בזמן שהעיניים נשואות לקראת מערכת הבחירות החמישית בתוך פחות מ-4 שנים, סקר המנדטים שפרסמנו אמש (רביעי) ב"מהדורה המרכזית" - הציג את מצב הגושים, לאחר הודעת בנט על פרישתו מהחיים הפוליטיים. על פי הסקר, ימינה בראשות שקד עם 5 מנדטים, אחד על חשבון הליכוד - כאשר יחד איתה יש לנתניהו 63 מנדטים.

מהסקר עולה כי אם הבחירות לכנסת היו מתקיימות אתמול, ואיילת שקד עומדת בראשות ימינה, הליכוד בראשות נתניהו מאבד מנדט ל-34, יאיר לפיד עדיין עומד על 20 מנדטים, כחול לבן בראשות בני גנץ עם 9 מנדטים וכך גם הציונות הדתית בראשות סמוטריץ' עם 9 מנדטים.

 

בנוסף, במקרה שבו איילת שקד עומדת בראשות ימינה - ש"ס בראשות דרעי עם 8 מנדטים, יהדות התורה עם 7 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 6 מנדטים, העבודה יורדת במנדט נוסף ל-5 מנדטים, ישראל ביתנו תקועה עדיין על 5 מנדטים וגם ימינה בראשות שקד עם 5 מנדטים. במקרה כזה 3 מפלגות מתנדנדות על אחוז החסימה עם 4 מנדטים - רע"ם בראשות עבאס, מרצ בראשות הורוביץ ותקווה חדשה בראשות סער.

במקרה ששקד חוברת לנתניהו - 63 מנדטים לגוש

על פי הסקר, במקרה שבו שקד תעמוד בראשות ימינה - חל שינוי בתמונת הגושים. גוש נתניהו עם ירידה קלה ל-58 מנדטים, הקואליציה הנוכחית עם 56 מנדטים והרשימה המשותפת עם 6 מנדטים. אך סביר להניח ששקד תרוץ כשהיא לא שוללת את נתניהו וכך הוא יוכל להקים ממשלה עם 63 מנדטים.

 

 

אם מפלגות כחול לבן של בני גנץ ותקווה חדשה של גדעון סער היו רצות ברשימה אחת ויתר המפלגות ללא שינוי, לאיזו מפלגה היית מצביע?

במקרה שבו גנץ וסער היו רצים יחד ברשימה משותפת, הם היו מקבלים 15 מנדטים. ממצאי הסקר עולה כי הליכוד בראשות נתניהו עם 36 מנדטים ויש עתיד בראשות לפיד עם 21 מנדטים. 

במקרה כזה על פי מפת הבלוקים, לגוש נתניהו יש 60 מנדטים, לקואליציה הנוכחית 54 מנדטים והרשימה המשותפת עם 6 מנדטים.


מזמין הסקר: חברת החדשות

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 29.6.2022

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל מגיל 1

מספר המשיבים בפועל: 505

טעות הדגימה המרבית: 4.4%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות

שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית

אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי + טלפוני