בית משפט השלום בירושלים האריך הבוקר (ה') ביממה את מעצרו של המדביר, החשוד בגרימת מוות ברשלנות של שתי בנות משפחת גרוס ובפגיעה ביתר בני המשפחה בירושלים תוך שימוש רשלני בחומר רעיל. החל ממחר צפוי החשוד, שזהותו נאסרה לפרסום, לשהות במעצר בית בביתו של פרקליטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השופט יצחק שמעוני לא הצליח להישאר אדיש למקרה שאותו הגדיר "אירוע בלתי רגיל וקורע לב". הוא לא נענה לבקשת המשטרה להאריך את מעצר המדביר בחמישה ימים בנימוק שאין לו עבר פלילי והוא אינו מהווה סכנה. "הלב דואב נוכח הטרגדיה האיומה שפקדה את משפחת הפעוטות", אמר.

נציג המשטרה בדיון ציין כי קיים חשד לרשלנות בפעילותו של המדביר שהוזמן על ידי המשפחה יום קודם לפגיעה. "המדביר השתמש בחומר מסוכן במהלך ההדברה ולטענתו היה צריך לחזור ביום שישי על מנת לאטום את החדר", אמר קצין המשטרה. "החשוד אמר לבעלת הבית כי החומר אכן מסוכן, ובמידה ויריחו ריח - שיברחו מהבית".

פרקליטו של החשוד, עו"ד משה שיפמן, הדגיש כי מרשו משתף פעולה בחקירתו ודחה כל חשד לרשלנות. "הוא לא איש מסוכן, אחרי שהוא שמע על המקרה הוא הגיע מיד לבית החולים כדי להסביר לרופאים על החומר שבו השתמש", אמר.

הרופאים בבית החולים שניידר ממשיכים להיאבק על חייהם של האחים מיכאל (5) ויצחק (7) שנפגעו משאיפת החומר הרעיל. שתי אחיותיהם יעל ואביגיל מתו כתוצאה משאיפת החומר הרגיל. 

חשד להרעלה נוספת בירושלים (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)
הכבאים בבית המשפחה | צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים

בריאיון לרינו צרור בתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, ביקשה סבתם של הילדים להתפלל לשלומם של האחים שעדיין מאושפזים בבית החולים, ומצבם מוסיף להיות קשה. "הקרבנו שני קורבנות, פיות תמימות", אמרה הסבתא, ציפורה גרוס, כשקולה רועד וחנוק מבכי. "אני מבקשת מעם ישראל להתפלל עבור הבנים, להקדיש משהו לטובת הבריאות שלהם, שלהורים יהיו הכוחות להתמודד".

ד"ר אפרת ברון-הרלב, סגנית מרכז "שניידר" לרפואת ילדים בפתח תקווה, הצביעה הבוקר על העובדה שלא חלה הידרדרות במצבם של הילדים. "קיימת סוג של יציבות באי היציבות", אמרה. "מכשיר ה'אקמו' עושה את העבודה שלו ומאפשר תקופת גישור לעבודת הלב שיכולה להימשך ימים ואפילו שבועות. הילדים מורדמים ואין שינוי לרעה. לבבות של ילדים יודעים להתאושש, אבל אין לנו הערכה כיצד זה יסתיים במקרה הזה".

 אסון ההרעלה בירושלים - הסיקור המלא:

המדביר העיד על עצמו: "אני מומחה, גז הפוספין מסוכן וקטלני"

המדביר בחקירה: "התכוונתי לאסוף את החומר ביום אחר"

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

"ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: בת שנה וחצי ואחותה בת ה-4 - מתו