ה"סופר טנקר" בדרכו לישראל: ראש הממשלה הורה לשכור באופן מיידי את מטוס הכיבוי הגדול בעולם, בואינג 747 ייחודי המכונה "סופר טנקר". מדובר במטוס הכיבוי היחיד בעולם שמסוגל לפעול גם בלילה.

המטוס מסוג בואינג 747 יגיע כבר הלילה לישראל ויפעל בהקדם. כלי הטיס מסוגל לשאת 80,000 ליטרים של מים, פי 16 ממיכלית כיבוי ממוצעת. בניגוד למטוסים שהגיעו עד כה לישראל, הוא מצויד באמצעים לראיית לילה ויש ביכולתו לפעול גם אחרי רדת החשיכה. ראש הממשלה הורה להעביר את התקציב הדרוש לעניין באופן מיידי.

המטוס האמריקאי שיגיע הלילה מצטרף לשורה ארוכה של מטוסי כיבוי שהגיעו כסיוע ממדינות העולם ופועלים במשותף במאמץ להשתלט על שריפת הענק. בין המטוסים נמצא כבר מטוס הכיבוי "איליושין 76" שהגיע מרוסיה, כלי הטיס עצום המסוגל לשפוך יותר מ-40 טונות של מים, בכל מקום בעולם, בתוך 12 שעות מרגע ההמראה.

מרגע הזריחה שבו מטוסי הכיבוי לפעול, בסיוע כלי טיס נוספים. 22 מטוסים ו-4 מסוקים ממדינות שכנות מסייעים כעת בכיבוי. מחר צפויים להצטרף למאמצים גם תשעה כלי טיס נוספים, ובמקביל יוצרים הדחפורים בשטח קו ללא עצים וצמחייה בניסיון למנוע מהאש להתפשט.

נתניהו הודה לאבו מאזן

בשעות הצהריים שוחח ראש הממשלה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן והודה לו על הסיוע שהגישה הרשות הפלסטינית לישראל. אתמול הגיעו כמה עשרות כבאים ורכבי כיבוי לישראל על מנת לסייע לכבאים הישראלים להתמודד עם האש.

אבו מאזן הביע את תנחומיו לעם בישראל על ההרוגים בשריפה ואמר כי ישמח להגיש כל סיוע נדרש. בשיחה החמה והידידותית בין השניים הודה לו ראש הממשלה על הדברים ואמר כי שכנים תמיד צריכים לעזור זה לזה. נתניהו הוסיף כי החליט להקים מערך מטוסי כיבוי שיעמוד גם לרשות שכנינו במקרה הצורך ובוודאי ישרת גם אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק