גבר ואישה מסתכלים זה על זו (צילום: istockphoto)
אז מה? נדלג על הכול ונעלה אלייך? | צילום: istockphoto
"עזבי אותך מבתי קפה, אני אבוא אלייך" 

אלה שרק רוצים לעשות אותך בפגישה הראשונה

הגברים שמזמינים אליהם הביתה בפגישה הראשונה, שרוצים להיפגש אצלך בבית, שמדברים על סקס בשיחת הטלפון הראשונה או כבר בצ'אט. זה לא מגניב, זה לא מצחיק, זה בעיקר מביך, מטריד ולא נעים. זה בעיקר יוצר ריחוק וחוסר אינטימיות, בדיוק ההפך ממה ששואפים אליו בדייט ראשון.

"אפשר לקבל את מספר הטלפון שלך?" 
אלה שלוקחים מספר, אבל לא עושים אתו דבר

הגברים שלוקחים מספרי טלפון ברחוב, בבילוי, באתר היכרויות, ודרך חברים. הם הופכים עולמות, אבל בסוף לא מתקשרים. אם לקחת את מספר הטלפון -  עשה בו שימוש! גם אם משהו השתנה, אתה עדיין יכול להתקשר ולהסביר כדי שהצד השני לא ימתין לצלצול ממך. תכלס, לשלוח סמס "ערה?" אתה מסוגל לשלוח גם בשתיים בלילה, אז מה הבעיה בעצם?

 "יש לך פייס?" 
אלה שמדלגים על תקשורת אמיתית ובורחים לפייסבוק

הגברים שלא מסתפקים בתמונות מאתר ההיכרויות או מהמלצות של חברים ומעדיפים לנבור בכל התמונות בפייסבוק ולעשות דוקטורט, במקום לשוחח עם הבחורה בטלפון ולהכיר אותה בדייט. אי אפשר באמת להכיר בחורה (או בחור, לצורך העניין) דרך עמוד פייסבוק, עשיר ככל שיהיה. אנחנו לא מוצר במכולת. מאחורי התמונות, הפרופילים, ורשימות ה"מה הייתי לוקחת לאי בודד" , יש בחורה אמיתית והיא שווה את הטלפון שלך. הפער בין האדם במחשב לאדם האמיתי יכול לזמן הפתעה, ובעיקר מהנה.

"בחרת כבר אולם?" 
אלה שבודקים את כיוון הרוח וכיווץ הרחם

הגברים שבודקים אם הבחורה לחוצה על חתונה וילדים מפספסים לא פעם את הנקודה מכיוון שרוב הבחורות (בדיוק כמו רוב הבחורים) מעוניינות בקשר רציני ארוך טווח ובהקמת משפחה, אבל יודעות שהן עלולות להלחיץ את הצג השני אם רק יאמרו את האמת. אבל לאן אתה ממהר, גברבר? אתם רק בדייט ראשון, אולי לפני שאתה בודק מה מצב הרחם שלה, תתעניין באיך היא אוהבת את ההפוך שלה.

"שמתי את תמונת הפרופיל שלך בתור שומר מסך" 
אלה שמגזימים ולא רואים בעיניים

פניות מוגזמות ושקריות אולי נשמעות טוב בראשם של הגברים אבל לרובנו הן לא עושות חשק. כך למשל, פניות כמו: "עשית לי את היום כשראיתי את החיוך שלך", "מת להכיר אותך, בטוח אנחנו מתאימים", "היה שווה להיוולד רק בשביל לראות אותך", "מאמי", "יפה שלי", "רחל אמנו", "אשת חייל מי ימצא", "נראה לי שאנחנו מתאימים בול", "את חייבת להחזיר לי תשובה! אני לא יכול בלעדייך, שנלך לרבנות?" והודעות copy paste שכבר נשלחו לעוד 30 נשים אחרות, הן בדיוק מסוג הפניות שלא מעורר שום רצון מצד נשים להכיר את הגבר שמאחורי ההודעה. לתשומת ליבכם!

"למה לא אמרת שאחותך יפה ממך?
אלה שמסתכלים על בחורות אחרות במהלך הדייט

בחור בוהה בישבן של בחורה (צילום: Thinkstock, getty images)
לבהות בישבנה של אחרת כשאני מולך? ביג נו נו | צילום: Thinkstock, getty images
כשהיינו קטנים, לימדו אותנו שמה ששנוא עלייך, אל תעשה לחברך. בדיוק כמו שהגבר לא ישמח לראות אותנו מפלרטטות עם הברמן, גם אנחנו לא מתות על הרעיון שאתה בוחן את עכוזה של המלצרית. בדייט חשוב להתרכז במי שיושבת ממולך. אגב, גם העובדה שאתה יוצא עם שתיים-שלוש נשים במקביל מאתר ההיכרויות אינה אינפורמציה רלוונטית לדייט!

"יש לך עודף ממאה?"
אלה שלא משלמים את החשבון בדייט הראשון

כן, כן, אנחנו בדור של פמיניסטיות בועטת ושוויון זכויות והזדמנויות. אבל גם אם מדובר במחווה שנתפסת לפעמים כמיושנת, הרצון לשלם, וכמובן גם התשלום עצמו, נותן למי שנמצאת איתכם הרגשה שהיא רצויה ושנהניתם מחברתה; ובפעם הבאה, אולי היא זו שתזמין אתכם לארוחה?

"אה ועוד דבר, את שומעת...?"
אלה שנואמים כל הדייט או אלו ששותקים כל הדייט

אין כמו שתיקה מביכה בדייט. אחד הדברים שבחורות מחפשות אצל גברים היא היכולת הורבלית. אבל מכאן ועד נרקסיזם הדרך ארוכה. הרעיון הוא לשתף, להקשיב, להתענין, לשאול, להסתקרן, לפתח דיון, לעורר למחשבה את בת זוגתך לשיחה ולאתגר אותה ברמה האינטלקטואלית ככל הניתן. הקשבה פעילה מצידך, יוצרת חוויה של ביטחון ושל אכפתיות אצל מי שיושבת ממולך.

"לא איכפת לי ללכת לאן שאת רוצה ללכת, אני לא מכיר מקומות"
אלה שלא ברור איך הם עומדים בלי עמוד שדרה

בגדול, יש משהו מאוד מושך בגבר שמפגין החלטיות, אסרטיביות, ביטחון עצמי וכריזמה. אל תהסס, בדייט ראשון זה נחמד שתוביל ותבוא לאסוף, ותיתן איזו מחמאה, ותזרוק טיפ ותתקשר למחרת. כדאי לעשות גם עבודה פנימית ולחזק את הערך העצמי שלך וכך תוכל לשדר יותר נינוחות, נוכחות ואותנטיות. 

"אמא שלי, כפרה עליה, מעירה אותי כל בוקר לעבודה"
אלה  שטרם התנתקו מחבל הטבור

ילד של אמא זה לא בהכרח רע, ילד שגר אצל אמא זה רע מאוד.

*הכותבת היא קרן גילת (MCIL) מאמנת אישית בכירה ליצירת זוגיות.

>> והנה כמה משפטי פתיחה שאפשר לאמץ כבר היום
>> פתאום ראיתי את האקס המיתולוגי שלי מולי

mako נשים גם בפייסבוק. את באה?