תסתרקי (צילום: jupiter images)
רק אל תיגעו לי באורך! | צילום: jupiter images

בדומה לפנטזיית החתונה, גם שיער ארוך גולש הוא סוג של באג במערכת עבור כל ילדה קטנה. משהו באורך הזה, בשפע, בשיער ש"מגיע עד הטוסיק" עוזר לנו להרגיש הרבה יותר נשיות ונחשקות. אפילו היום, כשכל כך הרבה מפורסמות מתהלכות בשיער קצוץ וכה שיקי, הרבה נשים וגברים ממש לא מרגישים שזה עושה להם את זה. כך יוצא שמסתובבות בינינו לא מעט בנות שלא הסתפרו כבר שנים, והן מטפחות באדיקות שיער ארוך ארוך שהופך לא פעם לנטול צורה ואופי. אז מה הסיפור שלנו? למה אנחנו כל כך מפחדות להסתפר?

ביקור במספרה מפחיד יותר מתור לגינקולוג

כשזה מגיע לשיער, ניכר שאנחנו נחלקות לשתי קבוצות קוטביות: אלה שלא מפחדות לעשות שינויים, וחיות את המוטו "זה רק שיער. הוא מתארך", ואלה שמצטמררות רק מעצם המחשבה שמישהו ייגע במחלפות ראשן.

"נשים רבות מתייחסות לשיער כאל השתקפות של האופי שלהן", אומרת ויויאן דילר, מחברת הספר Face It: What Women Really Feel When Their Looks Change, לאתר yahoo. "מדובר בתחושה פנימית חזקה מאוד. נשים שמאריכות את השיער לאורך זמן ולא נוגעות בו - מתחברות אליו בצורה אובססיבית. כשזה מגיע לאורך ארוך במיוחד, המחשבה לאבד או לקצר אותו נעשית מקבילה לתחושה של איבוד יד או רגל".

מי שעשויה להזדהות עם הקביעה הזאת היא השחקנית גווינת פלטרו, שקיצרה את מחלפותיה הנאות וסיפרה בראיון למגזין allure שאקט הגזירה היה קשה לה מאוד, שכן השיער הארוך ליווה אותה כאשר אביה מת ממחלת הסרטן וכשבתה נולדה. "עבור אנשים כאלה", מוסיפה דילר, "קיצור השיער הוא כמו אובדן של זיכרון יקר".

לדברי דילר, כשמדובר באובססיה שבאה ממקום של חשש וחרדה אמיתית, חשוב לטפל בה. היא מציעה לקבוע פגישה אצל מעצב שיער ולצאת מתוך נקודת הנחה שרק השיער לא באמת משקף את מי שאת. כמו כן, היא ממליצה לעשות את השינוי בצעדי תינוק, כלומר בכל פעם לערוך שינוי קטן אחר. "פעם אחת לקצר באורך, פעם אחת לדרג או ליצור פוני. הצעדים הקטנים האלו יהפכו את השינוי לנוח יותר לעיכול".

התספורת החדשה של אשלי סימפסון: לפני ואחרי (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
זבנג וגמרנו: מארוכה וסקסית לקצרה ושיקית. אשלי סימפסון | צילום: Gettyimages IL, Getty images

רוצות לשמר את המראה הסקסי

מעצב השיער רואי בן שיטרית, מרשת מספרות A-to-Z, שופך גם הוא אור על התופעה, ומתייחס אליה מהיבט יותר חברתי ופחות פסיכולוגי. "נשים מאוד קשורות לשיער הארוך שלהן מכמה סיבות. ראשית, השיער הארוך השופע תמיד מרגיש יותר סקסי. שנית, ישנה השפעה חזקה מעולם האופנה. לעולם הרי לא נראה דוגמנית של ויקטוריה'ס סיקרט עם שיער קצר. השיער הארוך גם מעניק מראה שזורם לאורך הגוף, ונותן תחושת הארכה והרגשה של גוף רזה יותר. וחוץ מכל זה, לא נשכח את הנוחות שבשיער ארוך: ביום שיער רע אפשר פשוט לאסוף אותו בגומי, ומיד לקבל מראה נקי, אלגנטי וסקסי".

>> כוכבות הוליווד דווקא בעניין של לקצר, וכמה שיותר

>>רוצות להמשיך להתרפרש? הצטרפי לפייסבוק של ניו פארם ותוכלי לקבל טיפים והטבות