שלא תהיה כאן טעות, אין שום צורך להתבייש בצלוליט, ואפשר אפילו לאמץ ולחבב אותו, ואם את ממש אמיצה גם להתגאות בו, אבל אפשר גם למזער את העניין בכל מיני אמצעים, טבעיים יותר או פחות. והנה 9 דרכים לעשות את זה. 

I am posting this on behalf of young girls, women, and mothers of all ages. I'm enjoying a vacation with my son after a long season of shooting and being away from him for weeks at a time over those months. Since websites and magazines love to share 'celeb flaws' - well I have them! My body has given me the greatest gift of my life: Luca, 5 years ago. I'm turning 30 in September and my body is healthy and gets me where I need to go. Ladies, lets be proud of what we've got and stop wasting precious time in the day wishing we were different, better, and unflawed. You guys (you know who you are!) already know how to ruin a good time, and now you are body shamers as well. #kissmyass ��✌��

A post shared by Hilary Duff (@hilaryduff) on

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הכירי את האויב

צלוליט נגרם כתוצאה מהיחלשות של רקמות החיבור בעור, המובילות להיחלשות שלהן ולחדירת שומן. השומן בתאי העור גורם למראה הצלוליט שרובינו לא בדיוק מחבבות, אבל לומדות לחיות איתו.

תאכלי נכון

תזונה בריאה משחקת תפקיד חשוב במניעת סימנים של צלוליט. מזון עתיר מלח יכול לגרום לתאי השומן להתנפח ולגרום לצלוליט להיראות בולט יותר, אז מומלץ לשים לב לצריכת הנתרן שלכם. כדאי לאכול הרבה סיבים תזונתיים, כמו דגנים מלאים (ופירות וירקות), כיוון שהם מסייעים לסלק פסולת ורעלים ממערכת העיכול.

brooke-lark-unsplash (צילום: brooke-lark-unsplash)
ראשית, תזונה נכונה | צילום: brooke-lark-unsplash

שתי מים 

"כדאי לכם לשתות הרבה, כיוון שבעת התייבשות, הצלוליט עלול להיראות חמור יותר", אומרת ד"ר דנדי אנגלמן, המתמחה בדרמטולוגיה קוסמטית ל-Cosmopolitan. היא מוסיפה כי התייבשות עלולה לגרום לעור להיות דק וחלש יותר, וכאשר העור דק – הצלוליט נוטה להיות בולט יותר לעין.

כוס מים עם קרח ולימון (צילום: shutterstock)
לרוויה | צילום: shutterstock

עיסוי זה אחלה

ישנם אביזרי עיסוי בעלי בליטות, שמאפשרות לכם לעסות את כיסי השומן (הצלוליט), לעודד את זרימת הדם ולפרק נוזלים המצויים מתחת לעור – כל אלה מסייעים להפחית את מראה הצלוליט עם הזמן. "עיסוי יומיומי יכול לעודד ניקוז לימפטי, העוזר לפנות רעלים שעלולים להצטבר בשכבת השומן – שזו יכולה להוביל לדלקת ולהחמרת הצלוליט", מוסיפה ד"ר אנגלמן.

מברשות עיסוי (צילום: אמזון)
עסי זאת | צילום: אמזון

על פילינג קפאין שמעת?

אם אתן פחות בקטע של אביזרי מסז', גם קרם פילינג המכיל קפאין יכול לעזור לכן. פעולת העיסוי עם קרם הפילינג יכול לעודד ניקוז לימפטי והקפאין מהדק את מראה העור (באופן זמני). בחרו בפילינג המכיל שמן שקדים, שיוסיף גם אקסטרה לחות לעור שלכם.

A post shared by Sashay Down (@sashaydown_) on

להקפיד על פעילות גופנית

כיוון שצלוליט הוא למעשה שומן, משקל עודף יכול לתרום למראה בולט שלו. חשוב לעשות פעילות גופנית כמו הליכה, ריצה, שחייה, יוגה וכל מה שמניע את גופכם וגורם לו להתאמץ, כמה פעמים בשבוע.

פילאטיס (צילום: אמיר אליסיאן מחברת קריאטיב פיש  CREATIVE FISH)
כמה פעמים בשבוע | צילום: אמיר אליסיאן מחברת קריאטיב פיש CREATIVE FISH

להתמרח אף פעם לא מזיק

סרומים וקרמים למיניהם יכולים לספק פתרון שטחי וזמני – אז אל תצפו לנסים ונפלאות. במקרה הטוב ביותר, סרום יכול לעזור לחזק את העור ובכך לגרום לצלוליט להיראות פחות בולט באופן זמני, במיוחד אם הוא מכיל קפאין.

A post shared by Body Skin Soul (@body_skin_soul) on

עוד ב-mako בריאות:

>> חוקרים טוענים שמצאו את הסוד לירידה במשקל
>> הטעות הכי גדולה שאתם עושים עם הקפה של הבוקר
>> אלה המאכלים הטובים ביותר להעלמת הצמיגים

טייץ קומפרשן זה פתרון 

אם בא לכן ללבוש בגדים צמודים והמחטב רק מבליט את הצלוליט – טייץ קומפרשן יכול לגמרי לעשות את העבודה. הם עוזרים להחליק את מראה הבליטות ומסייעים לשמור על זרימת דם תקינה, המונעת הצטברות של נוזלים המדגישה את מראה הצלוליט.

A post shared by Virus Fam (@virusfam) on

איך לא חשבנו על קרם משזף

קצרות בזמן ומחפשות פתרון מהיר להפחתת מראה הצלוליט? השיטה המהירה ביותר (וזמנית) להסתרת מראה הצלוליט היא מריחת קרם שיזוף עצמי.

אישה מורחת שמן שיזוף (צילום: Maridav, Shutterstock)
את לא חייבת לצאת לשמש | צילום: Maridav, Shutterstock