אולימפיאדת טוקיו 2020 - הסיום. האולימפיאדה המוצלחת ביותר בתולדות ישראל, שנדחתה בשנה בשל מגפת הקורונה, ננעלה בטקס צבעוני וחגיגי. ישראל מסיימת את המשחקים האולימפיים עם 4 מדליות: 2 מזהב של ארטיום דולגופיאט ולינוי אשרם, ועוד שתיים מארד של אבישג סמברג ונבחרת הג'ודו. אשרם עצמה היא זו שנשאה את דגל ישראל בטקס.

 מי שניצבת בפסגת טבלת זוכות המדליות היא ארצות הברית, עם 39 מדליות זהב ו-113 מדליות בסך הכל. סין במקום השני עם 38 מדליות זהב ו"רק" 88 מדליות בסך הכל. המארחת יפן במקום השלישי בטבלה עם 58 מדליות בסך הכל. ישראל במקום ה-37 בטבלה - מיקום מכובד ביותר.

לינוי אשרם בטקס סיום האולמפיאדה (צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
לינוי אשרם בטקס סיום האולימפיאדה | צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל
טקס הסיום של האולימפיאדה (צילום: ap)
טקס הסיום | צילום: ap
טקס הסיום של האולימפיאדה (צילום: reuters)
טקס הסיום | צילום: reuters
טקס סיום אולימפיאדת טוקיו 2020 (צילום: רויטרס)
טקס הסיום | צילום: רויטרס

התחרויות האחרונות

נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית, בהדרכת אירה ויגדורצ'יק, התמודדה בגמר הקבוצתי וביצעה שני תרגילים טובים, אך סיימו מחוץ לתמונת המדליות. על התרגיל הראשון, תרגיל 5 הכדורים, קיבלה הנבחרת 44.100 נקודות ודורגה במקום ה-5 אחרי הסבב הראשון. על התרגיל השני קיבלו הבנות 39.750 נקודות ולנבחרת היו 83.850 נקודות בסך הכול. הנבחרת סיימה במקום ה-6 הכללי.

כל נבחרת מבין ה-8 שעלו לגמר: ישראל, אוקראינה, איטליה, בולגריה, סין, יפן, בלארוס ורוסיה, ביצעו שני תרגילים ועל כל אחד מהם קיבלה ציון. בסיום התרגילים חושבו הציונים של שני התרגילים יחד ונוצר ציון אחד סופי שקבע את המיקום הכללי של הנבחרות בסופו של דבר.

נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית  (צילום: רויטרס)
נבחרת ישראל בתרגיל הכדורים | צילום: רויטרס

בנות נבחרת ישראל: אופיר דיין (קפטנית הנבחרת), אנה קרמרנקו, נטלי רייטס, יוליאנה טלגינה וקארין וקסמן ביצעו שני תרגילים ברמה טובה, אך לא ברמה כזו שתספיק לציונים של מדליה אולימפית. ישראל מסיימת את המשחקים האולימפיים המוצלחים בתולדותיה עם 4 מדליות, 2 מהן מזהב.

מרתון: שיאן העולם אליוד קיפצ'וגה ניצח

אם אתמול ראינו אכזבה לישראל במרתון הנשים, לאחר שלונה צ'מטאי הפסיקה לרוץ כ-4 ק"מ לסיום הריצה, הבוקר ראינו מקום 13 נאה לרץ הישראלי הבכיר מארו טפרי שסיים את הריצה בזמן של 2:13:02 שעות. שיאן העולם אליוד קיפצ'וגה הקנייתי לקח את הזהב כשעצר את השעונים על 2:08:38 שעות. הרץ הישראלי השני גירמה אמרה סיים במקום ה-28 עם 2:16:26 ואילו איימרו עלמה הגיע למקום ה-37 עם זמן של 2:27:17.