שעורה היא דגן שימושי במיוחד, שבני אדם משתמשים בו כבר שנים רבות להכנת מזונות שונים, מבירה ועד ללחם ותבשילים. בארץ ניתן למצוא אותו בצורת גריסי פנינה או בצורת גריסים מלאים ושעורה מלאה. גריסי פנינה הם צורה מעובדת יותר של שעורה, שערכה התזונתי נמוך יותר ולפיכך פחות מומלצת. אך שעורה מלאה וגריסים מלאים, יכולים להיות תוספת סופר בריאה ומזינה לתפריט שלכם, שמחליפה בקלות תוספות קצת פחות בריאות כמו אורז לבן. תזונה עשירה בשעורה מלאה יכולה לעזור בין היתר לשמור על המשקל, לשפר את מערכת העיכול ולמנוע מחלות לב. הנה כמה מהיתרונות הבריאותיים הבולטים ביותר של שעורה מלאה.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

ערך תזונתי גבוה

כאמור, לשעורה מלאה ערך תזונתי גבוה והיא מכילה לא מעט ויטמינים ומינרלים, כמו ויטמין B1, מגנזיום, מנגן, מוליבדן (מינרל שמהווה מרכיב מפתח לאנזימים שונים בגוף), ויטמין B3 (ניאצין), סלניום ועוד. בנוסף לכך, שעורה מלאה מכילה קבוצה של נוגדי חמצון שנמצאו בעבר קשורים לסיכון מופחת למחלות לב וסרטן. השרייה של השעורה המלאה במים יכולה לעזור לוויטמינים, מינרלים ונוגדי החמצון להיספג טוב יותר בגוף.

תורמת לירידה במשקל

לשעורה מלאה כמות משמעותית של סיבים תזונתיים, התורמים לתחושת שובע לאורך זמן וחשובים לשמירה על המשקל. סיבים מסיסים כמו בטא-גלוקן, המצויים בשעורה מלאה, יוצרים במעי חומר דמוי ג'ל שמאט את תהליך העיכול ואת ספיגת חומרי המזון (נוטריאנטים). כתוצאה מכך, אתם מרגישים תחושת שובע לאורך זמן שמפחיתה תאבון ובכך מונעת אכילת-יתר וחיפוש אחר נשנושים בין ארוחות. מניתוח שנעשה על 44 מחקרי עבר בנושא סיבים תזונתיים, נמצא כי בטא-גלוקן הוא הסוג היעיל ביותר של סיבים מסיסים להפחתת התאבון.

משפרת את העיכול

הסיבים התזונתיים בשעורה המלאה לא רק תורמים לירידה במשקל, הם גם עוזרים לשמור על מערכת עיכול תקינה. מלבד הסיבים המסיסים שתורמים לעיכול איטי יותר ויעיל יותר – גם הסיבים הלא מסיסים משחקים תפקיד בשמירה על מערכת העיכול. סיבים תזונתיים בלתי מסיסים אינם נספגים במים, כך שהם למעשה תורמים לנפח הצואה – מה שעוזר לה לנוע טוב יותר במעיים ומפחית סיכון לעצירות. ממחקר שנעשה במהלך ארבעה שבועות בקרב נשים מבוגרות, עלה כי צריכת שעורה שיפרה את תנועת המעיים והעלתה את נפח הצואה.

צלחת בריאה (צילום:  Elena Veselova, shutterstock)
למערכת עיכול בריאה ושמירה על המשקל | צילום: Elena Veselova, shutterstock

עוד ב-mako בריאות:
>> אפידמיולוגית: זה המושב הבטוח ביותר באוטובוס
>> מחקר חדש: ריחוק פיזי לא מספיק למניעת הדבקה
>> לא מצליחים להירדם? 8 משקאות שיעזרו לכם  

שומרת על בריאות הלב

גם הפעם לסיבים התזונתיים בשעורה מלאה יש תפקיד חשוב. הם לא רק תורמים למשקל ושומרים על מערכת העיכול – מתברר שהם גם  עוזרים לאזן את לחץ הדם ואת רמות הכולסטרול. סיבי בטא-גלוקן מפחיתים את רמת הכולסטרול הרע בגוף ואף נמצא כי הם גם יכולים להפחית את רמת השומן הבטני (השומן שמסביב לאיברים פנימיים שיכול להזיק משמעותית לבריאות). כולסטרול ושומן בטני הם גורמי סיכון משמעותיים למחלות לב וכלי דם.

סלט עם גריסים (צילום: Stolyevych Yuliya, shutterstock)
מעולה גם כתוספת לסלט | צילום: Stolyevych Yuliya, shutterstock

מחזקת את העצמות

בשעורה מלאה יש לא מעט מינרלים, כמו זרחן, מגנזיום, אבץ, סידן ונחושת שתורמים לחיזוק העצמות. אבץ חשוב להתפתחות העצם וסידן, נחושת, מגנזיום וזרחן תורמים לשמירה על בריאות העצם וחשובים לשמירה על עצמות חזקות.

יכולה להפחית סיכון לסוכרת

שעורה מלאה יכולה לאזן את רמת הסוכר בדם ולשפר את הפרשת האינסולין בגוף. בשעורה מלאה יש לא מעט מגנזיום, מינרל שמשחק תפקיד חשוב בייצור אינסולין בגוף ובהתאם לכך משפיע על רמת הסוכר בדם. בנוסף לכך, שעורה עשירה בסיבים מסיסים, התורמים לעיכול איטי ועוזרים להאט את ספיגת הסוכר בדם.