הממשלה התכנסה הבוקר (ראשון) לישיבה ראשונה בהובלת ראש הממשלה יאיר לפיד, כשלצדו יושב ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט. "המטרה שלנו בחודשים הקרובים היא לנהל את הממשלה כאילו אין מערכת בחירות", אמר לפיד בפתח הישיבה. "אזרחי ישראל זכאים לממשלה מתפקדת בכל רגע נתון. זו הציפייה מאתנו, זו הציפייה שלי מחבריי השרים".

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

"משבר החינוך לא יכול לחכות. תקציבים לבתי חולים אי אפשר לדחות. האיראנים, חמאס והחיזבאללה לא מחכים", הוסיף לפיד. "אנחנו צריכים לפעול מולם בכל הזירות, בכל רגע נתון, וזה בדיוק מה שנעשה".

רה"מ התייחס ליירוט המל"טים של חיזבאללה אתמול והאשים את ארגון הטרור בפגיעה בלבנון: "חיזבאללה ממשיך בדרך הטרור ופוגע ביכולת של לבנון להגיע להסכם על הגבול הימי. ישראל תמשיך להגן על עצמה, על אזרחיה ונכסיה".

ראש הממשלה יאיר לפיד בישיבת הממשלה (צילום: חיים צח, לע"מ)
ראש הממשלה יאיר לפיד בישיבת הממשלה | צילום: חיים צח, לע"מ
ראש הממשלה יאיר לפיד בישיבת הממשלה (צילום: חיים צח, לע"מ)
ראש הממשלה יאיר לפיד בישיבת הממשלה | צילום: חיים צח, לע"מ

לדברי לפיד, "הממשלה הזו תמשיך לפעול לטובת האזרחים בדיוק כפי שעשתה כל השנה האחרונה. אנחנו נביא החלטות, אנחנו נוציא לפועל מהלכים, אנחנו נמשיך לחזק את עוצמתה הכלכלית, המדינית והביטחונית של מדינת ישראל".

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר לפני כניסתו לישיבה כי "זאת ממשלה שיכולה לעשות הרבה למרות הבחירות, ויש לנו את כל הכוונה לעשות הרבה ולהמשיך בפעולות שלנו". לדבריו, "הממשלה בפעילות, זאת לא ממשלה שסוגרת דברים אלא ממשלה שעובדת".

שר הביטחון בני גנץ התייחס בכניסתו לחדר הישיבות ליירוט המל"טים של חיזבאללה אתמול והדגיש כי צה"ל נחוש להגן על המים הטריטוריאליים של ישראל. לדבריו, "אנחנו נחושים להגן עליהם, חיזבאללה מסבך את לבנון ומחזיק אותה מתוסכלת".

שרת התחבורה מרב מיכאלי הבהירה כי היא מתכוונת להמשיך להיאבק כדי שחוק המטרו יעבור בסופו של דבר. "זה כמו שהליכוד לא ירצה לקדם את המוביל הארצי", ציינה. "אני לא אסכים לכך, לא יכול להיות שיקדמו מימון מפלגות ולא את חוק המטרו".

בתוך כך, חה"כ בן גביר וסמוטריץ' (הציונות הדתית) מתכוונים להגיש בקשת פיצול טכנית מתואמת. המטרה של המהלך הוא להשאיר לכל אחד מהם מרחב תמרון במשא ומתן על המיקומים ברשימת המפלגה לכנסת - ובעיקר על מנת להכניס נציג מטעם עוצמה יהודית לוועדת הבחירות מעבר לזה של מפלגת הציונות הדתית.