"אנחנו ניתן לכם פתרון מושלם בהדברת גז כי אנו המומחים, יש לנו היתר מיוחד לעבוד בתחום" - כך נכתב באתר האינטרנט של המדביר שעוכב היום (ד') לחקירה על ידי המשטרה, לאחר שהשאיר על פי החשד חומר מסוכן ורעיל בבית משפחה שריסס בירושלים. התוצאה הטרגית: שתי אחיות בנות שנה וחצי וארבע שמתו ושני אחים בני 3 ו-6 במצב קשה כתוצאה מהרעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המדביר, שעובד בבירה וביישובים הסובבים אותה אך מתגורר ביישוב בהרי יהודה, צירף לאתר את מספר הרישוי שלו כעוסק מורשה וכתב על החומר המסוכן: "זוהי שיטת הדברה שאינה שכיחה בקרב ההדברות בארץ היות שהיא נחשבת להדברה רעילה ביותר. עם זאת, להדברה בגז יש מספר יתרונות בולטים, שגורמים לה להיות יעילה מאוד".

עוד כתב, כי הגז הנמצא בשימוש בעת ההדברה הנ"ל הוא פוספין PH3, שהינו רעיל במיוחד: "ההדברה נמשכת כארבעה ימים לערך ומחייבת נקיטת אמצעי בטיחות וזהירות קפדניים במיוחד במשך הטיפול ואחריו". בעמוד הפייסבוק שלו ציין כי הוא בעל 25 שנות ניסיון בענף ההדברה ושהוא מומחה להדברת מזיקים לעסקים ובמבנים גדולים.

"יש לנו היתר בתחום" (צילום: צילום – ברק קוחוס (BIZTV))
"יש לנו היתר בתחום" | צילום: צילום – ברק קוחוס (BIZTV)

הוא נחשב למדביר מנוסה מאוד שעובד עם בתי ספר, בתי אבות, רשויות מקומיות ומוסדות נוספים, זאת לצד עבודה בבתים פרטיים. "יש הדברה שאני עושה באמצעות גז שהוא מאוד מאוד קטלני מפני שהוא גם מאוד רעיל וגם הורג הכל. את כל החיות בעולם, בכל מצב", הוא סיפר בסרטון התדמית לעסק שלו.

חברו הקרוב: "הוא אדם ישר והגון, אנחנו כואבים את הטרגדיה"

בחקירתו במשטרה סיפר המדביר שהוא היה אמור לפנות את המכל מהדירה מחרתיים, יום שישי - וטרם ידוע מה אמר לבני המשפחה בנושא. הוא ציין כי החדר נאטם אך המשפחה המשיכה לשהות בדירה. על פי המשטרה, הוא משתף פעולה בחקירה.

הדלי ובו החומר המסוכן שהשאיר המדביר בדיר (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
הדלי ובו החומר המסוכן שהשאיר המדביר בדיר | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2בשיחה עם חדשות 2 Online מסרה אשתו של המדביר כי היא לא יודעת מתי הוא ישוב חזרה הביתה: "הוא לא נמצא - והוא במשטרה", היא הסכימה להגיד. "הוא איש מקסים, אדם ישר והגון ואחד במינו, בעל מקצוע שאין שני לו", סיפר חבר קרוב מאוד של המדביר.

עוד הוסיף: "הוא לא עשה שום דבר במכוון. איש ישר דרך, הפתיע אותנו מאוד שהוא נעצר. הוא אדם טוב לב, אבל כמובן שאנחנו כואבים את הטרגדיה כי זה אסון קשה מאוד". כבר אתמול דיווחו ילדי המשפחה שבביתם בוצעה הדברה באמצעות החומר פוספין, כי הם סובלים מהקאות ושלשולים. קרוב משפחתם סיפר כי לאחר שלא הרגישו טוב, אביהם לקח אותם למרכז רפואי, שם התקשו לאבחן את הסיבה למצבם. "במרכז הרפואי לא זיהו את שורשי הבעיה", סיפר קרוב המשפחה. "אמרו להם לקחת משכך כאבים".

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "שימוש בחומר מסוג פוספין בבתי מגורים מותר רק תחת הגבלות חמורות, לאחר השימוש בו אין לחזור למקום שבו הוא רוסס למשך 5 ימים".

מרשת מיוני 'טרם' נמסר בתגובה: "ראשית מבקשת רשת 'טרם' להביע צער עמוק על הטרגדיה. בני המשפחה הגיעו ל'טרם' במצב כללי טוב ומתלוננים על בחילות לאחר שאכלו את ארוחת הערב. הצוות הרפואי ערך לבני המשפחה בדיקה רפואית מקיפה, ובבדיקות לא התגלה כל ממצא מחשיד. לאחר קבלת תוצאות הבדיקות והענקת טיפול נגד הבחילות שוחררו בני המשפחה לביתם.

"מיד עם היוודע על פטירת הפעוטה ואשפוז שאר בני המשפחה", צוין, "התכנס ב'טרם' צוות מומחים לרפואת דחופה ומומחים לרפואת ילדים לבירור המקרה, ולאחר שיחה עם הצוות המטפל בבית החולים נערכה בדיקה ראשונית ממנה עולה כי בני המשפחה קיבלו את המענה הרפואי המיטבי ועל פי הסטנדרטיים המקצועיים המקובלים, בהתאם לתוצאות הבדיקות שהתקבלו. יודגש כי מצבם הכללי של בני המשפחה היה טוב ובשלב בדיקתם לא היו ממצאים מחשידים לבעיה רפואית דחופה. צוות מומחי 'טרם' ימשיך בביצוע בדיקה נסיבות האירוע. טרם מצטרפת לתפילות עם ישראל לרפואתם של שאר בני המשפחה".

אסון ההרעלה בירושלים - הסיקור המלא:

קרוב משפחה: "הילדים נבדקו אתמול"

המדביר בחקירה: "התכוונתי לאסוף את החומר ביום אחר"

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

 "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: בת שנה וחצי ואחותה בת ה-4 - מתו