בוואדי הקטן והבוער סמוך לעין הוד עמד היום שלמה ארצי, עם בקבוק מים בידו, ועזר לכבות את השיחים המעשנים. "הגעתי ועזרתי לכבות את האש, זו שיש לה חוקים משלה", אומר ארצי. "מזל שכיסחתי פה את השיחים לפני שבועיים", הוא נזכר.

מטרים בודדים הפרידו בין האש לבין ביתו של ארצי, אבל לא לכולם היה מזל. רבים עמדו והביטו במה שנשאר ממה שפעם היה ביתם. "הכל פשוט 'טוטאל לוס' ולא נשאר שום דבר", אומר מוש קידר, תושב המקום.

עין הוד נראתה הבוקר חסרת הוד לחלוטין. תושביה, שרבים מהם אמנים, שחקנים ויוצרים, חזרו אליה לאחר שנטשו אותה ביום חמישי. עבור אף אחד מהם המחזה שנגלה לעין לא היה מלבב.

בין האמנים ששבו בחרדה לביתם, היו הפנטומימאי והשחקן ג'וליאן שגרן ואשתו רולנדה. הם התקרבו בחרדה גדולה, החנו את רכבם בכניסה ליישוב ויצאו בחשש גדול בדרך לביתם.

הדרך הזאת ככל הנראה מעולם לא הרגישה להם ארוכה כל כך. "הבית בסדר", משחררת רונאלדה אנחת רווחה מיד עם הגילוי המרגש. הבית של בני הזוג שגראן לא נפגע. אין אמנם חשמל ועדיין מורגש ריח כבד של עשן, אבל לפחות הבית עדיין קיים - ואפילו החתולה שנשארה מאחור בסדר.

"זה פשוט קורע לב. זה מעל לכוחותינו", מסכם ארצי באופן זמני את האירוע. "כדאי שנלמד מזה משהו - שנתכונן מראש למצבים כאלה ולא בדיעבד", הוא קובע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

41 הרוגים באסון הכרמל

2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה ברשלנות

"ניתן היה למנוע את האסון אם האוטובוס לא היה עוצר"

 המטוס הגדול בעולם מגיע לסייע

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון

בין ההרוגים בשריפה: אלעד בן ה-16

היכן יכולים להתארח מפוני השריפה?

תיעוד מבפנים: בית אורן נחרב

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

תיעוד: מאמצי הכיבוי מלמעלה

צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

האסון בכרמל - המדריך המלא