אופרה ווינפרי , בשמלה אדומה מודה במהלך טקס
ובמקום הראשון: אופרה וינפרי, אימפריה של אישה אחת | צילום: Reuters

לראשונה בתולדות מגזין פורבס, רוב נשי מובהק כובש בסערה את העשירייה הראשונה ברשימת מאה הסלבריטאים המשפיעים והחזקים, בעוד שהמין הכביכול חזק נדחק למקומות הנמוכים יותר. את ראש הרשימה תופסת כהרגלה בקודש אופרה ווינפרי, עם הכנסות של 315 מיליון דולר בשנה. ביונסה נושפת הרחק בעורפה עם 87 מיליון, בריטני ספירס מגיעה קצת אחריה עם 64 ירוקים, לייידי גאגא (62 מיליון), מדונה (58 מיליון) וזוכת האוסקר, סנדרה בולוק, שעברה שנה קשה עם גלגלה השנה 56 מיליון. ברי המזל שהצליחו בכל זאת להשתחל לעשירייה הם הבמאי ג'יימס קמרון (מקום שלישי), טייגר וודס (מקום חמישי) וג'וני דפ (מקום תשיעי). יכול להיות שאנחנו עומדות להשתלט על העולם?

הנשק האישי של הנשים: יותר אמינות

פורבס החל לפרסם את רשימת המפורסמים והעשירים כבר ב-1999, וזאת כאמור השנה הראשונה שמוכיחה שנשים הן פשוט כוח עולה וחזק יותר מגברים: גם ביכולת שלנו להתמודד עם כאב, לעשות קריירה ולגדל משפחה, וגם, מתברר, ביכולת לגלגל כספים. אז מה הכניס אותן לראש המגלגלות השנה? לפי לייסי רוס, עורכת המשנה של רשימת פורבס, הנשים המככבות בה הצליחו להרחיב את קהל המעריצים שלהן בזכות סרטים, מוזיקה, פרסומות, ליין בגדים כמו גם צילומים לשערי מגזינים.

ביונסה - גראמי
מי צריך את אווטאר כשיש את ביונסה? הגיעה למקום השני ומכובד | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL


"ברגע שמישהי מצליחה להגיע להכרה בינלאומית, קל לה הרבה יותר להרחיב את המותג שלה, למשל, לעצב קו אופנה משלה ולנהל חוזים יוקרתיים שעוסקים בקוסמטיקה, בישום ותכשירי שיער למינהם", אומרת רוז. "גברים הם טיפוסים שמאוד נעים להסתכל עליהם, אבל כשמדובר במכירות, נשים פשוט יותר אמינות, והאישה הטיפוסית אוהבת לקרוא על הצלחות של נשים אחרות".

קחו למשל את המלכה האם של פורבס – אופרה ווינפרי, שכבשה את המקום הראשון של הרשימה ב-2005. זו מנהלת אימפריה של אדם אחד שכוללת תכנית טלוויזיה מגה מצליחה, תכנית רדיו, מגזין משל עצמה וארסנל של סרטים. בשנה הבאה היא גם זוממת לפתוח רשת טלוויזיה משל עצמה, ואנחנו סומכים עליה שהיא תצליח.

את רואה, בריטני? משתלם להיות נורמלית

לצד הבחירה הצפויה בווינפרי, יש כמה הפתעות ברשימה השנה. אחת מהן היא מדונה, שלמרות שאין עוררין על ההשפעה שלה, ניכר שזאת לא הייתה השנה הכי חזקה מבחינתה, והיא נותרה בעשירייה רק בזכות סיבוב ההופעות של 2009. עוד אחת ששמרה על פרופיל נמוך היא בריטני ספירס, שהוכיחה שאת לא צריכה להתחרפן, להתקרח ולהתקעקע, כדי להשמיע את קולך ולהגדיל את הכנסתך.

בריטני ספירס בחולצת בטן
כניסה מפתיעה ושמחה לבריטני ספירס | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL

מליידי גאגא באמת אי אפשר היה להתעלם השנה, בטח לאור מה שהיא לובשת. כשהיא לא מחליפה בגדים ועוטפת את פניה ברשתות, היא עמוק בתוך מסע הופעות קדחתני והמותגים הגדולים כמו פולארויד, חברת האיפור mac ו-virgin mobile כרוכים אחריה.

אבל למרות שהנשים עשו קפיצה מרשימה השנה, בחישוב הכללי הגברים עדיין ממשיכים להרוויח סכומים גדולים יותר. ג'יימס קמרון, למשל, עשה השנה על אווטאר בלבד 210 מיליון דולר. אישתו לשעבר קת'רין ביגלו, שזכתה באוסקר והשאירה אותו למחוא כפיים, לא נכנסה לרשימה בכלל. טייגר וודס, עוד אחד שלא עשה הרבה חוץ מלבגוד באישתו ולהתפנן על מגרש הגולף, עשה 105 מיליון דולר, וזה בשנה רעה. אז יש לנו עוד לאן לשאוף, אבל בינתיים נהנה מאחוות המיליונריות. אופרה, דרינקים עלייך, כן?

>> ההמצאות הכי שוות של נשים: ממדיח הכלים ועד חיתולים חד פעמיים