"נכנסתי מהר לאוטו וניסיתי להתניע. הוא פתח את הדלת ורכן מעלי. חשבתי שהוא רוצה לגנוב את האוטו אז יצאתי ואמרתי לו שהוא יכול לקחת כל מה שהוא רוצה. הוא התחיל לגרור אותי, ואחת הנעליים נפלה לי. כל הזמן הזה צעקתי שיעזוב אותי" - כך פתחה י', הצעירה בת ה-23 שהותקפה מינית על ידי ארז אפרתי, את עדותה בשלב הטיעונים לעונש.

העיתון ידיעות אחרונות מפרסם הבוקר כי במהלך כל העדות ניסתה י' להתחמק ממבטו של אפרתי, אך הוא לא הסיר את עיניו ממנה, אף לא לרגע. למרות שניתנה לה האפשרות להעיד מאחורי פרגוד שיסתיר אותה, היא לא הרגישה צורך לכך והקפידה להישיר מבט אל השופטים.

"אני בת 23, גרה יחד עם ההורים ושתי האחריות שלי", אמרה י' בעדותה. "נסעתי לחבר שלי שגר בתל אביב והייתי אצלו עד ארבע וחצי בבוקר. כשיצאתי מהדירה שלו התחלתי להתקדם ברגל לכיוון הרכב שחנה בחניון רידינג. אחרי שחציתי את הכביש ליד הנמל ראיתי אותו הולך אחרי. הלכתי מהר לכיוון האוטו, הסתובבתי וראיתי שהוא עדיין אחרי", היא סיפרה.

י' הוסיפה כי אפרתי המשיך לגרור אותה עוד כמה מטרים, עד שזרק אותה למדרון על גדות הירקון. "ניסיתי לעלות, אבל הוא פשוט החזיק אותי וחנק אותי בצוואר", היא המשיכה בשקט. "כל הזמן הוא צעק עלי: 'אם את לא רוצה למות, תסתמי את הפה, תהי בשקט'. כשהוא ראה שאני ממשיכה לצעוק הוא התחיל לתת לי אגרופים ממש חזקים".

"אחרי כך שכבתי עם הפנים על האדמה. הוא הוריד לי את הגרביונים ואת התחתונים והוריד גם לעצמו. תוך כדי הוא סובב אותי על הצד וקרע לי את הבגדים", הוסיפה י', אשר בין מילה למילה גם שתקה במבוכה, ולעיתים קולה נסדק, כשהיא נזכרת ברגעים הקשים.

אמה של המתלוננת נגד אפרתי: "ניסיון למעשה של אונס הוא אונס"

_OBJ

"אף אחד לא מוכן לטלפון שמצלצל בחמש לפנות בוקר ובו זעקת שבר של בתו, אף אחד לא יכול להיות מוכן לבכי קורע לב ובו זעקות שבר אבא...אבא .... הקול, הכול מטלטל, משתק", במילים אלה תיארה אמה של הצעירה את החיים מאז חזרה בתה מבילוי לפני כשנה, ונפלה קורבן למעשיו של מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי.

אתמול בבוקר התקיים דיון נוסף בעניינו של אפרתי, שהודה והורשע בניסיון למעשה סדום ותקיפה. "ניסיון לאונס הינו כמעשה אונס", פוסקת האם. "מפגש אלים שמערער את הביטחון הראשוני בחיים. מפגש רעיל עם אחר שמוכן להרוג אותך ללא סיבה, יוצר שבר בסיסי".

_OBJ

"החזרה לחיים הייתה איטית וכואבת. ימים ללא שינה, ללא יכולת לאכול, רק שלושה ימים אחרי התקיפה אכלה לראשונה", מתארת האם את מה שעבר על בני המשפחה מאז הותקפה הבת. "שבועות הסתגרנו בבית, פגיעה שמטלטלת משפחה שלמה, פוגעת בבריאות הפיזית והנפשית. בטראומה כמו בטראומה, כל הרעשים הרגילים של החיים, מכוניות, צלצול טלפון, כל אותם רעשים נעשו בלתי נסבלים. כמו אותו טלפון לילי שהמשיך להדהד ולצלצל בלילות ובחלומות, כמו אותו בכי שמלווה גם כשהבית שקט".

מלבד הקושי לחזור לשגרה, עמדה בפני המשפחה התלבטות קשה בעניין עסקת הטיעון, כפי שמתארת האם. "פתיחת המשפט הוכיחה כמה שבריריים הדברים. מול הרצון והמשאלה לחזור לבריאות נפשית לשקט ולשגרה, עמדו הנחישות והרצון שלה להשמיע את סיפורה בבית המשפט מתוך אמונה שפגיעה קשה כל כך מחייבת ענישה חמורה. ההחלטה על עסקת הטיעון הייתה קשה", מציינת האם, "אך מנגד החשש מפני משפט ארוך ועינוי דין הכריעו את הכף". גזר הדין של אפרתי יינתן ביום חמישי הקרוב. התביעה דורשת לגזור עליו עונש מאסר ממושך.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

למה אפרתי עדיין מקבל משכורת מצה"ל

אישום נגד המאבטח: ניסה לאנוס

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"