אם אתם מהאנשים שסלסילת לחמים במסעדה גורמת לעיניים שלהם לנצנץ, ייתכן שדיאטה דלת פחמימות היא התשובה בשבילכם. אבל כמו כל דיאטה, היא לא קלה לביצוע, ואנשים רבים נתקלים בקשיים בדרך שגורמים להם לעשות טעויות. אז לפני שאתם מתייאשים ומוותרים על דיאטה שיכולה להיות מאוד יעילה לכם – הנה כמה מהטעויות הנפוצות שאנשים עושים במהלך דיאטה דלת פחמימות וכיצד תוכלו להימנע מהן.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

אוכלים מעט מדי פחמימות

למרות שנראה שדיאטה דלת פחמימות קלה להבנה, לא כולם יודעים כיצד ליישם אותה כראוי. כדי לשמור על תזונה בריאה בדיאטה דלת פחמימות, חשוב לוודא שאתם צורכים מזון בעל כמות מספקת של ערכים תזונתיים כמו חלבונים, שומנים ופחמימות. חשוב לזכור שדיאטה דלת פחמימות היא לא דיאטה ללא פחמימות כלל. ירקות עמילניים (וגם לא עמילניים) מכילים פחמימות, כמו גם פירות ומזון בריא אחר שכדאי לאכול.

אם אתם צורכים מעט מדי פחמימות בתחילת הדיאטה, אתם עלולים להתייאש ולחשוב שמדובר בתזונה שלא מתאימה לכם, וכמה שינויים קטנים בתפריט יכולים למנוע את זה.

andra-ion-unsplash (צילום: andra-ion-unsplash)
חייבים ליישם כראוי | צילום: andra-ion-unsplash

אוכלים הרבה מזונות "מותרים"

כיוון שאתם מקפידים על צריכה נמוכה של פחמימות, אתם עלולים למצוא את עצמכם מחפשים יותר מזון אחר, כמו חלבונים או שומנים. פעמים רבות זה יכול להוביל לאכילה מוגזמת של בשר וגבינות, שלא רק עלולה לגרום לסיכונים בריאותיים, אלא גם להוביל לעלייה במשקל, כיוון שמאכלים אלו מכילים הרבה קלוריות.

חשוב להזכיר שדיאטת דלת פחמימות אינה תירוץ לאכול כמה חלבונים ושומנים שרוצים. במקום זאת, עקבו אחר פירמידת המזון דלת הפחמימות, כדי למצוא את הכמות האופטימלית של ערכים תזונתיים שעליכם לצרוך. טיפ נוסף: תנו לתאבון שלכם להוביל אתכם; אכלו כשאתם רעבים והפסיקו כשאתם מרגישים ששבעתם.

jez-timms-unsplash (צילום: jez-timms-unsplash)
כן, מותר גבינות, אבל אל תגזימו | צילום: jez-timms-unsplash

מצמצמים בירקות

אנשים רבים טוענים שדיאטה דלת פחמימות גורמת להם להרגיש רע, כשלמעשה מתברר שהם אוכלים מעט ירקות ופירות. בבסיס פירמידת המזון דלת הפחמימות ישנם ירקות, זאת אומרת שאתם צריכים לאכול יותר ירקות מכל דבר אחר. עשו לעצמכם חוק: מלאו חצי (או יותר) מהצלחת בירקות.

monika-grabkowska-unsplash (צילום: monika-grabkowska-unsplash)
לפחות חצי מהמצלחת | צילום: monika-grabkowska-unsplash

חוששים משומן

אנחנו רגילים לחשוב ששומן זה רע, אבל ישנם שומנים בריאים שעלינו לצרוך כדי לשמור על תזונה בריאה. מחקרי עבר הראו ששומנים בריאים מסייעים להילחם בכולסטרול רע ועוזרים לשמור על בריאות המוח. ויתור על צריכת שומן אולי ייראה לכם בהתחלה כמו הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל מהר, אך למעשה בטווח הרחוק זה רק יגרום לתחושת רעב גדולה יותר שתוביל ליותר אכילה. אכלו כחצי אבוקדו עם חביתה או ביצים קשות ותבלו את הסלט שלכם בשמן זית.

monika-grabkowska-unsplash (צילום: monika-grabkowska-unsplash)
אל תוותרו על אבוקדו | צילום: monika-grabkowska-unsplash

עוד ב-mako בריאות:
>> חוקרים טוענים שמצאו את הסוד לירידה במשקל
>> הטעות הכי גדולה שאתם עושים עם הקפה של הבוקר
>> אלה המאכלים הטובים ביותר להעלמת הצמיגים

שוכחים סיבים תזונתיים

אנשים רבים שעושים דיאטה דלת פחמימות עשויים לסבול מעצירות ומנפיחות, לכן כדי למנוע את זה חשוב לצרוך פירות וירקות שעשירים בסיבים תזונתיים, החיוניים לשמירה על בריאות מערכת העיכול. כמו כן, חפשו מזונות אחרים בעלי סיבים רבים ומעט פחמימות. גם זרעי פשתן וזרעי צ'יה מכילים המון סיבים תזונתיים.

brooke-lark-unsplash (צילום: brooke-lark-unsplash)
סיבים תזונתיים זה מאסט | צילום: brooke-lark-unsplash

לא מתכננים מראש

כשאתם מנסים לאמץ הרגלי תזונה חדשים, קל מאוד לחזור להרגלים ישנים אם לא מתכננים את התפריט מראש. אחד הדברים ההרסניים ביותר לדיאטה זה להיות רעבים בלי לדעת מה רוצים לאכול, כשאין משהו מוכן מראש והמקרר ריק. כדי להפוך את ההרגלים החדשים לשגרה החדשה שלכם, אתם חייבים לתכנן את התפריט שלכם מראש. עם הזמן זה כבר יבוא לכם באופן טבעי ולא תצטרכו לתכנן הכול.

whitney-wright-unsplash (צילום: whitney-wright-unsplash)
זה מה שעלול לקרות כשלא מתכננים מראש | צילום: whitney-wright-unsplash

מתפתים קצת יותר מדי

אין שום בעיה שתאכלו קצת פחמימות, אך לעתים זה יכול להזיק לכם בלי שתשימו לב. אנשים רבים עלולים לחשוב שטוסט מדי פעם לא יזיק להם – ולבסוף מוצאים את עצמם מגדילים יותר ויותר את כמות הפחמימות שהם אוכלים מדי יום. אם אתם מוצאים את עצמכם מכניסים יותר מדי פחמימות הביתה, קחו את המאכלים שמכילים פחמימות והניחו אותם הרחק מעיניכם, לפחות לכמה ימים. זה יעזור לכם לחזור לשגרת הדיאטה ולא לשבור אותה.

ali-inay-unsplash (צילום: ali-inay-unsplash)
כאן חשדתי | צילום: ali-inay-unsplash

מוותרים על פעילות גופנית

רבים חושבים שדיאטה דלת פחמימות נותנת לגיטימציה להפסיק ללכת לחדר הכושר – כיוון שבתחילת הדיאטה אנשים מצליחים לרדת במשקל בלי פעילות גופנית. אך לטווח הרחוק, תצטרכו לשלב כושר ביומיום שלכם כדי להשיל קילוגרמים נוספים וכדי לשמור על הגזרה לאורך זמן. מיותר לציין שפעילות גופנית גם חשובה מאוד לשמירה על בריאות הגוף.

bruno-nascimento-unsplash (צילום: bruno-nascimento-unsplash)
זה ייאלץ לקרות | צילום: bruno-nascimento-unsplash

_OBJ_OBJ

_OBJ