פסטה ברוטב אדום

יש אנשים שהצירוף "רוטב אדום" מעורר בהם תרעומת. וכי מדוע לקרוא למאכל על שם הצבע שלו, במקום לפי המרכיב הראשי - להלן עגבניות? הסיבה שאנחנו סלחנים כלפי השימוש הזה היא שלפחות במקרה הספציפי הזה, הרוטב אינו באמת מבוסס על עגבניות כי אם על קרוב משפחה שלהן - רסק עגבניות. אז אנחנו שומרים את "רוטב עגבניות" לתבשיל שנשקיע בו קיצוץ, אולי אפילו קילוף של עגבנייה אמיתית, ולרוטב הבסיסי הזה, שאפילו לא ממש מרטיב את הפסטה אלא יותר נדבק אליה - נקרא בגאון "רוטב אדום". מתים על פסטה ברוטב אדום, ויסלחו לנו הילדים.

>> למתכון: פסטה ברוטב אדום

כדורי השניצל של מיס פטל (צילום: שרית נובק - מיס פטל, mako אוכל)
כדורי השניצל של מיס פטל | צילום: שרית נובק - מיס פטל, mako אוכל

כדורי שניצל

לא בכל צהרון מגישים כדורי שניצל, אבל אנחנו מקווים בשביל הילדים שלכם שבצהרון שלהם כן. מדובר במעין קציצות עוף עגולות, מטוגנות בשמן עמוק, שמרכיביהן בסיסיים (עוף, פירורי לחם, בצל, מלח-פלפל) והן זוכות לציפוי של פירורי לחם, חרדל ותבלינים שמזכיר את טעמי השניצל האב. במקומות מסוימים מתייחסים אליהם בכלל כאל נאגטס, וגם זה לא מופרך.

>> למתכון: כדורי שניצל

קוסקוס עם קציצות ואפונה (צילום: שני בריל, יחסי ציבור)
קוסקוס עם קציצות ואפונה | צילום: שני בריל, יחסי ציבור

קוסקוס עם קציצות ואפונה

קוסקוס הוא מוצר צהרוני מובהק, בדרך כלל בימי שלישי (ראו "מרק לקוסקוס" בהמשך), והפעם הוא מצוות לקציצות צהרוניות לא פחות, עם רוטב של אפונה. תיבול של כורכום, כמון וסילאן, תוצאה שילדים זוללים.

>> למתכון: קוסקוס עם קציצות ואפונה 

שעועית ירוקה ברוטב עגבניות (צילום: MariaKovaleva, ShutterStock)
שעועית ירוקה ברוטב עגבניות | צילום: MariaKovaleva, ShutterStock

שעועית ירוקה של צהרונים

אולי המתכון הצהרוני ביותר שיצא לנו להכין. בניגוד לאנשים רגילים, שאוהבים את השעועית שלהם מוקפצת ועדיין פריכה, לילדים יש נטייה להעדיף שעועית ירוקה דווקא אחרי בישול ארוך, ארוך מאוד, כשהירוק שלה כבר תכף מחזיר את נשמתו לבורא. אה, וזה כנראה אחד המתכונים היחידים שידרשו מכם להשתמש בשעועית חתוכה. ככה זה, הצהרון אמר את דברו.

>> למתכון: שעועית ירוקה של צהרונים

מרק ירקות לקוסקוס (צילום: ענבל כבירי, mako אוכל)
מרק ירקות לקוסקוס | צילום: ענבל כבירי, mako אוכל

מרק לקוסקוס

יודע כל ילד במערכת החינוך שביום שלישי אוכלים קוסקוס, ומי אנחנו - בסך הכל ההורים - שנשנה סדרי עולם. אז כן, הילדים שלכם ישמחו מאוד לקוסקוס (מהיר הכנה, אל תגזימו), ואם אתם בעניין של לשמח אותם יש לנו את המתכון בשבילכם. בלי בשר או עוף, אבל עשיר וטעים ממש (ויש גם גרגירי חומוס).

>> למתכון: מרק לקוסקוס

פסטה בולונז שילדים אוהבים (צילום: קרן לוי, mako אוכל)
פסטה בולונז שילדים אוהבים | צילום: קרן לוי, mako אוכל

בולונז לילדים

תכלס בולונז לילדים ובולונז למבוגרים הם לא באמת שונים זה מזה, אז אל תתביישו - כשאתם מגישים מנה לילדים תעמיסו גם לעצמכם איזו קערה הגונה. בתיאבון.

>> למתכון: בולונז לילדים

קציצות ברוטב (צילום: קרן ארגמן, קרן מקלילה את המטבח)
קציצות ברוטב | צילום: קרן ארגמן, קרן מקלילה את המטבח

קציצות ברוטב עגבניות

אל המתכון הזה התוודענו רק לאחרונה, וכבר הספקנו להכין אותו פעמיים והיד עוד נטויה. מתכון של קרן ארגמן מתוך החוברת "הצילו! אין צהרון".

>> למתכון: קציצות ברוטב עגבניות

מרק עדשים (צילום: monica-photo, Istock)
מרק עדשים | צילום: monica-photo, Istock

מרק עדשים שילדים אוהבים

מדובר במתכון הכי מינימליסטי שיש למרק עדשים, אבל תאמינו או לא - הוא יוצא טעים ממש, ומשכיח מילדים כהרף עין את העובדה שילדים בדרך כלל לא אוהבים עדשים.

>> למתכון: מרק עדשים שילדים אוהבים

בהצלחה ובתיאבון!