מיותר לציין שמים חיוניים לגוף שלנו; כשלא שותים מספיק, הגוף מתייבש, מרגישים חלשים, עייפים ואף רעבים יותר. נוסף לכך, הגוף נאלץ להיאחז בכל טיפת מים שנותרה בו וזה יכול לגרום לנפיחות – כלומר, תיראו כאילו עליתם במשקל גם אם בפועל לא עליתם. אבל מתברר שיש זמן מסוים ביום שבו כדאי לוותר על כוס המים ויש סיבה טובה לכך.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

מומלץ לשתות מים בזמן דיאטה מהרבה סיבות. כשמתייבשים, הגוף עשוי להתבלבל בין רעב לצמא ועלולים להרגיש רעב כשלמעשה צמאים. מים חיוניים גם לתהליך עיכול תקין, שמסייע לתחושת שובע לאורך זמן. ממחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת הרפואי Obesity עלה כי נשים שעשו דיאטה שכללה שתייה מרובה של מים ירדו יותר במשקל. אך מתברר שגם לתזמון של כוס המים יש השפעה על המשקל.

"אם אתם שותים יותר מדי מים לפני שאתם הולכים לישון, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתעוררים באמצע הלילה כמה פעמים כדי להתפנות", מסבירה ארין פלינסקי-ווייד, דיאטנית קלינית לאתר Eat This, Not That. וכמו שמים יכולים להשפיע על המשקל שלנו – כך גם השינה שלכם.

אישה בשירותים (צילום: Shutterstock)
אתם עלולים למצוא את עצמכם כאן | צילום: Shutterstock

עוד ב-mako בריאות:
>> מצמצמים בפחמימות? 8 טעויות שאתם עושים
>> הטריק הפשוט שיעלים לך את הצלוליט
>> מרפדים את האסלה? כדאי שתקראו את זה קודם

האגודה לחקר השינה פרסמה ממצאים שלפיהם אלו שישנים מעט מדי (5-6 שעות שינה) ואלו שישנים יותר מדי (9-10 שעות) היו בסיכון גבוה יותר לסבול מעודף משקל ומעודף שומן בגוף.

לפלינסקי-ווייד יש טיפ מעולה לכל מי שנוטה לשתות הרבה לפני השינה: הימנעו משתייה מרובה כשלוש שעות לפני שאתם מתכננים לשכב לישון. בזמן הזה הגוף שלכם יהיה מסוגל לעבד את הנוזלים ותוכלו לישון בשקט, בלי לקום באמצע הלילה.