדי. עד כה הוגשו כתבי אישום נגד שלושה שמונת תוקפיו של קרפ ז"ל.

הסיור החל מהספסל שעליו ישבו הנאשמים בתקיפה, מרחק של כקילומטר וחצי מהמקום שבו נמצאה הגופה. סניגורי הנאשמים ניצלו את נוכחות השופטים במקום כדי לנסות להפריך את האישומים נגד מרשיהם. "אנחנו מתרשמים מהמרחקים שהיו נכונים לזמן האירוע, מהרגע שהמנוח הותקף ועד לזמן מותו", אמר הבוקר עו"ד אשר חן שמייצג את אחד החשודים. "הפרספקטיבה במקום מאשרת את טענת הנאשמים לפיה הם עזבו את קרפ בעודו בחיים, והוא מת לאחר מכן וייתכן שכתוצאה מנסיבות אחרות לגמרי".

ההגנה: הנאשמים עזבו את קרפ בעודו בחיים

"התקיפה הסתיימה חצי שעה אחרי חצות ומספר דקות אחרי זה, הנאשמים כבר לא היו במקום", אמר עו"ד משה מרוז שמייצג את אחד הנאשמים. "אין מחלוקת על כך, כיוון שהמשטרה בדקה אותם בצאתם מהמקום. זה אומר שקרפ היה בחיים במרחק של 600 מטרים, מה שאומר שהוא לא מת כתוצאה מהמכות. מומחה מטעם התביעה העיד שהוא היה צריך להיות בחיים כדי להגיע למקום שבו נמצאה גופתו".

התיעוד המצמרר של ליל התקיפה בטיילת תל-ברוך בת"א, נקלט במצלמת האבטחה בסמוך לזירה. הסרטון חושף כיצד קרפ ז"ל, בכוחותיו האחרונים, הצליח להימלט בריצה מהירה לאחר שספג מכות ובעיטות בכל גופו. אבל התוקפים רדפו אחריו, השיגו אותו והמשיכו במסכת ההתעללות הבלתי נתפסת. רק בתום דקות ארוכות הם החליטו לנטוש את הקורבן לבדו, כשהוא חבול ומדמם, מבלי להזעיק עזרה.

ההגנה: התיעוד חושף שמצבו הגופני של קרפ היה טוב

"אפשר לראות מהקלטת שהמנוח נמצא במצב גופני טוב מאד", אמרה עם פרסום הקלטת פרקליטת אחד הנאשמים, עו"ד שירה מרוז בתגובה לתמונות. "הוא רץ במהירות, למרחק רב ובמשך זמן רב , וזה מלמד שהמצב שלו היה יחסית תקין לאחר התקיפה". אלא שהפתולוג קבע כי גם במקרה של תקיפה חמורה, יכול המותקף לרוץ במהירות, ליפול ולמות רק אחרי כמה מאות מטרים.

יחד עם חשיפת העדות נשמעו טענות מצד הההגנה על כך שהמשטרה לא הציגה את כל הראיו שבידה. "זה מחדל עצום של המשטרה", קבע עו"ד משה מרוז, פרקליטו של אחד הנאשמים, "שלא העבירה את הקלטת עד היום - ורק אחרי דרישות חוזרות ונשנות שלנו קיבלנו את הקלטת לידינו. המשפט תיכף מסתיים כבר, העדים העיקריים כבר נשמעו, זה מצטרף לשרשרת של מחדלים".  

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הלינץ' בטיילת - סיקור מיוחד:

העדה במשפט רצח קרפ: "הם העיפו לו את השיניים לרצפה"

הלינץ' בטיילת: החשוד הודה - ושיחזר את הרצח

מאות ליוו את אריק קרפ למנוחת עולמים

אחיו של הנרצח בראיון מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב